Wygodna Garderoba – kilka inspiracji jak zorganizować w niej miejsce!

Pisałam dla Was ostatnio o tym, jak wygląda, jak jest zaprojektowana 'Master closet’ czyli garderoba w amerykańskim stylu. Jak wiecie po lekturze tego posta MASTER CLOSET TO NIE JEST ZWYKŁA GARDEROBA. Dlaczego? Jeżeli jeszcze nie wiecie – zapraszam do posta! Dzisiaj tematem jest: wygodna garderoba!

Przeglądając zdjęcia w poszukiwaniu typowo amerykańskich 'master closet’ przyszedł mi do głowy pomysł, że nie sama garderoba jest najważniejsza – ale to, w jaki sposób jest zorganizowana, jak wykorzystane jest w niej miejsce, gwarantuje jej prawidłowe i wygodne użytkowanie. Z tego właśnie względu przygotowałam dla Was posta o tym…

Jak zorganizować miejsce w garderobie

czyli garderoba funkcjonalna i wygodna  ;]

No to zaczynamy ;]

Wygodna Garderoba

Jak wygląda dobrze zorganizowana garderoba?

Co zrobić, aby nasza garderoba była wygodna?

Jak znaleźć miejsce w już przepełnionej garderobie?

Organizacja Najważniejsza jest organizacja. To dzięki niej w teoretycznie pełnej garderobie znajdziemy miejsce na dodatkowe rzeczy. Jednak ważne jest również, aby wszystkie rzeczy były odpowiednio posegregowane – łatwiej będzie nam cokolwiek znaleźć szczególnie w tych garderobach, w których rzeczy/ubrań jest mnóstwo ;]

Nie wiesz, jak to wszystko uporządkować, aby Twoja garderoba była wygodna? W takim razie potrzeba nam jeszcze… DOBREJ INSPIRACJI ;] I tutaj z pomocą przychodzi Pani Dyrektor ;]

Zobacz niesamowite inspiracje i proste pomysły, które sprawią, że będziesz miała funkcjonalną. schludną i WYGODNĄ garderobę! 

BUTY – największe marzenie każdej kobiety [głównie;] to mieć w garderobie miejsce na wszystkie jej buty. Zobacz jak możesz je uporządkować i gdzie znajdziesz dla nich miejsce w swojej garderobie!

Galeria obuwniczych inspiracji!

Krawaty – wygodna garderoba to również taka, w której będzie mógł odnaleźć się Twój partner ;] nie zapominaj o nim i raz na zawsze pozbądź się pytań o to, gdzie jest taki siaki czy owaki krawat ;] krawaty poskładana w ten sposób nigdy się nie zawieruszą!

Bielizna -ona również może być tak uporządkowana, aby się nie zniszczyła i abyś zawsze miała do niej dogodny dostęp. Zobacz jak niewiele miejsca zajmuje dobrze poskładana bielizna!

Torebki czyli zaraz po butach najważniejszy element garderoby każdej kobiety. Na torebkach, podobnie jak butach – nie oszczędzamy, dlatego zadbajmy o to, aby prawidłowo przechowywane torebki nie zniszczyły się w czeluściach naszej garderoby ;]

Każdy element naszej garderoby jest ważny i zasługuje na szczególne miejsce w naszej garderobie!

Biżuteria – chyba każda kobieta przeżyła kiedyś rozpacz z powodu zagubionego elementu biżuterii… Jest to wyjątkowo przykra sytuacja, szczególnie wtedy, gdy jakiś komplet biżuterii darzyliśmy wyjątkowym sentymentem… Co zrobić, aby uniknąć takich sytuacji? Znajdź miejsce na swoją biżuterię i już nigdy nie martw się zagubionym kolczykiem!

Spodnie – czyli coś zarówno dla Pań, jak i dla Panów;] poskładane w jednym miejscu nie zawsze wyglądają w porządku w chwili gdy chcemy je założyć. Często nie mamy już miejsca w szafie, aby wisiały każdy na osobnym wieszaku. Co więc zrobić, aby nasze spodnie miały swoje miejsce w garderobie?

Galeria inspiracji – wygodna garderoba w Twoim domu!

I pamiętajmy! Nawet największa i najlepiej zorganizowana garderoba nie będzie w stanie pomieścić wszystkich naszych ubrań/butów/rzeczy w nieskończoność! Najważniejszy jest zdrowy rozsądek i świadomość, że tak naprawdę nie potrzebujemy 20 płaszczy i 50 par butów [chyba, że są to szpilki :P]. Więc przydałoby się raz na jakiś czas zrobić mały research naszej garderoby – sami się wtedy zdziwimy jakie jeszcze rzeczy możemy mieć i jak bardzo ich nie potrzebujemy ;]

Wygodna Garderoba

(Zdjęcie: LA Closet Design)

organizacja_miejsca_w_garderobie_wygodna_garderoba_pomysły_design_167

Na koniec…

Wygodna garderoba to przede wszystkim konsekwencja, w odkładaniu rzeczy na miejsce.

KonsekwencjaRaz posprzątana garderoba, wymaga konsekwencji w ciągłym jej użytkowaniu. Chwila nieuwagi, jeden gorszy dzień i już bałagan może zadomowić się z powrotem. Nawet najlepiej zorganizowana, wygodna garderoba nie będzie miała prawa bytu jeżeli nie będziemy konsekwentnie odkładać rzeczy na miejsce. Na szczęście taki nawyk można u siebie wyrobić, zatem… do dzieła!

PD Architekt pozdrawia Was z burzowego biura w Rzeszowie i zbiera się do wyjazdu do Warszawy – do zobaczenia!

Kliknij po więcej informacji na temat projektowania i procedur na naszym YouTube.
VN:F [1.9.22_1171]
PODOBAŁ CI SIĘ ARTYKUŁ? OCEŃ GO!
Rating: 8.7/10 (7 votes cast)
Wygodna Garderoba - kilka inspiracji jak zorganizować w niej miejsce!, 8.7 out of 10 based on 7 ratings

About Pani Dyrektor

Architekt o Architekturze "Zainspiruj się!" - te słowa znajdziesz w prawie każdym moim poście. Dlaczego? Lubię pokazywać, podsuwać pomysły, zadawać pytania, szukać odpowiedzi, tworzyć koncepcje, wyszukiwać nietypowe rozwiązania.

3 komentarze

  1. Wszystko pięknie, ale brakuje mi tutaj konkretów, czyli wymiarów, czyli wysokości półek na buty, wysokość do drążka itp. Drugi post ma ciekawe inspiracje, ale szkoda, że nie ma takiego wyjaśnienia pomagającego w projektowaniu garderoby.

    VA:F [1.9.22_1171]
    Rating: 0 (from 0 votes)
  2. Super i prawdziwa magia wykorzystania miejsca ! :) ( tak z innej beczki https://www.youtube.com/watch?v=S1ZZreXEqSY )

    VA:F [1.9.22_1171]
    Rating: 0 (from 0 votes)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

.: PaniDyrektor.pl