O urządzaniu wnętrza w biurach EP.3 – Twoje domowe miejsce pracy!

Niedawno pisałam o urządzaniu wnętrz w dużych biurach, o urządzaniu wnęrza siedziby dla niewielkiej firmy, a dzisiaj będzie bardzo przytulny temat, czyli: domowe miejsce pracy!

Od kilku lat coraz bardziej popularne jest urządzanie biura w domu.

Prawdopodobnie najbardziej dlatego, że jest to niemała oszczędność. Czynsz za biuro w mieście wojewódzkim to koszt od 700zł w górę. Biura w domu planujemy również dlatego, że zmieniły się możliwości i w dzisiejszym świecie praca zdalna to rzecz powszednia. Stały adres biurowy „na mieście” dla freelancera to zbędny wydatek.

Zobacz przykłady urządzenia domowego gabinetu i zainspiruj się – szkoda płacić czynsz jeśli masz miejsce na gabinet w swoim własnym domu!

ZACZYNAMY!

Twoje domowe miejsce pracy – zobacz jak możesz je zaaranżować!

domowe miejsce pracy

To domowe biuro pokazuję Ci ze względu na … biurko ;] Wspaniałe, prawda? (Zdjęcie: CoWorker Inc.)

domowe miejsce pracy

W tym domowym gabinecie na poddaszu podobają mi się najbardziej meble – praktczne! (Zdjęcie: Pottery Barn)

domowe miejsce pracy

Kolejnie ciekawe urządzone miejsce na biuro w domu albo w budynku gospodarczym. (Zdjęcie: Pottery Barn)

domowe miejsce pracy

Czysty i prosty zestaw dla gabinetu w domu ;] (Zdjęcie: Parker House)

domowe miejsce pracy

Elegancki gabinet we własnym domu? Podoba mi się biblioteczka i fotel – szczególnie kolor ;] (Zdjęcie: Bruce Buck)

domowe miejsce pracy

Niewielkie miejsce do pracy urządzone schludnie i całkiem nowocześnie – podoba Ci się? (Zdjęcie: Enjoy Home)

domowe miejsce pracy

Miejsce do pracy w domu zlokalizowane we wnęce. Wnęki nie musisz wypełniać szafą – możesz przygotować w niej miejsce do pracy ;] (Zdjęcie: whimages.blogspot.com)

domowe miejsce pracy

Brakuje Ci w biurze miejsca na duży stół? Możesz wygospodarować miejsce pod meblami! (Zdjęcie: Pink Little Notebook)

domowe miejsce pracy

Prosta półka połączona z miejscem do pracy – ciekawe rozwiązanie kiedy masz mało miejsca na biuro w domu. (Zdjęcie: Adrian Gregorutti / Projekt: Melissa Schmitt)

domowe miejsce pracy

Dobrze zorganizowane miejsce pracy w domu to podstawa! Nie musi zajmować dużej powierzchni, ważne by było mądrze zaplanowane! (Zdjęcie: Amy Apartment Therapy)

Zainspiruj się i stwórz domowe miejsce pracy dostosowane do Twoich potrzeb!

domowe miejsce pracy

Możesz urządzić biuro meblami z Ikei ;P Pokazuje Ci to dlatego, że sama wpadłam kiedyś na pomysł kupienia tej półki – była relatywnie tania a ja wtedy jeszcze na studiach… ALE – odradzam szczerze, bo jest OTWARTA. Nie ma nic gorszego niż ścieranie kurzu z dokumentów .. (Tak, są systemy zamykające każdy kwadrat i są fajne, ale wtedy… przestaje się to opłacać..) Zdjęcie: Lauren Kate

domowe miejsce pracy

Niektóre działalności potrzebują miejsca jedynie na małego laptopa – wtedy ściankę naprzeciw biurka możesz urządzić dowolnie np. tak jak tu. Zdjęcie: Decore me Happy

domowe miejsce pracy

W domu możesz urządzić biuro nie tylko dla siebie – zobacz jak urządzić dwa stanowiska pracy w niewielkim pokoju np w mieszkaniu albo w domu. (Zdjęcie: FloatProject)

domowe miejsce pracy

Pracownia projektanta w domu? Zobacz stół i zobacz oświetlenie nad nim ;] Zdjęcie: Dinesen

domowe miejsce pracy

To domowe biuro wygląda jak gabinet prawnika – elegancki i dostojny – podoba Ci się? (Zdjęcie i projekt: Dineen Architecture + Design)

domowe miejsce pracy

Zobacz jak stare biurko w połączeniu z nowym stołem dobrze wygląda w tandemie ;] Miejsce pracy pisarza? (Zdjęcie: Sarah Storms)

domowe miejsce pracy

Drugi przykład urządzenia miejsca pracy w domu – mini biura – w zagłębieniu ściany (wnęce). Zdjęcie: Jeff Herr / Projekt: Terracotta Design Build

To co w domowym biurze najważniejsze to oczywiście BIURKO :) Zwróć uwagę jak nietypowy i oryginalny może być jego design!

domowe_miejsce_pracy_jak_urzadzic_biuro_w_domu_gabinet_do_pracy_w_mieszkani_10

Z przykładowych aranżacji biur, domowych gabinetów to jest jednym z moich ulubionych. Oczywiście za stół i lampki ;] Jeśli moja praca nie wymagałaby wielkiego monitora i biurowego krzesła chętnie zamieniłabym się na takie rozwiązanie. (Zdjęcie: Pottery Barn)

domowe miejsce pracy

Zabudowa gabinetu czyli miejsca pracy w domu. Taką może zrobić dla Ciebie stolarz – to wygodne i ekonomiczne rozwiązanie dostosowane do Twoich potrzeb. (Zdjęcie: Letters By Prell)

domowe_miejsce_pracy_jak_urzadzic_biuro_w_domu_gabinet_do_pracy_w_mieszkani_011

Elegancki gabinet prezesa? Może być również w domu – nic nie stoi na przeszkodzie ;] Zwróć uwagę na zabudowę która z pewnością została zaprojektowana na wymiar – jest praktyczna, elegancka i z pewnością dostosowana do potrzeb prezesa ;] Zdjęcie: Troy Thies / Projekt: Martha O’Hara Interiors

domowe_miejsce_pracy_jak_urzadzic_biuro_w_domu_gabinet_do_pracy_w_mieszkani_012

Jestem fanką długich stołów ulokowanych w ten sposób – to oszczędza miejsce w biurze! Szafy z lewej zamykają cały bałagan biura. To samo przydałoby się półkom ;] (Zdjęcie: Paul Raff Studio)

domowe_miejsce_pracy_jak_urzadzic_biuro_w_domu_gabinet_do_pracy_w_mieszkani_013

maluteńki gabinet w mieszkaniu w bloku? Zobacz – zmieściła się nawet kanapa której możesz używać jako łóżka kiedy jesteś zmęczony pracą lub jeśli jest to Twoje jedyne miejsce na biuro! Dziś nikogo nie dziwi już fakt, że siedzibę firmy masz w swoim prywatnym mieszkaniu – musisz tylko nauczyć się utrzymywać w nim porządek ;]

domowe miejsce pracy

Kilka innych przykładów na kompletną zabudowę powierzchni ścian potencjalnego miejsca pracy – domowego gabinetu. (Zdjęcie: transFORM Home)

Klika innych przykładów jak zorganizować biuro we własnym domu czy mieszkaniu znajdziesz w galerii.

domowe_miejsce_pracy_jak_urzadzic_biuro_w_domu_gabinet_do_pracy_w_mieszkani_015

A jeśli nie masz miejsca na wyposażenie gabinetu w swoim domu, może coś takiego będzie dla Ciebie? Design tego mebla nie podoba mi się, ale funkcjonalność – tak. Z wyglądem zawsze możesz zrobić coś – np. tapicerować skórką i pikować :) Zdjęcie: Home Decorators Collection

domowe_miejsce_pracy_biuro_w_domu_gabinet_male_biuro_firma_w_domu_arabzacja_biura_na_dzialalnosc_jednoosobowa_3

Zdjęcie: Michael Partenio

Pani Dyrektor Architekt pozdrawia i życzy sobie, aby każdy mógł mieć domowe miejsce pracy! Na początek to duża oszczędność – nie płać jeśli nie musisz, zaoszczędź ;]

Więcej informacji na temat projektowania i procedur na naszym YouTube.
VN:F [1.9.22_1171]
PODOBAŁ CI SIĘ ARTYKUŁ? OCEŃ GO!
Rating: 8.0/10 (2 votes cast)
O urządzaniu wnętrza w biurach EP.3 - Twoje domowe miejsce pracy!, 8.0 out of 10 based on 2 ratings

About Pani Dyrektor

Architekt o Architekturze "Zainspiruj się!" - te słowa znajdziesz w prawie każdym moim poście. Dlaczego? Lubię pokazywać, podsuwać pomysły, zadawać pytania, szukać odpowiedzi, tworzyć koncepcje, wyszukiwać nietypowe rozwiązania.

One comment

  1. www.mgkalendarze.pl

    Niesamowicie urządzone miejsca do pracy. W tak zaaranżowanych gabinetach aż przyjemniej się pracuje, a dobry klimat i przyjazne otoczenie sprzyjają efektywnej i twórczej pracy :)

    VA:F [1.9.22_1171]
    Rating: 0 (from 0 votes)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

.: PaniDyrektor.pl