Dawno Temu w Domu Ep.10 – Sielskie gospodarstwo w Brzusce

Niedługo będę miała dla Was coś fantastycznego ;]

W następnych odcinkach Wioska wikingów z wyspy Wolin. Potem, jeśli uda mi się dojechać tam dopóki nie stopnieje śnieg, piękna drewniana chata łemkowska położona we wsi Przełopy. Ta druga jest dodatkowo wspaniale wyeksponowana na stoku i nie ma prawie żadnego sąsiedztwa. Niestety za każdym razem kiedy przejeżdżam tamtędy, albo spieszę się, albo jest już ciemno..

Zechciałam napisać dziś o Dawno Temu w Domu, bo przez cały weekend nie wychodzi mi z głowy jeszcze inna chata ;]

Jak dobrze pójdzie, będziecie mieć całą relację z jej przebudowy, z projektowania i ze wszystkich uzgodnień, które przytrafią się po drodze. Będziecie mogli inspirować się ile wlezie i chwalić właścicielkę za otwartą głowę i właściwe podejście od sprawy rewitalizacji starej architektury. Coś takiego nie zdarza się codziennie!

Wiele słów od tej Pani mogłabym zacytować jako najpoprawniejsze pod słońcem w kwestii przybudowy architektury z duszą i historią.

Np. „To jest nasze polskie dziedzictwo i należy się temu szacunek”. Chciałabym, by każde z Was miało takie podejście do sprawy. Moglibyśmy wtedy przebudowywać stare stodoły, dwory i zamki bez rumieńców na policzkach świadczących o świadomości robienia chały… Piszę to również Wam, koledzy i koleżanki po fachu – architekci.

sielski-domek-gospodarstwo-w-brzusce

To gospodarstwo wraz z herkatową działką ciągnącą się przez las i łąkę za domem jest do sprzedania (przynajmniej było kiedy ja robiłam te zdjęcia). Nie ukrywam, położone jest raczej daleko od świata, ale jak na taką chatę ma dostęp do drogi powiatowej, więc nie jest tak źle ;]

PD Architekt pozdrawia i życzy udanych rewitalizacji ;]

Na pewno zainteresują cię nasze projekty, nasz YouTube czeka na ciebie!
VN:F [1.9.22_1171]
PODOBAŁ CI SIĘ ARTYKUŁ? OCEŃ GO!
Rating: 10.0/10 (2 votes cast)
Dawno Temu w Domu Ep.10 – Sielskie gospodarstwo w Brzusce, 10.0 out of 10 based on 2 ratings

About Pani Dyrektor

Architekt o Architekturze "Zainspiruj się!" - te słowa znajdziesz w prawie każdym moim poście. Dlaczego? Lubię pokazywać, podsuwać pomysły, zadawać pytania, szukać odpowiedzi, tworzyć koncepcje, wyszukiwać nietypowe rozwiązania.

2 komentarze

 1. Za to lubię ten ranking, że poznaję blogi o których istnieniu nie miałam pojęcia, ta tematyka jako temat przewodni bloga to dla mnie nowość :) Elfen Lied powiadasz? Lubię Cię z miejsca! :D

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
  • właśnie piszę Ci w tej chwili ;P Pooglądaj VPM – lubię ją za wiele rzeczy – za wygląd, za muzykę, za fabułę, za Larvę ;] Kiedy byłam w szkole siedziałam na Hyper o 23:30 i oglądam, potem odnalazłam OST … Mmm ;] Aj Aj! Szkoda, że zarzuciłam klimat, ale moja koleżanka studiuje japonistykę więc mam na wyciągnięcie ręki wiele smacznych kąsków – jakbyś coś kiedyś chciała ;]

   VN:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0 (from 0 votes)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

.: PaniDyrektor.pl