Alternatywa dla blaszaka – nowoczesny garaż wolnostojący

Przyszła już do nas zima, samochód jest w naszym kraju nadal jeszcze dobrem luksusowym więc większość z nas chciałaby dbać o niego jak najlepiej potrafi.

Każdy z nas zna popularny garaż, czyli „blaszak”.

Niestety, nie jest on ani ładny ani praktyczny – zobacz obrazek niżej – taki „żarcik sytuacyjny” – efekt blaszakowych tasiemców.

***

Modern Garage Design Ideas

Look at some modern garage examples and find better ways to store your car, some car supplies or sport/gardening equipment, especially, if you have a small house. This type of garage can be designed in many modern ways; it may be detached or attached, it depends on you. It can be a nice touch to your garden and house.

kazdy ma swoj blaszak - polskie kurioza

Efekt tego, ze „każdy ma swój własny blaszak” to działkowy – własnościowy zawrót głowy.

Nie muszę chyba wspominać Ci i zagłębiać się w to, co przedstawia boczne zdjęcie. Jeśli zgadłeś, to tak – to skumulowane działki pod blaszaki dla każdego majętniejszego na osiedlu. Dlaczego to jest złe? To w mieście nie powinno mieć miejsca bo kradnie przestrzeń, oszpeca ją, dzieli i jest niezwykle trudne do scalenia gdyby ktoś nawet podjął się walki z tym zjawiskiem.

Wracając jednak do alternatywy naszych rodzimych blaszanych garaży.

Pani Dyrektor przedstawi Ci ciekawą alternatywę dla blaszaka – nowoczesny garaż wolnostojący.

Zobacz w jaki sposób możesz ochronić swoje auto przed śniegiem i deszczem, budując ładny i funkcjonalny garaż na wolnym powietrzu.

I jak Wam się podoba??? Taki garaż jest otwarty, przez co nie oszpeca ogrodu.

Ma modny, stylowy design z drewna (sugerowane u nas to kompozyt)

Łatwo do niego wjechać i wyjechać, ściany z betonu nie ograniczają Ci widoczności.

Można również postarać się o garaż z drewna. Jest to ekologiczny projekt, który będzie dobrze wyglądał w ogrodzie.

Wersja z drewna też jest całkiem niezła.

Wersja z drewna też jest całkiem niezła. Lekka ścianka ażurowa ochroni samochód od wiatru i nie będzie straszyć. Można posadzić obok pyszne winne gronka i cieszyć się garażem a’la tajemniczy ogród.

Wjazd do garażu z drewna.

Wjazd do garażu drewna (kompozytu). Po pierwsze – znów słowo na „K” – KOMPOZYCJA – autor tej realizacji postarał się o to by wkomponować garaż w ogrodzenie posesji! Nie posadził go niewinnie na jej środku ku zgorszeniu stylistycznemu. WKOMPONOWAŁ GO. (Projektant mniemam)

Pomysł na nowoczesny garaż który mógłby być alternatywą dla Polskiego blaszaka jest bardzo trudny do wyśledzenia w internecie. Praktykuje się raczej miejsce na garaż wydzielone z bryły projektowanego obiektu. Można jednak znaleść kilka godnych uwagi i inspiracji pomysłów.

nowoczesny garaz na samochod wolnostojacy zamiast blaszaka

To bardziej Pawilon dla fajnego samochodu niż garaż. Można jednak rozważyć jego stylistykę, nieco zwęzić przeszklenia np na 2x 90×220, zachować podobny rysunek – fakturę na elewacji i wolnostojący garaż którym nie będziesz się wstydzić gotowy!

nowoczesny garaz na samochod wolnostojacy zamiast blaszaka 2

Co nadaje temu garażowy szyku? Oczywiście poza szarą cegłą i piękną bramą garażową mamy mały zabieg – instalacja bramy w licu muru. To jest do zrobienia i obniża wiek budowli ;]

nowoczesny garaz na samochod wolnostojacy zamiast blaszaka 1

Tego rozwiązania garażowego nie jestem pewna stylistycznie choć pewnie tak właśnie wygląda realizacja słodkiego renderu :P o co chodzi? O blacharkę i o pomysł stawiania garażu przy ogrodzeniu – jak w krajach anglosaskich. Czy da sie u nas budować w granicy? Są odstępstwa. Jeśli nawet nie możesz ich uzyskać – cofnij się z ogrodzeniem wgłąb działki – miejsce na chwilowe zaparkowanie samochodu bez otwierania bramy również Ci się przyda ;]

Jak widzisz, udało mi się zebrać kilka opcji nowoczesnego garażu – możesz postarać się o garaż z metalowych i szklanych elementów, o garaż z drewna lub o garaż podziemny – hydrauliczny (o tym już wkrótce).

Każda z opcji jest ciekawa i ma swoje plusy, dlatego wybierz najlepszą opcję dla Ciebie i zapewnij swojemu samochodowi estetyczne zadaszenie. Nie powielaj tandety którą nasza piękna Polska i tak jest już zalana po same uszy!

Pani Dyrektor z powodu śnieżycy utknęła w drodze do Warszawy w mieście Kraków ;] Lubimy Kraków? Lubimy Kraków ;] !!

Obejrzyj naszego YouTube już teraz i odkryj projekty domów indywidualnych w 3D!
VN:F [1.9.22_1171]
PODOBAŁ CI SIĘ ARTYKUŁ? OCEŃ GO!
Rating: 9.5/10 (2 votes cast)
Alternatywa dla blaszaka - nowoczesny garaż wolnostojący, 9.5 out of 10 based on 2 ratings

About Pani Dyrektor

Architekt o Architekturze "Zainspiruj się!" - te słowa znajdziesz w prawie każdym moim poście. Dlaczego? Lubię pokazywać, podsuwać pomysły, zadawać pytania, szukać odpowiedzi, tworzyć koncepcje, wyszukiwać nietypowe rozwiązania.

9 komentarzy

 1. No tu są przykłady wydaje mi się trochę z segmentu premium, w sensie że taki garaż musi nieco kosztować. Przydałby się jakiś mniej kosztowny wariant dla równowagi :) Ja akurat mam garaż który był od początku integralną częścią domu, co nieco ułatwia sprawę. Zrobiłem w nim ostatnio optymalizację, zamontowałem haki garażowe, półki, ustawiłem jakieś schowki. Auto też się mieści ;)

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 2. Garaż ma sens kiedy jest w nim ogrzewanie i nie chodzi o to, aby autu było ciepło tylko nam kiedy do niego wsiadamy. Bardzo często wyjeżdżam do pracy nad ranem, wsiadam do cieplutkiego, suchego samochodu, spory komfort.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
  • Hmmm … Mam feedback od inwestorów, że sama wiata daje „dużo”. Również jestem zwolennikiem ciepłych garaży ale jeśli chce się mieć również wiatę – czemu nie – byle ładną ;]

   VN:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0 (from 0 votes)
 3. Tak ta pierwsza, dzieki :-)

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -1 (from 1 vote)
 4. Ta wiata bardzo ładna, ale jakbym miał budować wiatę, to chyba bym jednak odpuścił. Jedyna korzyść taka, że na głowę latem nie pada, no i trochę mniej się szyby pokrywają szronem. A tak to chyba szkoda pieniędzy.

  Blaszaki nie są za ładne, ale ze względu na koszty chyba prędko nie odejdą w niepamięć. :|

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
  • Szczerze mówiąc .. chciałabym by zakazano ich budowy w takim kształcie… Odgórnie… Na szczęście myślę, ze auto przestało być już najcenniejszym skarbem rodziny więc może ludzie przestaną chcieć go chronić ..

   VN:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0 (from 0 votes)
   • Bardzo mi się podoba pomysł tej wiaty z azurowymi scianami – mozna gdzies odnależć więcej szczególow – projekt? Interesuje mnie wiata z pomieszczeniem gospodarczym wykonana w takim klimacie. dziekuje za pomoc.
    Tomasz

    VA:F [1.9.22_1171]
    Rating: 0 (from 0 votes)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

.: PaniDyrektor.pl