Domy z Kontenerów Transportowych – Kontrowersja i Czar Ep.2z5

Pisałam Wam już o domach z kontenerów, prawda? Oczywiście  jest to temat w naszych warunkach prawnych pożądany ale nie taki znowu popularny. Popularny jest natomiast wśród Inwestorów, którzy chcą kupić gotowy do i „postawić go na działce”. Czy to jest zasadne? Dlaczego nie? Dom z kontenera może również być super domem!!

W mailach zadajecie wiele pytań! Pytacie głównie o:

 1. ocieplenie
 2. klimatyzację
 3. warunki sanitarne
 4. CZY skonstruowanie takiego kontenera jest u nas na POZWOLENIE czy na ZGŁOSZENIE
 5. jak sformułować chęć postawienia takiego kontenera we wniosku o wydanie Warunków Zabudowy

Jak budować domy z kontenerów transportowych, czy można je budować, jak projektować, w jakich warunkach mają sens, jak podejść do tematu tak dziwnej budowy?

To wszystko są oczywiście bardzo słuszna i bardzo zapobiegawcze pytania. Polacy nie są naiwni (oprócz kwestii finansowych typu „nie mam pieniędzy na dom ale jakoś to będzie”) i dbają o swoje przedsięwzięcia.

Dlaczego takie wynalazki wybierają jedynie architekci dla swoich własnych domów? Inwestor bo się nietrafionej inwestycji.

Zapewne chcielibyście wiedzieć więcej o takim domu ;]

Oczywiście Inwestorem – Projektantem kierują pobudki finansowe. Zużyte kontenery transportowe kosztowały go 1niewiele (myślę, że za sztukę choć nie jest to nigdzie powiedziane). Z nich zrobić da się wielopoziomową rezydencję, której design oczaruje niejednego!

Całość w wnętrzu złożona jest ze smakiem a „dom w domu” robi dobre wrażenie wym bardziej, że całość utrzymana jest w stosunkowo przemysłowym klimacie.

Bardzo podoba mi się zdjęcie u góry ;] Zobaczcie jaką fajną przestrzeń wygospodarował. Te świecące okienka są niczym ściana wigilijnego bloku! (Nie, nie brakuje tam dziewczynki z zapałkami).

KontenerPostaram w wielkim skrócie odpowiedzieć Wam na najczęściej zadawane w związku z kontenerami pytania – zdobię tzw. kontenerowy i projektowy FAQ ;]
 1. OCIEPLENIE Kontenera i jego KLIMATYZACJA. A widzieliście kiedyś hale z płyty warstwowej? Skoro w takiej hali zrobić można chłodnię i przechowywać lody, mrożonki etc. znaczy to, że ma niezłe parametry termiczne. Wystarczy więc z kontenera zrobić kanapkę – na wzór płyty warstwowej i powinno wszystko być w porządku ;]
 2. Warunki Sanitarne Kontenera nie różnią się od domowych – trzeba wydzielić przegrody szczelne, zwentylować je kanałami, odprowadzić ścieki instalacjami i wsio!
 3. Kontener na Pozwolenie czy Zgłoszenie? Niestety jest to temat bardziej złożony. Zależy od tego czy jest MPZP czy WZ, czy jesteś w NATURA 2000 czy innych obszarach prawnie chronionych, otulinach parków, strefach konserwatorskich etc. Z tym pytaniem ZAWSZE zgłoś się do swojego Architekta (albo do Pani Dyrektor :P)
 4. Jak napisać we wniosku o wydanie WZ, że chcesz postawić kontener? Z mojego doświadczenia – napisz prawdę! Jeśli boisz się „co będzie” i jak urbanista zinterpretuje Twoją potrzebę – ZADZWOŃ do niego!! To też człowiek i ma wobec Ciebie i Twojej działki oraz terenu na którym jest położona dobre zamiary !!

Wszystko na dzisiaj ;]PD Architekt pozdrawia Was w lekko wilgotnej Warszawy i ma nadzieję, że jutro nie będzie padać i że ktoś jutro przyniesie jej Pizza Hut ;]

Kto nie chciałby wysokiego sufitu i balkoniku z loungem w domku?? Przypominam Wam, że temperatury średnie miesięczne w New Jersey to: -5 do 30 stopni Celsjusza więc też mają ew. „problem” z gorącem ;]

P.S. Po inne domy i realizacje z pomysłem zapraszam do klikania tu ;] Albo do oglądania naszych spacerów 3D po obiektach które projektujemy na naszym kanale Youtube!

Kliknij w link aby odkryć nasze projekty na naszym YouTube.
VN:F [1.9.22_1171]
PODOBAŁ CI SIĘ ARTYKUŁ? OCEŃ GO!
Rating: 9.0/10 (8 votes cast)
Domy z Kontenerów Transportowych - Kontrowersja i Czar Ep.2z5, 9.0 out of 10 based on 8 ratings

About Pani Dyrektor

Architekt o Architekturze "Zainspiruj się!" - te słowa znajdziesz w prawie każdym moim poście. Dlaczego? Lubię pokazywać, podsuwać pomysły, zadawać pytania, szukać odpowiedzi, tworzyć koncepcje, wyszukiwać nietypowe rozwiązania.

2 komentarze

 1. Nie miałabym nic przeciwko, aby zamieszkać w tak urządzonym kontenerze :)

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +1 (from 1 vote)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

.: PaniDyrektor.pl