Tropikalna łazienka – odrobina egzotyki o każdej porze roku

Postanowiłam skompletować tropikalne łazienki bo zastanawiam się jak wykorzystać łazienkowy klimat który powstaje… np. po moich kąpielach. Z pewnością jest wielu z Was, którzy kapiąc się czy biorąc prysznic wytwarzają w łazienkach iście tropikalną atmosferę. Tak na prawdę wiele – bo myślę, że głównie są to kobiety ;] Obojętnie od tego jak dobra jest wentylacja w łazience – kiedy kąpiemy się w parzącej wodzie – nie ma siły, by nie zaparować łaźni tak, by zrobiła się z niej mała sauna ;] Woda leje się po ścianach w powietrzu unoszą grube duszące krople wody – nic dodać, nic ująć – dżungla… – tropikalna łazienka!

Nie ma jednak drzew? Dlaczego nie wykorzystać tego, co codziennie robimy z łazienką i nie zbudować w niej mało spodziewanego i zaskakującego klimatu? Kiedyś pisałam o zielonych ścianach i to właśnie te często stosuje się w ekstrawaganckiej łazience pod prysznicem, jako zielone parawany etc. Z resztą zaglądnij tam i zobacz!

Poniższe zdjęcie jest moim w top 3 z tego posta ;]!

Tropikalna łazienka ;]

tropikalna łazienka

Krótko mówiąc – piękna łazienka ;] Zdjęcie: DRUMMONDS

Tutaj, pokażę Wam, że samym wystrojem i niewielką ilością roślin można sprawić, że łazienka zacznie wyglądać jak ta, którą miałeś w hotelu na Bali ;]

tropikalna łazienka

Piękny kompozyt (bo raczej nie drewno) pod panelem prysznicowym, szary stiuk na ścianie, beton i szkło oraz … egzotyczne drzewko w donicy. Zobacz, jak kolor i materiał choć nowoczesny jednak nadaje łazience lekko orientalnego wyrazu ;] Zdjęcie: Aires Photography

tropikalna łazienka

Boisz się o roślinę w łazience? Zielona tapeta też jest fajna ;] Szczególnie w połączeniu z czystą bielą! (Zdjęcie: Ngoc Minh Ngo)

tropikalna łazienka

Jeśli jednak chcesz odtworzyć łazienkę z Bali w swoim domu, wygospodaruj przestrzeń z doświetleniem, nie płytuj podłogi tylko wyłóż kamieniem, zasadź rośliny (najlepiej poradź się architekta krajobrazu jak sadzi się takie) i rozkoszuj się swoją wyjątkową łazienką ;] Zdjęcie: Jomar Bragança / Projekt: Eduarda Correa Arquitetura & Interiores

tropikalna łazienka

Prawdziwe egzotyczne łazienki wanny mają z kamienia – pisałam o tym również i pokazywałam przykłady tutaj. (Zdjęcie: GM Construction, Inc.)

tropikalna łazienka

W domu również możesz przygotować cześć posadzki pod kamienie – pomyśl o tym na etapie projektu i nie zapominaj, że wanna z kamienia naturalnego waży razem z wodą do TONY wiec – potrzebujesz do tego wzmocnionej konstrukcji stropu! (Zdjęcie: Willman Interiors / Gina Willman, ASID)

Galeria egzotycznych inspiracji!

tropikalna łazienka

Prawie na koniec- urocza tropikalna łazienka w ciepłych tonacjach, bez dużej ilości kwiatów, jednak z lampami, które podnoszą jej XP do Egzotyki o 100! (Zdjęcie: ZAK Architecture)

Ok ;] Jutro napiszę Wam o tym, jak dostałam się na architekturę, bo piszecie z pytaniem „czy trudno”, a odpowiedź jest bardziej złożona niż tak czy nie ;]

PD Architekt pozdrawia ;]

Więcej informacji na temat projektowania i procedur na naszym YouTube.
VN:F [1.9.22_1171]
PODOBAŁ CI SIĘ ARTYKUŁ? OCEŃ GO!
Rating: 9.5/10 (2 votes cast)
Tropikalna łazienka - odrobina egzotyki o każdej porze roku, 9.5 out of 10 based on 2 ratings

About Pani Dyrektor

Architekt o Architekturze "Zainspiruj się!" - te słowa znajdziesz w prawie każdym moim poście. Dlaczego? Lubię pokazywać, podsuwać pomysły, zadawać pytania, szukać odpowiedzi, tworzyć koncepcje, wyszukiwać nietypowe rozwiązania.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

.: PaniDyrektor.pl