Parkingi z ogniwami fotowoltaicznymi dla marketów i pod domem

Parkingi z ogniwami fotowoltanicznymi to kolejny, ciekawy temat u Pani Dyrektor.

Fotowoltaika jest jedną z najnowocześniejszych i przyjaznych dla środowiska technologii, która umożliwia przetwarzanie światła słonecznego w energię elektryczną. Takie systemy są proste do instalacji i można je łatwo wykorzystać w przemysłowych oraz w domowych warunkach.

Parkingi z ogniwami fotowoltanicznymi to nowoczesny sposób na wykorzystanie wielkich betonowych powierzchni do pozyskania energii cieplnej i elektrycznej.

Takie panele składają się z trzech warstw – pierwsza to specjalnie przygotowane szkło będące powłoką ochronną, druga warstwa to diody LED pomocne do wyświetlania komunikatów, a trzecia warstwa to już ogniwa fotowoltaniczne. Ogniwa fotowoltaiczne znajdują się m.in. na dachach parkingów w Neckarsulm przy zakładach Audi – system fotowoltaniczny z 10.700 modułami produkuje tam energię elektryczną z energii słonecznej.

Energia odnawialna jest bardzo ważna wśród różnych sposobów pozyskiwania energii. Zwłaszcza jeżeli chodzi o miasta, to dachy budynków mają duży potencjał do produkcji energii z energii słonecznej.

Zobacz parkingi przyszłości, które są źródłem energii odnawialnej.

***

Photovoltaic Parking 

 photovoltaic parking structure can be used as a cover parking area. It may be used also in any other urban residence, shopping centres, offices, etc. There are many advantages of photovoltaic parking: the roof is used to the total, there is no effect on the environment, cars are protected against the sun, and, the most important of all – we gain an additional source of energy!

Parkingi z ogniwami fotowoltaicznymi.

parkingi_z_ogniwami_fotowoltaicznymi_2

Dobrze zagospodarowana przestrzeń w formie parkingu umożliwiającego pozyskanie dodatkowej energii. W ciepłe dni samochody nie nagrzewają się również pod takim dachem.

parkingi_z_ogniwami_fotowoltaicznymi_dla_domu_wiata_1

Parkingi z ogniwami fotowoltanicznymi w wersji mini, idealny dla domu rodzinnego albo osiedla domków jednorodzinnych.

parkingi_z_ogniwami_fotowoltaicznymi_dla_domu_wiata_2

Taką wiatę-parking można zbudować przy swoim domu – samemu!

Pani Dyrektor podoba się taka architektura przyszłości łącząca w sobie najnowszą technologię z funkcjonalnością i ochroną środowiska. Koszty utrzymania i czystości takiej struktury nie są duże, cała przestrzeń dachu jest zajęta i wystawiona na maksymalne promieniowanie słoneczne, auta są również chronione przez szkodliwym wpływem słońca oraz oczywiście, mamy dodatkowe źródło energii. Parkingi z ogniwami fotowoltanicznymi mają same zalety, warto w nie zainwestować nawet jeśli mielibyśmy stworzyć mały parking dla naszego auta przy domu i korzystać z eko-energii słońca na własne domowe potrzeby;]

PD Architekt pozdrawia z McDonalds’a na Grójeckiej w którym zamiast kupować stoi, „bo jest przerwa techniczna”. BTW – Czy taki McDonald’s nie powinien nazywać sie 23,5/h na dobę a nie 24/dobę ?? Lodów też nie ma – jakbyście zastanawiali się dlaczego – do 6stej rano trwa dezynfekcja maszyny do robienia lodów .. grrr! Ale ile ciekawych znajomości można nawiązać w takiej kolejce ;] Ludzie w PRLu mieli chyba bardzo wesoło :P

Kliknij aby dowiedzieć się więcej na temat projektowania i procedur na naszym YouTube.
VN:F [1.9.22_1171]
PODOBAŁ CI SIĘ ARTYKUŁ? OCEŃ GO!
Rating: 10.0/10 (4 votes cast)
Parkingi z ogniwami fotowoltaicznymi dla marketów i pod domem, 10.0 out of 10 based on 4 ratings

About Pani Dyrektor

Architekt o Architekturze "Zainspiruj się!" - te słowa znajdziesz w prawie każdym moim poście. Dlaczego? Lubię pokazywać, podsuwać pomysły, zadawać pytania, szukać odpowiedzi, tworzyć koncepcje, wyszukiwać nietypowe rozwiązania.

2 komentarze

  1. To dobrze, że pojawiają się inicjatywy na optymalne wykorzystanie ogromnych powierzchni, które zajmowane są przez parkingi! Szczególnie teraz, kiedy dostęp do wiedzy na temat instalacji OZE jest tak łatwy: http://leonardo-energy.pl/article/srednia-farma-fotowoltaiczna/

    VA:F [1.9.22_1171]
    Rating: 0 (from 0 votes)
  2. Pani McDyrektor

    VA:F [1.9.22_1171]
    Rating: 0 (from 0 votes)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

.: PaniDyrektor.pl