Willa amerykańska – dom, który można było wygrać w loterii!

Willa amerykańska– zapraszam Was dzisiaj do Oakville. Dlaczego tam? Otóż właśnie w Oakville znajduje się dom, który można było wygrać w loterii. Niesamowite prawda? Zaraz przedstawię Wam szczegóły tego niesamowitego pomysłu i niesamowitego przedsięwzięcia- zapraszam Was do mnóstwa pozytywnej inspiracji u Pani Dyrektor!

willa amerykańska luksusowa rezydencja willa posiadłość w stylu amerykańskim dom amerykański 01

Niesamowite jest to, że amerykańskie, luksusowe domy zlokalizowane są na zadrzewionych działkach, co jeszcze bardziej podnosi wartość istniejącej architektury.

willa amerykańska luksusowa rezydencja willa posiadłość w stylu amerykańskim dom amerykański 38

Piękny, stylowy dom czyli kolejna willa amerykańska u Pani Dyrektor ;]

willa amerykańska luksusowa rezydencja willa posiadłość w stylu amerykańskim dom amerykański 14

Dom w aurze niezwykłości prawda? Jak Wam się podoba? Komin troszkę zbyt monumentalny i przeskalowany, ale reszta na plus.

O co chodzi z tym pomysłem z loterią?

LoteriaCo roku Fundacja Księżniczki Małgorzaty organizuje loterię, w której do wygrania jest dom o wartości kilku milionów dolarów! Chcąc wziąć udział w loterii należy kupić specjalne bilety dostępne na stronie internetowej fundacji. Pieniądze zdobyte w ten sposób przeznaczone są na leczenie, diagnozę i pomoc osobom, które cierpią na chorobę nowotworową. Świetny pomysł!

Domy, które można wygrać w loterii, warte są kilka mln $$$. Ten, który dzisiaj Wam pokażę można było wygrać w loterii 2015 roku. Wart jest on 4,2mln$. Chciałam zaznaczyć, że nie są to najgorsze domy na rynku nieruchomości, których nikt nie chce, domy na zbyciu. Nie! Do loterii jako NAGRODA GŁÓWNA PRZEZNACZANE SĄ DOMY NIEZWYKŁE O PIĘKNEJ ARCHITEKTURZE, DOMY LUKSUSOWE, AMERYKAŃSKIE REZYDENCJE. 

Zainspirujcie się zatem świetnymi pomysłami i rozwiązaniami! Zapraszam Was do tej niezwykłej rezydencji!

Willa amerykańska jako główna nagroda w loterii!

willa amerykańska luksusowa rezydencja willa posiadłość w stylu amerykańskim dom amerykański 02

Stylowa willa amerykańska – zobacz jak wygląda i zainspiruj się!

willa amerykańska luksusowa rezydencja willa posiadłość w stylu amerykańskim dom amerykański 39

Zewnętrzna strefa wejściowa do budynku czyli dwuskrzydłowe drzwi o łukowym zakończeniu i czarnym kolorze stolarki.

Dom o powierzchni ponad 600 m2!! mieści w sobie wszystko to co potrzebne bardziej lub mniej – piękny, reprezentacyjny salon połączony z jadalnią, do tego ekskluzywne sypialnie w tradycyjnym stylu, dodatkowo kuchnię o lekko nowoczesnym designie. Te pomieszczenia znajdziemy w każdym domu prawda? Biblioteczka też jeszcze nikogo by nie zdziwiła ;]

Ale, w którym domu znajduje się pomieszczenie do gry w golfa stylizowane na pole golfowe? Dla odprężenia po golfowych zmaganiach mieszkańcy bądź goście domu będą mogli skorzystać z pokoju do masażu ;] chcecie więcej?

Zapraszam Was zatem do wnętrza tej niezwykłej, luksusowej willi!

willa amerykańska luksusowa rezydencja willa posiadłość w stylu amerykańskim dom amerykański 03

Korytarz wejściowy czyli wewnętrzna strefa wejściowa – stanowi część domu i na dom się otwiera. Wewnątrz nie jest wydzielona drzwiami.

willa amerykańska luksusowa rezydencja willa posiadłość w stylu amerykańskim dom amerykański 04

Korytarz wejściowy – stanowi przejście do poszczególnych pomieszczeń wewnątrz domu: salonu, jadalni, klatki schodowej.

Zapraszam Was do galerii poszczególnych pomieszczeń tego niezwykłego domu ;]

SALON

Najbardziej reprezentacyjna część domu. Przestronna, otwarta, elegancka, urządzona w tradycyjnym stylu amerykańskim, pełna zdobień i detalu. Więcej o salonie w stylu amerykańskim dowiesz się w tym poście.

willa amerykańska luksusowa rezydencja willa posiadłość w stylu amerykańskim dom amerykański 05

Jasny przestronny salon czyli living room z oknami o łukowym zakończeniu, jasnym lekkim designem wyposażenia zestawionymi z ciemnym obrazem stanowiącym główną dekorację ściany. Salon połączony został tutaj z częścią jadalną.

willa amerykańska luksusowa rezydencja willa posiadłość w stylu amerykańskim dom amerykański 18

Stół w części jadalnej przestronnego salonu w amerykańskim stylu. Wysokie okna typu porte fenetre zakończone łukowo.

FAMILY ROOM

Mniejszy salon, tutaj w bardziej oficjalnym stylu, równie elegancki jak pozostała część domu. Jednak sam metraż mówi nam o statusie i charakterze tego pomieszczenia. Ostatnio w serii 'Amerykański Dom i Wnętrze’ opisałam dla Was family room, zarówno te bardziej eleganckie jak ten na zdjęciu powyżej jak również te mniej oficjalne. Zapraszam do inspiracji ;]

KUCHNIA

W odróżnieniu do pozostałych pomieszczeń w domu, kuchnia to miejsce o lekko nowoczesnym designie, odmiennym od tradycyjnej, stylizowanej zabudowy reszty domu. Duża, przestronna, jasna, otwarta na zewnętrze, z dużymi przeszkleniami o nowoczesnej formie. Zwróćcie uwagę, że nie stanowi jednej przestrzeni wraz z salonem i jadalnią, tylko została wydzielona z wnętrza domu. Więcej na temat amerykańskiej kuchni tutaj.

willa amerykańska luksusowa rezydencja willa posiadłość w stylu amerykańskim dom amerykański 19

Ciekawie rozwiązana kuchnia z wyspą kuchenną. Zadziwia we wnętrzu nowoczesny design wyposażenia.

willa amerykańska luksusowa rezydencja willa posiadłość w stylu amerykańskim dom amerykański 08

Stylizowane drzwi z oknami z podziałami zestawione z nowoczesnymi wielkowymiarowymi przeszkleniami.

ŁAZIENKA

Mam dla Was dwie łazienki z tego typowego amerykańskiego domu. Jedna w odcieniach szarości o bardziej nowoczesnym designie, druga jasna, przytulna łazienka w kolorach beżu, bardziej tradycyjna i domowa. Która bardziej przypada Tobie do gustu?;]

willa amerykańska luksusowa rezydencja willa posiadłość w stylu amerykańskim dom amerykański 10

Nowoczesna łazienka w tradycyjnym amerykańskim domu. Łazienka w odcieniach szarości. Zainspiruj się!

willa amerykańska luksusowa rezydencja willa posiadłość w stylu amerykańskim dom amerykański 30

Druga łazienka w kolorach beżu, ze zorganizowanym window seat czyli miejscem przy oknie do siedzenia. W końcu ten dom to typowy amerykański dom ;]

SYPIALNIA

Sypialnia w typowym amerykańskim domu to miejsce niezwykle ważne i niezwykle starannie zaprojektowane i urządzone. Główna sypialnia w domu to miejsce drugie pod względem ważności (zaraz po salonie) w amerykańskim domu. Dlaczego? Dla dociekliwych – zapraszam do posta o master bedroom. Dla pozostałych – zapraszam do zdjęć sypialni tego niezwykłego domu w amerykańskim domu.

willa amerykańska luksusowa rezydencja willa posiadłość w stylu amerykańskim dom amerykański 28

Jasna, przestronna sypialnia ze ściętym sufitem.

willa amerykańska luksusowa rezydencja willa posiadłość w stylu amerykańskim dom amerykański 27

Każda szanująca się master bedroom posiada miejsce do wypoczynku lub miejsce do spotkań ;]

RECREATION ROOM/THEATRE

Czyli mniejsze kino domowe. Przygotowane wygodnie dla 5 osób, ale oczywiście zmieści się ich tam znacznie więcej. Podobne przykłady pokazywałam Wam już w poście o family room, który niekiedy również jest przeznaczany częściowo lub całkowicie na mniejsze kino domowe.

BIBLIOTECZKA/GABINET

Coś dla miłośników książek i książkowych moli. Kiedyś pisałam dla Was posta o tym, jak zorganizować w swoim domu/mieszkaniu miejsce do czytania. Dzisiaj zobaczcie jak wygląda biblioteczka i miejsce do czytania w tej luksusowej amerykańskiej willi – bardzo elegancka, w ciemnym kolorze, usytuowana przy klatce schodowej, otwarta na nią. Biblioteczka może również pełnić rolę gabinetu ;] Zainspirujcie się zatem książkowo!

willa amerykańska luksusowa rezydencja willa posiadłość w stylu amerykańskim dom amerykański 24

Widok na biblioteczkę/gabinet z klatki schodowej.

willa amerykańska luksusowa rezydencja willa posiadłość w stylu amerykańskim dom amerykański 12

Ciemny, elegancki design biblioteczki.

POZOSTAŁE POMIESZCZENIA

Zapraszam Was do pozostałych pomieszczeń w tym niezwykłym domu – czeka na Was jeszcze więcej inspiracji, bardziej lub mniej typowych. Zobaczcie, co jeszcze możecie znaleźć w tym luksusowym amerykańskim domu – zapraszam do inspiracji!

Willa amerykańska, jako główna nagroda w charytatywnej loterii – pod względem architektonicznym równie inspirująca ;] mam nadzieję, że Wam również przypadła do gustu i czujecie się bardzo zainspirowani ;] jeżeli tak, i podobają Wam się przykłady amerykańskim domów – zapraszam Was na kolejne przykłady i niesamowite rozwiązania ;]

Obejrzyj naszego YouTube już teraz i odkryj projekty domów indywidualnych w 3D!
VN:F [1.9.22_1171]
PODOBAŁ CI SIĘ ARTYKUŁ? OCEŃ GO!
Rating: 7.3/10 (3 votes cast)
Willa amerykańska - dom, który można było wygrać w loterii!, 7.3 out of 10 based on 3 ratings

About Pani Dyrektor

Architekt o Architekturze "Zainspiruj się!" - te słowa znajdziesz w prawie każdym moim poście. Dlaczego? Lubię pokazywać, podsuwać pomysły, zadawać pytania, szukać odpowiedzi, tworzyć koncepcje, wyszukiwać nietypowe rozwiązania.

9 komentarzy

 1. Przyznaję sporo racji Krisowi. Wielkie to, przeskalowane, ostentacyjne w sumie – amerykańskie. Całość krzyczy: Panisko ze mnie!

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
  • :D Niektórzy pragną takiego efektu i poszukują go ;]

   VN:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0 (from 0 votes)
   • Funkcja prestiżowa to też funkcja :D Tylko ciężko się rozmawia z tymi którzy jej poszukują…Dla przykładu:
    Znajomy – dość majętny – często zmienia samochody. To auta luksusowe, których wartość przekracza wartość mojego mieszkania – czasem dwukrotnie. Pokazuje mi je z dumą oczekując pochwał. Więc chwalę, bo co mam zrobić. Ale w gruncie rzeczy taka niszczarka do pieniędzy nie robi na mnie wrażenia (a jeśli już to na pewno nie pozytywne). Nie mogę mu tego powiedzieć, bo pewnie uzna że mu zazdroszczę. Chwalę więc te auta, ale na jego miejscu wolałbym kupić tańsze, pracować mniej i spędzić więcej czasu z rodziną…Teraz buduje dom. Kilkaset metrów… I co mam mu powiedzieć kiedy mi go zechce pokazać? Stary, świetny dworzec, a kiedy będą tory? A tak na serio, faktycznie nie wiem jak z takimi ludźmi rozmawiać.

    VA:F [1.9.22_1171]
    Rating: 0 (from 0 votes)
 2. Przykro mi że krytycznie się odniosę do powyzszej” willi amerykańskiej”, ale jest fatalna z zewnątrz (typowe amerykańskie rozwiązanie bez gustu) i wewnątrz też bez popisu(nie wspomnę o fatalnym zestawieniu kolorów ),tanie materiały na posadzkę itd, itd, itd. Dla ścisłości -drewniana konstrukcja i okładzina ceglano-kamienna.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
  • Wille amerykańskie dla kasy wyżej-średniej rzadko wznoszone są w technologii murowanej. Murowana jest dla b. bogatych a nawet wieeeele tych b. bogatych buduje szkieletowo ;]
   Przykład świeży i może nieco w Pl znany – Lisa Hohstein żona chirurga plastycznego występująca w Real Housewives of Miami buduje olbrzymią willę + dom dla gości (wielkości standardowego) szkieletowo właśnie:http://www.dailymail.co.uk/news/article-3186927/Real-Housewife-Lisa-Hochstein-boob-god-surgeon-husband-sued-interior-designer-Miami-mega-mansion.html
   Podaję jej przykład, bo pokazuje codziennie na snapchacie postępy prac Contractors’kich bez „obróbki” w photoshopie – to bardzo ciekawy sposób na podejście do tematu a nagie szczegóły warte 2 minut ;]
   Snap Lisy – łatwy do znalezienia ;]
   Pozdrawiam!

   VN:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0 (from 0 votes)
   • Architektura na Florydzie uwzglednia coroczne huragany …(Jako ciekawostka, ostatnio na Kej Largo nadziałem się na skorpiona).Jak zauważyłem w domu Lisy szkielet jest metalowy, co jest wspaniałym rozwiązaniem (fire).Rozwiązania arch. zewn.i wnętrz są na miarę znajdujacego się opodal Disneyland-u.Co sądzi Pani o zastosowaniu metalowych szkieletów w konstrukcjach domów w Polsce i czy koszt takiego rozwiązania znacznie przekraczałby rozwiązania typowe.

    VA:F [1.9.22_1171]
    Rating: 0 (from 0 votes)
    • Mamy Inwestora, który chce projektować w szkielecie i płycie warstwowej (technologia jak przy halach magazynowych), nie doszło do niczego gdyż póki co są problemy administracyjne na działek (Klasa gruntów, odległości od sąsiadów etc). „Problem” innych technologii jest w głowie – na naszym runku dostępne są najpowszechniej murowane a brak popularności innych sprawia różnice w kosztach. Temat jest bardzo złożony – może być 20-30% różnicy in plus i in minus w zależności od całej masy okoliczności. Praktycznie nie ma na to dobrej odpowiedzi. Poza tym zależy jakie wytyczne przyjmiemy – np czy liczymy w bliskiej czy dalekiej perspektywie – czyli koszt budowy (krótka) vs koszt budowy + koszt eksploatacji (daleka)

     VN:F [1.9.22_1171]
     Rating: +1 (from 1 vote)
 3. Stylowe aranżacje okien

  Willa faktycznie, robi kolosalne wrażenie i trudno uwierzyć, że można wygrać takową w charytatywnej loterii. Wyjdę jednak na czepialską, bo trochę przeszkadzałaby mi otwarta biblioteka. Dla mnie to miejsce kojarzy się ze spokojem, takim domowym azylem odseparowanym od innych pomieszczeń. Podoba mi się natomiast mariaż tradycyjnych i nowoczesnych rozwiązań, który sprawia, że aranżacja nie jest ani zbyt przewidywalna ani mało przytulna. Genialne są też przeszklenia no i dodatkowe atrakcje jak pokoje do golfa i do masażu : ) Ale metraż trochę przeraża…

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 4. gdzie kupic los!!!! ale biblioteka mnie rozczarowała- we własnym domu mam chyba większą, a na pewno przytulniejszą…

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

.: PaniDyrektor.pl