IMPRESJE Ep.1 architektura, pomysły, inspiracje, przestrzeń, miasto, projektowanie…

Idea flowZanim zmienię skórkę na aktywną czyli taką, która pozwoli postować mi byle skąd i byle gdzie w „przepływie pomysłów”, postanowiłam, dla tych, którzy nie mają dostępu do mojego profilu na Fejsbuku a który to profil różni się od Bloga częściowo, zaimplementować relację z moich codziennych inspiracji. Zbiorę je po 5 (jestem aktualnie na #66) i opiszę dla Was tutaj ;] Wszystko po to by nic Wam nie umknęło!

Czym jest mój „Idea flow” – ja wiecie, architekt potrzebuje inspiracji tak samo jak i Wy. Niczym się nie różnimy i naszych pomysłów na projekty nie bierzemy z kapelusza. Myślę, że można powiedzieć, że większość została już odkryta / wynaleziona / zaprojektowana i jeśli przy projektowaniu decydujemy się na użycie istniejących na Ziemi dostępnych ogólnie w Polsce materiałów to … potrzebujemy inspiracji.

Po co komu…Inspiracja ;] Nawet jeśli traktuje o .. negatywnym aspekcie świata – to również inspiracja dla warunku „NIE RÓB TEGO – bo WIDZISZ przecież jak to wygląda” Niby takie proste, niby takie oczywiste, ale słyniemy przecież z tego, że nie lubimy najbardziej w świecie uczyć się na swoich i tylko swoich błędach.

Oki – zamiast pisać pokażę Wam pierwszą część moich inspiracji i powiem, jakiej muzyki słucham dokładnie teraz ;] Spiewałam to dwa lata tamu z CHAPW i barzo bardzo lubię – Leonadro, Dreams of His flying machine.

IMPRESJA #1 – Stara synagoga w Przemyślu

Blog-architektoniczny-pani-dyrektor-impresje-1-synagoga-w-przemyslu

IMPRESJA #1 – Stara synagoga w Przemyślu.

ImpresjeStojąc tam, na BP pod tą synagoga podjęłam decyzję o postowaniu Impresji. Tyle jest pięknych rzeczy do pokazania a czasu na postowanie tak mało. Czy kiedy widzisz na swojej drodze coś pięknego albo chociaż fajnego czy godnego uwagi zatrzymujesz się i cieszysz tym momentem? Ja robię to niemal codziennie. Jeśli nie zachwycam się to notuję co złego zauważyłam i staram się nie powielać schamatu czy w życiu czy w pracy projektowej ;]

IMPRESJA #2 – Tereny PKP w Sanoku

Blog-architektoniczny-pani-dyrektor-impresje-2-pkp-w-sanoku

IMPRESJA #2 PKP w Sanoku

Blog-architektoniczny-pani-dyrektor-impresje-2a-pkp-w-sanoku

Widok z kładki pieszej na tereny przemysłowe Autosanu i Stomilu.

PKPZdjęcia te zrobiłam przy okazji pisania pracy podyplomowej. Zawsze uważałam to miejsce za wyjątkowo romantyczne. Kojarzy mi się właściwie z całkiem smutnym momentem życia, ale uważam, że smutne momenty składają się na piękno życia równie jak te radosne.

Ciepły wiatr, ciężki śnieg i światła a Ty na tym pomoście stoisz i patrzysz na oddalające się pociągi.

Dziś pociągi już nie jeżdżą, tory zarasta trawnik, dworzec kolejowy w Sanoku zamknięty jest na głucho. Pozostał romantyczny obrazek z przeszłości ;] Nie do końca już nawet taki romantyczny bo po lewej wrósł pokaźny budynek usługowy i wątpię czy ktoś przyłożył wagę do zaprojektowania jego elewacji graniczącej z terenami zamkniętymi – z działką Tk – kolei.

IMPRESJA #3 – Komórka w Lesku.

Blog-architektoniczny-pani-dyrektor-impresje-4-lesko-budynek-gospodarczy-sielanka

IMPRESJA #3 „Komórka z wiadrem i ścierką na sznurku”. Lesko – miasto.

Za kulisamiByliście kiedyś za kulisami sceny? W teatrze? W operze? Wiecie zapewne, że nie panuje tam taki sam porządek jak na scenie podczas przedstawienia? Na zdjęciu wyżej –  budynek który opiera się bezpośrednio o kulisy (tył) pierzei centrum miasta Lesko – „Bram do Bieszczad”. Zdziwieni? Takie są kulisy miasta. Każdego miasta ;] (Może oprócz tych nemieckich, ale to nie do końca prawda)

IMPRESJA #5 – Kawowa Perfekcja

Blog-architektoniczny-pani-dyrektor-impresje-5-kawiarnia-apple-coffe-w-warszawie

IMPRESJA #Kawowa perfekcja”

Blog-architektoniczny-pani-dyrektor-impresje-5a-kawiarnia-apple-coffe-w-warszawie

Dlaczego Kawa znalazła się w moich impesjach? Bo była pięknie przyrządzona, smaczna i wypita przeze mnie w fajnym wnętrzu urządzonym a’la iStore ;]

 iCoffeDlaczego kawa znalazła się w zbiorze moich impresji? Bo jest jedną z przyjemniejszych chwil w dniu. Czy jest słonko, czy pada deszcz, czy to espresso czy cappucino, czy Frappuccino – Kawa zawsze smakuje dobrze ;] I mnóstwo można by przy niej powiedzieć o designie. Filiżanki z jakich pije się kawę to niekiedy mistrzostwo świata! (Na zdjęciu – Kawiarnia na ul. Pięknej w Warszawie)

PD Architekt pozdrawia Was z zalanej słońcem cieplutkiej Warszawy i życzy codziennej inspiracji i tej upiększającej drobnostki życia i tej poważnej – projektowej i architektonicznej ;]

Wiedza z zakresu projektowania domów i procedur urzędowych czeka na ciebie na naszym kanale na YouTube.
VN:F [1.9.22_1171]
PODOBAŁ CI SIĘ ARTYKUŁ? OCEŃ GO!
Rating: 5.5/10 (2 votes cast)
IMPRESJE Ep.1 architektura, pomysły, inspiracje, przestrzeń, miasto, projektowanie..., 5.5 out of 10 based on 2 ratings

About Pani Dyrektor

Architekt o Architekturze "Zainspiruj się!" - te słowa znajdziesz w prawie każdym moim poście. Dlaczego? Lubię pokazywać, podsuwać pomysły, zadawać pytania, szukać odpowiedzi, tworzyć koncepcje, wyszukiwać nietypowe rozwiązania.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

.: PaniDyrektor.pl