Willa marzeń Ep. 3z20 – Mirindiba House. Rezydencja nowoczesna, luksusowy dom, luksusowe projektowanie.

Mirindiba House

Kolejna seria willi marzeń, luksusu i elegancji. Większość przykładów, które znajduję to obiekty sytuowane w Hollywood, ale tym razem pokażę Wam przykład z Brazylii! Architektem tej rezydencji jest Marcio Kogan.

Willa marzeń Ep 3z10 - Mirindiba House-Rezydencja nowoczesna-luksusowy dom-luksusowe projektowanie04

BryłaTen typ architektury z pewnością wpisuje się również w nasz polski klimat. Skoro da się w Skandynawii, i u nas się da – serio serio ;] Niestety taki dom nie wpisze się w każdą działkę. Tu potrzeba dużej działki, gdyż konieczna jest duża przestrzeń na zaprojektowanie przecinających się brył.

Przykład przedstawia minimalistyczną ale i modernistyczną architekturę. Dominacja horyzontalnych kierunków, pociągłych kształtów i nakładających się prostopadłościanów. Jednolitość płaszczyzn i przejrzystość formy. Drewno tynk i biel dobrze ze sobą współpracują. Sprawia wrażenie prostoty i elegancji.

Willa marzeń Ep 3z10 - Mirindiba House-Rezydencja nowoczesna-luksusowy dom-luksusowe projektowanie02

Pokój dzienny…hmm kanapy niekoniecznie zlokalizowane przy telewizorze! I dobrze!;]

Willa marzeń Ep 3z10 - Mirindiba House-Rezydencja nowoczesna-luksusowy dom-luksusowe projektowanie03

Willa marzeń Ep 3z10 - Mirindiba House-Rezydencja nowoczesna-luksusowy dom-luksusowe projektowanie08

I cóż.. nie na każdej ścianie musi być otwór okienny ;)

Willa marzeń Ep 3z10 - Mirindiba House-Rezydencja nowoczesna-luksusowy dom-luksusowe projektowanie09

Wysunięcie okna spoza lica ściany urozmaica elewację. Swoją drogą to ujęcie to piękna kompozycja – w dole zieleń i woda, po lewej kamień, na górze szkło a środkiem – pięknie wykadrowany plan.

Willa marzeń Ep 3z10 - Mirindiba House-Rezydencja nowoczesna-luksusowy dom-luksusowe projektowanie10

Willa marzeń Ep 3z10 - Mirindiba House-Rezydencja nowoczesna-luksusowy dom-luksusowe projektowanie06

Urozmaicenie małej architektury akwenem.

Willa marzeń Ep 3z10 - Mirindiba House-Rezydencja nowoczesna-luksusowy dom-luksusowe projektowanie07 Willa marzeń Ep 3z10 - Mirindiba House-Rezydencja nowoczesna-luksusowy dom-luksusowe projektowanie05

Willa marzeń Ep 3z10 - Mirindiba House-Rezydencja nowoczesna-luksusowy dom-luksusowe projektowanie00

Wnętrze
Willa marzeń Ep 3z10 - Mirindiba House-Rezydencja nowoczesna-luksusowy dom-luksusowe projektowanie19

Spokojna kolorystyka, prostota i porządek.

Willa marzeń Ep 3z10 - Mirindiba House-Rezydencja nowoczesna-luksusowy dom-luksusowe projektowanie18 Willa marzeń Ep 3z10 - Mirindiba House-Rezydencja nowoczesna-luksusowy dom-luksusowe projektowanie17 Willa marzeń Ep 3z10 - Mirindiba House-Rezydencja nowoczesna-luksusowy dom-luksusowe projektowanie11

RzutyCzytelność i prostota rozplanowania połączona z czystą funkcjonalnością jakiej oczekiwał Inwestor. Podział na kondygnacje strefuje poszczególne pomieszczenia  w budynku. Kondygnacja zerowa obejmuje strefę dzienną. Jest tu kuchnia, „snackroom” , jadalnia, salon z dostępem na taras oraz oczywiscie strefa wejściowa, którą łączy z resztą reprezentacyjny korytarz.

PARTER

Willa marzeń Ep 3z10 - Mirindiba House-Rezydencja nowoczesna-luksusowy dom-luksusowe projektowanie13

PIĘTRO 1 = STREFA NOCNA: 4 sypialnie, każda z osobną łazienką + dodatkowa ogólna łazienka z WC.

Willa marzeń Ep 3z10 - Mirindiba House-Rezydencja nowoczesna-luksusowy dom-luksusowe projektowanie15

 

PIĘTRO 2 = Rozpusta ;] A może teatr w domu? Jak najbardziej. Trzeba się trochę rozerwać;]

Willa marzeń Ep 3z10 - Mirindiba House-Rezydencja nowoczesna-luksusowy dom-luksusowe projektowanie14

Dodatkowo w tej luksusowej willi zaprojektowano saunę, solarium i gabinet.

Willa marzeń Ep 3z10 - Mirindiba House-Rezydencja nowoczesna-luksusowy dom-luksusowe projektowanie16 Willa marzeń Ep 3z10 - Mirindiba House-Rezydencja nowoczesna-luksusowy dom-luksusowe projektowanie12

Ciekawi innych luksusowych domów?

Zaglądnijcie po

 1. Willa marzeń Ep. 1z10 – rezydencja nowoczesna. Luksusowy dom, luksusowe projektowanie.
 2. Luksusowy dom – Andrew Road – Singapur – Wille marzeń ep. 2z10

PD Architekt pozdrawia Was i w nocny piąteczek składać będzie … 4 projekty na raz ;] (Lubię składać projektu – czuję, że „oddaję temat” wtedy)

Kliknij i przenieś się w świat 3D naszych projektów domów indywidualnych.
VN:F [1.9.22_1171]
PODOBAŁ CI SIĘ ARTYKUŁ? OCEŃ GO!
Rating: 10.0/10 (2 votes cast)
Willa marzeń Ep. 3z20 - Mirindiba House. Rezydencja nowoczesna, luksusowy dom, luksusowe projektowanie., 10.0 out of 10 based on 2 ratings

About Pani Dyrektor

Architekt o Architekturze "Zainspiruj się!" - te słowa znajdziesz w prawie każdym moim poście. Dlaczego? Lubię pokazywać, podsuwać pomysły, zadawać pytania, szukać odpowiedzi, tworzyć koncepcje, wyszukiwać nietypowe rozwiązania.

4 komentarze

 1. Daleko mi.do znawstwa w zakresie Historii Sztuki,a zwłaszcza architektury rzymskiej, niemniej zastanawiam się nad wykonalnością projektu atrialnego ( bo o tym przecież mówimy) w naszej strefie klimatycznej. Pamiętam, że Heather, opisując willę nad Mozelą sugerował, że Rzymianie porzucili projekt atrialny w IVw. z powodu ogrzewania ( a przecież znali już ogrzewanie centralne!) Słowem, nie chcąc być spoilerem, pytam serio o sensowność ekonomiczną takiego projektu. Dom atrialny jest bowiem dokładnym przeciwieństwem zwartej bryły, powierzchnia przegród jest w zasadzie podwójna. Jest oczywiście potencjał, bo mamy dwie strony południowe, ale czy to pokryje straty cieplne rozczłonkowanej bryły?

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
  • Jeśli podejmę się kiedykolwiek budowy domu (ogólnie uważam to za zbędne w moim przypadku, gdyż w domu spędzam ok 8h dziennie – tyle co śpię i spędzam w łazience), z pewnością wybuduję go ze względów estetycznych i teoretyczno-przestrzennych nie zważając na te ekonomiczne. Dom wybuduję bowiem, nie kiedy będzie mnie stać, a wtedy gdy zacznie mi zbywać (po min. 30stu osobach w mojej firmie, po moim biurowcu, po lokalach, po arche-kawiarni, archi-klubie, archi-książkach, wykładach, doktoratach i milionie innych rzeczy realizacji których chcę się podjąć i podejmuję :P). Na koniec oddam go jakiejś fundacji, szkole, bibliotece czy coś (Państowe instytucje również kichają na ekonomię:P). Tak trochę pożartowałam (częściowo) ;;] Dom ma dla mnie być enklawą. Zamkniętym miejscem w którym rodzi się spokój – moim małym mikrokosmosem. Pozdrowienia!

   VN:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0 (from 0 votes)
 2. Dzięki tej willi pierwszy raz żałuję, że nie jestem obrzydliwie bogaty

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +1 (from 1 vote)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

.: PaniDyrektor.pl