PROMOCJA ARCHITEKTURY – Warsztaty – cz.2 – spotkanie z praktykantami

Pisałam Wam ostatnio o tym, jak rozpoczęłam serię warsztatów z „Promocji architektury” a raczej z pomysłów na promocję architektury w dobrym wydaniu. Pisałam tam również o „bojownikach”. Nawet w samym tytule zawarłam sformułowanie, że „szykuję bojowników”.

O CO CHODZI???

O ludzi, których chcę skupić wokół PROBLEMU jakim jest BRAK DOBREGO PRZYKŁADU z kategorii ARCHITEKTURY WYSOKIEJ JAKOŚCI. 

WarsztatyDlaczego w Rzeszowie? Bo jak wiecie, Pani Dyrektor nie ma od stycznia już w Warszawie a że widzi, że Rzeszów to miasto które aspiruje do wszystkiego i idzie mu to świetnie tutaj rozpoczęłam poszukiwania faktycznych bojowników. Złożyło się, że w te wakacje w biurze miałam najwięcej praktykantów od wakacji w 2011 roku i postanowiłam wykorzystać to aby zaszczepić myśl, ziarno pomysłu, w głowach młodych zainteresowanych tematem.

Warsztaty-z-promocji-architektury-rzeszow-pomysl-na-promocje-dobrej-architektury-3 copy

BojownicyPewnie jesteście ciekawi co u cholery po raz drugi robimy na warsztatach? Raz zdjęcia z Włoch, teraz z rzeszowskiej kawiarni a na nich – młodzi ludzie z kartkami ;] Z Początku zawsze jest trochę sztywno ale już po pierwszym bloku pytań wszyscy są uśmiechnięci a pomysły na nasz architektoniczny kłopot same „wychodzą jak szydło z wora”.

Pracujemy nad sposobem wyjścia z bańki zainteresowanych tematem tworzenia/współtworzenia dobrej architektury i dotarciem do każdego, który tematem dobrej architektury zainteresowany być powinien – czytać – do potencjalnego przyszłego inwestora. 

Warsztaty-z-promocji-architektury-rzeszow-pomysl-na-promocje-dobrej-architektury-4

AnkietaByć może nawet widzieliście moją ankietę ale nie wiecie JAK ją uzupełniać i CO może ona wnieść w nasze poszukiwania metody na promowanie dobrej architektury. W pierwszej części mojego projektu skupiam się na tym, by odkryć jacy są zainteresowani tematem i co mogą zrobić aby uświadomić sobie dlaczego znajdują się w „bańce”.

Udoskonaliliśmy naszą ankietę nieco, bo stwierdziliśmy, że nie ma potrzeby rozpisywać niektórych punktów aż tak szczegółowo. Całe warsztaty trwają zawsze minimum 2 godziny a to nie jest dobry czas na prowadzenie czegokolwiek wśród ludzi pokolenia internetu.

Ma być krótko szybko, zwięźle i na temat a wyniki – piorunujące ;] Taki z resztą cały dzisiejszy świat i tylko to jesteśmy w stanie dobrze sprzedać.

PROJEKT

Przedstawiam Wam więc ankietę w wersji dla inwestora albo dla „zainteresowanego”, nie dla studenta architektury.

My na warsztatach bawiliśmy się świetnie, prowokowaliśmy burzę mózgów,  nasze „kółka” inspiracji które uzupełnialiśmy i pomysłów na promocję architektury pękały w szwach. Teraz daję Wam chwilkę na wykazanie się, pouzupełnianie ankiet, wysłanie ich do mnie.

PROJEKT

Aby łatwo Było Wam się rozkręcić, pokażę jutro moje odpowiedzi – tak dla przełamania pierwszych lodów.

Warsztaty-z-promocji-architektury-rzeszow-pomysl-na-promocje-dobrej-architektury-7

POZDRAWIAMY!

Wnioski? NIEDŁUGO!!

PD Architekt pozdrawia Was z raczej ciepłego ale podeszczowego Rzeszowa i życzy masę świetnych pomysłów przy wypełnianiu!

Kliknij po wiedze z zakresu projektowania domów i procedur urzędowych.
VN:F [1.9.22_1171]
PODOBAŁ CI SIĘ ARTYKUŁ? OCEŃ GO!
Rating: 10.0/10 (5 votes cast)
PROMOCJA ARCHITEKTURY – Warsztaty – cz.2 - spotkanie z praktykantami, 10.0 out of 10 based on 5 ratings

About Pani Dyrektor

Architekt o Architekturze "Zainspiruj się!" - te słowa znajdziesz w prawie każdym moim poście. Dlaczego? Lubię pokazywać, podsuwać pomysły, zadawać pytania, szukać odpowiedzi, tworzyć koncepcje, wyszukiwać nietypowe rozwiązania.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

.: PaniDyrektor.pl