Dawno temu w domu… architektura, która umiera – Zbiór Ep.1-10

Zestawienie Kolejne zestawienie u Pani Dyrektor. Tym razem wracamy do jednej z najstarszych i najbardziej rozbudowanych serii na blogu czyli seria 'Dawno temu w domu’. W tej serii przewinęły się budynku o najróżniejszych formach, funkcjach, wymiarach a łączy je jedno – są to przykłady architektury dawnej, często zapomnianej, ale zawsze niezwykłej i ponadczasowej.

  • Dla tych co dopiero odkryli Panią Dyrektor – to będzie pierwsze spotkanie z budynkami o bogatej przeszłości.
  • Dla tych, którzy z Panią Dyrektor są od jakiegoś czasu, albo od czasu do czasu – zapraszam do uzupełnienia braków i nieprzeczytanych postów.
  • Dla tych, którzy są z Panią Dyrektor od początku (lub od samego początku) – dla utrwalenia i przypomnienia.
  • Dla wszystkich – ku jeszcze intensywniejszemu inspirowaniu się!

Zapraszam Was zatem na małą podróż w czasie, podróż w przeszłość, od 1 do 10 odcinka z naszej niesamowitej serii o wspaniałych budynkach.

Jeżeli chcesz przenieść się do danego, interesującego Cię posta, kliknij w zdjęcie przy nim lub w nazwę epizodu;]

Dawno temu w domu…

1. Cerkiewki w Myczkowcach

Pierwszy post, który otworzył serię 'Dawno temu w domu…’. Niezwykłe cerkwie w Myczkowcach – zobacz, co takiego niesamowitego jest w tych starych budynkach. Zainspiruj się piękną historyczną architekturą. Zapraszam! Od tego posta wszystko się zaczęło ;]

dawno temu w domu inspiracje podsumowanie architektura historyczna zestawienie 09

2. Willa mieszczańskiego aptekarza

Zapomniana, ale nadal bardzo efektowna willa. Budynek, a raczej jego ruiny, znajdują się w Dynowie – miasteczku nieopodal Rzeszowa. Niewiele wiem o nim, o jego historii. Wiem natomiast, że jest niezwykłym przykładem na piękną architekturę historyczną. Zapraszam Was do posta o nim- zainspirujcie się!

dawno temu w domu inspiracje podsumowanie architektura historyczna zestawienie 12

3. Bieszczadzka Chata Łemkowska

Pierwsza z kilku chat łemkowskich, które ukazały się dotychczas u Pani Dyrektor w serii 'Dawno temu w domu…’. Przy okazji tego posta dowiesz się m.in. o tym, jak wyglądała taka chata, jak była zorganizowana w niej funkcja, dlaczego miała taką formę a nie inną. W tym projektowaniu również nie było przypadku i zawsze coś było zaprojektowane tak a nie inaczej w konkretnym celu. Jakim? Zapraszam do lektury.

dawno temu w domu inspiracje podsumowanie architektura historyczna zestawienie 03

4. Dwa drewniane domy z Podkarpacia.

Dwa przykłady, dwie stare chaty, dwie chaty z Podkarpacia – to samo niezwykłe urocze piękno zabudowy pamiętającej dawne czasy. Zapraszam Was do posta – tam dowiecie się, gdzie znalazłam te domy i dlaczego są takie niezwykle. Zapraszam!

dawno temu w domu inspiracje podsumowanie architektura historyczna zestawienie 02

5. Kirkut (Cmentarz Żydowski) w Lesku.

Kirkut czyli żydowski cmentarz – dzisiaj pokażę Wam kirkut z Leska. Opuszczony, zaniedbany, od dawna nieużywany, ale bardzo inspirujący. Miejsce z historią i niesamowitym klimatem – bardziej magiczne niż ponure czy przerażające. Zobacz niezwykły cmentarz żydowski u podnóża Bieszczadów.

dawno temu w domu inspiracje podsumowanie architektura historyczna zestawienie 06

6. Fabryka, Chattanooga, TN, USA.

Fabryka w USA – jedna z wielu, które tam się znajdują, jedna z kilku, które tam widziałam. Do tego miejsca dotarłam przy okazji zajęć na studiach w USA – i z miejsca zostałam zauroczona. Uwielbiam przestrzenie poprzemysłowe, uwielbiam realizacje w takich miejscach i ich rewitalizacje. Mam nadzieję, że ta moda z Zachodu na wykorzystywanie takich przestrzeni i urządzanie w nich loftów za niedługo rozkwitnie i u nas ;]

dawno temu w domu inspiracje podsumowanie architektura historyczna zestawienie 01

7. Górski domek letniskowy.

Przytulny, bardzo klimatyczny domek letniskowy, który znalazłam przy okazji jednej z wielu podróży związanych z moimi Inwestycjami. Chciałam Wam pokazać jak wygląda on, co w sobie mieści, i że czasem warto na chwilę przystanąć i porządnie się zainspirować. Zapraszam ;]

dawno temu w domu inspiracje podsumowanie architektura historyczna zestawienie 05

8. Trzyizbowa chata z bali i dom drewniany z Lisznej.

Kolejna niewielka drewniana chatka u Pani Dyrektor – tych chatek będzie jeszcze kilka ;] Tymczasem zatrzymajcie się na chwilę i zainspirujcie niezwykłym, tradycyjnym projektowaniem i budowaniem przeszłych czasów! Trzyizbowa chatka w Lisznej jako 8 epizod naszej serii 'Dawno temu w domu…’.

dawno temu w domu inspiracje podsumowanie architektura historyczna zestawienie 07

9. Folwark z Nienadowej.

Piękny, niesamowity budynek folwarczny w Nienadowej. Nieopodal tej miejscowości znajduje się wspaniały, odrestaurowany zamek w Dubiecku, który doczekał się gruntownego remontu i odnowy. Może Folwark w Nienadowej również swojego doczeka? Trzymam za to kciuki!

dawno temu w domu inspiracje podsumowanie architektura historyczna zestawienie 04

10. Sielskie gospodarstwo w Brzusce.

Odsunięte trochę od drogi, urocze gospodarstwo w Brzusce i niewielka drewniana chatka – zobacz kolejny odcinek z serii 'Dawno temu w domu…’ i zainspiruj się uroczym, sielskim projektowaniem! Zapraszam do posta!

dawno temu w domu inspiracje podsumowanie architektura historyczna zestawienie 10

Już niedługo zapraszam Was na drugą część naszego zestawienia/podsumowania serii 'Dawno temu w domu…’. Znajdziesz w niej kolejne dziesięć postów od epizodu 11-20.

Pozdrawiam Was serdecznie na piątkowy wieczór z biura w Rzeszowie ;]

Zapraszamy też na naszego YouTube! Tam zobaczysz projekty domów indywidualnych w 3D!
VN:F [1.9.22_1171]
PODOBAŁ CI SIĘ ARTYKUŁ? OCEŃ GO!
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
Dawno temu w domu... architektura, która umiera - Zbiór Ep.1-10, 10.0 out of 10 based on 1 rating

About Pani Dyrektor

Architekt o Architekturze "Zainspiruj się!" - te słowa znajdziesz w prawie każdym moim poście. Dlaczego? Lubię pokazywać, podsuwać pomysły, zadawać pytania, szukać odpowiedzi, tworzyć koncepcje, wyszukiwać nietypowe rozwiązania.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

.: PaniDyrektor.pl