Luksusowy dom – Andrew Road Singapur – Wille marzeń ep 2z20

Willa Andrew Road Luksusowy dom? proszę bardzo! Wille marzeń odcinek 2z10 – rezydencja autorstwa arch. Andrew Road z biura A D Lab. Mimo tego, iż jest zlokalizowana w bardzo głośnej dzielnicy wykorzystano do jej zrealizowania pewien patent. Jaki?

Rezydencja jest wkomponowana w podziemie. Poziom właściwy, zapewniający jak najwięcej prywatności i intymności mieszkańcom, znajduje się poniżej poziomu gruntu. Tutaj nie trzeba się przejmować tak dużą ilością przeszkleń. Tak buduje się w tej okolicy i jest to również idealny sposób chroniący domowników od ulicznego hałasu ( rezydencja znajduje się przy dość ruchliwej drodze).

BryłaJest odpowiedzią tamtejszego ukształtowania terenu. Analogicznie jej obrys wkomponowuje się w otaczający krajobraz, zamykając formę skosami.

Nie jest to typowa bryła. Jest niezwykle ekspresyjna, skomplikowana, przez kanciaste kształty i skosy. Ona integruje się z otoczeniem, wtapia się w nie i łączy w  spoistą formę.
Chętni na projektowanie tego typu? Niedługo pokażę Wam 3 nasze ulubione projekty nowoczesne. Musimy poprawić im wizki a za rok dwa zrobić zdjęcie realizacji ;]

Resztę zobaczcie na zdjęciach :)

Wille marzeń ep 2z10 Luksusowy dom - Andrew Road Singapur17

Wille marzeń ep 2z10 Luksusowy dom - Andrew Road Singapur18

Tak wygląda zdjęcie wnętrza architektonicznego, 3-kondygnacyjnej willi z basenem, podświetlonego o nocnej porze. Cały ten klimacik na patio urozmaica roślinność.

Wille marzeń ep 2z10 Luksusowy dom - Andrew Road Singapur19

Przeszklenia na kondygnacjach wychodzących ponad poziom terenu przesłonięte są żaluzjami.

Wyraźnie widać podział na poszczególne piętra stropami, których jest 3 ;] (niekiedy widać ich tylko 2 ale ta JEDNA jest pod ziemią). Usytuowania i ułożenie formy uzupełniają schody , przejscia i korytarze. Jest tak zmyślnie zaprojektowana, że wyższe kondygnacje nie przesłaniają światła promienia docierającego do podziemnych części, tym samym nagrzewajac taflę wody basenowej.

Wille marzeń ep 2z10 Luksusowy dom - Andrew Road Singapur07

Zielone dachy, balkony i antresole wytyczają ścieżkę łączącą ze sobą obiekt.

Wille marzeń ep 2z10 Luksusowy dom - Andrew Road Singapur08 Wille marzeń ep 2z10 Luksusowy dom - Andrew Road Singapur06 Wille marzeń ep 2z10 Luksusowy dom - Andrew Road Singapur03Wille marzeń ep 2z10 Luksusowy dom - Andrew Road Singapur05 Wille marzeń ep 2z10 Luksusowy dom - Andrew Road Singapur04   Wille marzeń ep 2z10 Luksusowy dom - Andrew Road Singapur01

RzutPoziom -1 przypomina literę „O” a jej wnętrze wypełnia basen i taras poziom 0 odwróconą literę „u”. Skomunikowany jest z otoczeniem licznymi balkonami bięgnącymi wzdłuż linni obiektu. Rozplanowanie prezentuje dużo przestrzenności wewnątrz. Kuchnia połączona  z jadalnią i salonem. Wszystkie pomieszczenia mają dostęp do dziedzińca i do basenu, który jest łącznikiem między nimi.

Wille marzeń ep 2z10 Luksusowy dom - Andrew Road Singapur-rzut02 Wille marzeń ep 2z10 Luksusowy dom - Andrew Road Singapur-rzut01

WnętrzeW tym domu jest dużo światła. Dużo przestrzeni. Dużo minimalistycznych form. Ściany zewnętrzne tworzą szklane fasady przez co nawet łazienka jest przeszklona-doświetlona, jasna i przyjemna ( i tak możemy zasunąć żaluzje).

Wille marzeń ep 2z10 Luksusowy dom - Andrew Road Singapur16 Wille marzeń ep 2z10 Luksusowy dom - Andrew Road Singapur15 Wille marzeń ep 2z10 Luksusowy dom - Andrew Road Singapur14 Wille marzeń ep 2z10 Luksusowy dom - Andrew Road Singapur13 Wille marzeń ep 2z10 Luksusowy dom - Andrew Road Singapur12 Wille marzeń ep 2z10 Luksusowy dom - Andrew Road Singapur11 Wille marzeń ep 2z10 Luksusowy dom - Andrew Road Singapur10 Wille marzeń ep 2z10 Luksusowy dom - Andrew Road Singapur09

Jeśli chcecie zasięgnąć jeszcze więcej luksusu zajrzyjcie na wcześniejszego posta o LUKSUSOWYCH DOMACH i czekajcie na kolejne epizody!;]

PD Architekt pozdrawia Was po przygodach biurowych w stylu 30h przed szklanym ekranem, 5h spania i …. kolejne 8 godzinek na deser – Oj tak! Idę już do domu a dla Was do posłuchania … Dropkick Murphys – „Rose Tattoo” na środową noc ;] 

Wejdź na nasz kanał na YouTube po więcej projektów naszych domów.
VN:F [1.9.22_1171]
PODOBAŁ CI SIĘ ARTYKUŁ? OCEŃ GO!
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

About Pani Dyrektor

Architekt o Architekturze "Zainspiruj się!" - te słowa znajdziesz w prawie każdym moim poście. Dlaczego? Lubię pokazywać, podsuwać pomysły, zadawać pytania, szukać odpowiedzi, tworzyć koncepcje, wyszukiwać nietypowe rozwiązania.

One comment

  1. Ciekawe ile za taki luksus trzeba wydać. Singapur mocno się rozwija, to i zapotrzebowanie na tego typu wille ogromne.

    VA:F [1.9.22_1171]
    Rating: 0 (from 0 votes)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

.: PaniDyrektor.pl