Złote Tarasy – Galeria Obłąkanych

Czy ktoś zastanawiał się nad tym, dlaczego Złote Tarasy, a konkretnie korytarze do toalet są w czarno-białe paski? Nie mogę wręcz wytrzymać, by dowiedzieć się, co kierowało architektem, projektantem tego oto wnętrza. 

Gdy zobaczyłam je po raz pierwszy oniemiałam z wrażenia.

Dobre – pomyślałam, bardzo dobre. Najbardziej nadają się do scenografii o obłąkanych w szpitalu psychiatrycznym, samobójstwa, albo o brutalnej zbrodni popełnionej w ich wnętrzach. Krew podkreślałaby ich purytańską estetykę.

Złote Tarasy

„Kuluary” Złotych Tarasów to sprawa kurozialna. Rzadko spotyka się tak paskudne rozwiązanie… Źródło: własne

Idę tym oto korytarzem. Nikogo za mną. Przede mną nikogo. Stukam obcasami, dźwięk rezonuje w długim prostokątnym pudle korytarza, pasy czarno-białych płytek przesuwają się  z równą prędkością, migocą. Mam wrażenie, że patrzą na mnie i śmieją się ze mnie. Zaczynam biec, a one mnie gonią. Gonią mnie coraz szybciej.
Wtedy to przenoszę się do alternatywnej rzeczywistości albo równoległego wymiaru, albo – świat się w siebie zapada, albo te paski wciągają mnie w siebie i pochłaniają.

Komu przyszło do głowy zaprojektowanie czegoś takiego? Takiego rażącego kontrastu mnożącego w subtelny sposób kontrasty całej Warszawy…

Po długim czasie od mojej ostatniej wizyty w Warszawie, znowu miałam okazję odwiedzić Złote Tarasy, a konkretniej – toalety. Przeżyłam rzeczywisty szok!

Toaleta przeszła gruntowny remont, stała się czysta, stylowa i ECO- czyli modna! Teraz idealnie wkomponowuje się w stylistykę Złotych Tarasów :] Energooszczędne żarówki LED, rośliny w akwariach, jasny, jednolity korytarz z lustrami, który zdecydowanie nie przypomina już stylistycznego horroru!

Złote Tarasy

Nowa toaleta zdecydowanie robi wrażenie – w końcu pozytywne!


Nowoczesne wielokształtne umywalki i subtelnie wkomponowane lampy robią spore wrażenie!

Inwestycja w łazienkowy image zdecydowanie była świetnym pomysłem, nowoczesna stylistyka i nietuzinkowe pomysły, takie jak rośliny w akwariach nadają świeży i modny wygląd– nie ma uczucia bycia w centrum scenerii horroru :]

Pozdrawiam z biura w Rzeszowie!

Pani Dyrektor

ZOBACZ TAKŻE

JAK URZĄDZIĆ MAŁĄ ŁAZIENKĘ- 24 INSPIRACJE

JAK MOŻE WYGLĄDAĆ ŁAZIENKA PRZYSZŁOŚCI? ZOBACZ KONIECZNIE!

40 INSPIRACJI NA ŁAZIENKĘ

VN:F [1.9.22_1171]
PODOBAŁ CI SIĘ ARTYKUŁ? OCEŃ GO!
Rating: 9.0/10 (1 vote cast)
Złote Tarasy - Galeria Obłąkanych, 9.0 out of 10 based on 1 rating

About Pani Dyrektor

Architekt o Architekturze "Zainspiruj się!" - te słowa znajdziesz w prawie każdym moim poście. Dlaczego? Lubię pokazywać, podsuwać pomysły, zadawać pytania, szukać odpowiedzi, tworzyć koncepcje, wyszukiwać nietypowe rozwiązania.
.: PaniDyrektor.pl