Mini taras na 10-tym piętrze, czyli jak ciekawie urządzić mały balkon

Balkon Mieszkając w bloku na niewielkiej przestrzeni liczy się każdy metr, który zagospodarować można w sposób sprzyjający wypoczynkowi i dobremu funkcjonowaniu. Dobrze zagospodarowany balkon – to może być Twój prywatnym mini taras z ogródkiem, zakątkiem do odpoczynku, miejsce na poranną/popołudniową herbatę, letnią drzemkę czy pracę na świeżym powietrzu.

Jeśli zawsze marzyłeś o ogrodzie możesz posadzić ulubione zioła, kwiaty czy rośliny na ścianie. Wertykalny ogródek to doskonałe rozwiązanie mając mini taras – zostaje miejsce na stolik albo fotel.

Mini taras czyli taras/ balkon w wersji… mini ;]

Zrezygnuj z zimnego, szarego gresu. Drewniane (kompozytowe) deski tarasowe sprawią, że miejsce nabierze ciepłego, nowoczesnego charakteru. Zieleń możesz posadzić w donicach albo wygospodarować na nią część miejsca.

Jeśli mieszkasz na dużym osiedlu i wścibskie oko sąsiada nie pozwala cieszyć Ci się prywatnością rozwiązaniem staje się ażurowa zasłona w postaci pergoli obrośniętej zielenią czy eleganckiego parawanu. Barierkę zasłonić możesz również tkaniną, ekologiczną matą z patyczków, itp.

Na wieczorne oświetlenie sprawdzą się lampki, świece oraz lampiony, które możesz zrobić również sam!

Zobacz inne pomysłowe aranżacje na mini taras, balkonów mniejszych i większych i zainspiruj się!

Fajne pomysły do wykorzystania od zaraz! Czy to kącik warzywny czy ziołowy na balkonie, czy miejsce do czytania, czy spot na romantyczną kolację ? Mini taras również może mieć wiele zastosowań! Rozwiąż, zaprojektuj i zaaranżuj swój mini taras odpowiednio do swoich potrzeb.

PD  Architekt pozdrawia Was z Warszawy która dostaje ostatnio lekkiego letnio/jesiennego klimakterium ;] Muszę iść na Służewiec i wygrać coś na wyścigach btw ;];]

Obejrzyj naszego YouTube już teraz i odkryj projekty domów indywidualnych w 3D!
VN:F [1.9.22_1171]
PODOBAŁ CI SIĘ ARTYKUŁ? OCEŃ GO!
Rating: 5.9/10 (7 votes cast)
Mini taras na 10-tym piętrze, czyli jak ciekawie urządzić mały balkon, 5.9 out of 10 based on 7 ratings

About Pani Dyrektor

Architekt o Architekturze "Zainspiruj się!" - te słowa znajdziesz w prawie każdym moim poście. Dlaczego? Lubię pokazywać, podsuwać pomysły, zadawać pytania, szukać odpowiedzi, tworzyć koncepcje, wyszukiwać nietypowe rozwiązania.

3 komentarze

  1. Szukam inspiracji na taras na ostatnim piętrze, parę pomysłów znalazłem – dzięki! ;)

    VA:F [1.9.22_1171]
    Rating: 0 (from 0 votes)
  2. Świetny artykuł! Jestem pod dużym wrażeniem. Wiem, że np. w Lublinie są nawet organizowane konkursy na najładniejszy balkon więc porady od Pani na pewno przydadzą się wielu osobom. Pozdrawiam ciepło.

    VA:F [1.9.22_1171]
    Rating: +1 (from 1 vote)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

.: PaniDyrektor.pl