Nowoczesny Dom Marzeń Ep.24 qb House, Meksyk

Nowoczesny Dom Marzeń czyli kolejny odcinek z serii ’Wille marzeń’ u Pani Dyrektor. po krótkim pobycie w Hiszpanii wracamy do gorącego Meksyku, a tam czeka już na nas piękna, luksusowa rezydencja nazwana przez Projektantów qb House. Zapraszam Was do inspirowania się kolejnym niesamowitym, luksusowym domem – zaczynamy!

Ekologia Za projekt odpowiedzialne jest biuro architektoniczne z Meksyku Gantous Arquitectos. Architekci zadbali nie tylko o to, aby dom był wygodny, funkcjonalny i posiadał efektowną bryłę, ale również o zastosowanie najnowszych technologii energooszczędnych. Dom wyposażony jest w m.in.:

  •  rozwiązania fotowoltaiczne,
  • turbiny wiatrowe,
  • kolektory słoneczne na ciepłą wodę,
  • technologię wykorzystania wody deszczowej oraz
  • system odzysku szarej wody do zużycia w WC i nawadniania.

Bo nowoczesne projektowanie to nowoczesne, energooszczędne i ekologiczne rozwiązania!

nowoczesny dom marzeń qb house projekt realizacja 15

Prosta, monumentalna w swojej formie bryła. Zwróć uwagę na materiały jakie zostały wykorzystane nie tylko w wykończeniu samej bryły, ale również ogrodzenia domu. Na temat ogrodzeń przygotowuje dla Was osobnego posta, bo to dość ważny, a często pomijany temat.

nowoczesny dom marzeń qb house projekt realizacja 01

Niesamowite kadry prostej, geometrycznej wręcz bryły budynku qb House w Meksyku.

nowoczesny dom marzeń qb house projekt realizacja 13

Widok domu od strony ogrodu. Zwróć uwagę jak dom został wyeksponowany na południową stronę i wykorzystuje mocne słońce.

nowoczesny dom marzeń qb house projekt realizacja 10

Przechodzimy do bardzo istotnej części tego niezwykłego projektu tzn…

Otoczenie Co ważne jest w tym projekcie, to dbałość, z jaką zaprojektowano i zrealizowano otoczenie budynku. We współczesnych projektach aspekt ten jest często pomijany. Niesłusznie! Dopiero budynek zaprojektowany jako całość wraz z otoczeniem, w którym się znajduje tworzy niepowtarzalną przestrzeń i realizację. Zobacz sam jak wygląda detal projektu otoczenia nowoczesnego budynku qb House.

nowoczesny dom marzeń qb house projekt realizacja 08

Niesamowity widok ogród znajdujący się przy tym nowoczesnym domu.

nowoczesny dom marzeń qb house projekt realizacja 07

Zwróćcie uwagę jak każdy aspekt tego domu jest przemyślany i nic nie jest tu przypadkowe. Atrakcyjna, nowoczesna strefa wejściowa domu – drewno zestawiono tutaj jasną elewacją budynku i urozmaicono niewielką zielenią.

 

nowoczesny dom marzeń qb house projekt realizacja 09

Sama forma i design przejścia – jestem zachwycona! Właśnie taki detal i dopracowanie sprawia, że w tym domu jest coś wyjątkowego. Zobacz jakie efektowne a proste rozwiązanie!

nowoczesny dom marzeń qb house projekt realizacja 14

Zaprojektowanie budynku w otoczeniu wody zawsze jest efektownym rozwiązaniem.

nowoczesny dom marzeń qb house projekt realizacja 12

Ogród od południowej strony budynku sąsiadujący tuz przy nim, zadbany i zorganizowany. Nawet niewielka, ale przemyślana zieleń podnosi standard budynku i jego otoczenia.

Wnętrze Jeszcze kilka zdjęć z wnętrza tego niezwykłego domu. Spokojne, eleganckie, bardzo ciepłe i przytulne. Czy nowoczesne wnętrze może być właśnie takie? Przekonaj się, że jak najbardziej tak! Nowoczesne wnętrze to wnętrze przede wszystkim przejrzyste, w którym nie ma miejsca na przypadkowość i zbędne bibeloty. Takie właśnie jest wnętrze qb House.

Nowoczesny dom marzeń – qb house i jego wnętrze

Zainspiruj się!

nowoczesny dom marzeń qb house projekt realizacja 02

Zieleń we wnętrzu. Czy to drzewko Wam czegoś czasem nie przypomina?

nowoczesny dom marzeń qb house projekt realizacja 03

Np rozwiązania, które widzieliśmy w Ep.21 w naszej serii 'Wille marzeń’ gdzie była podobnie zorganizowana zieleń ;] nic dziwnego, to samo biuro projektowało te dwa budynki ;] Zwróćcie proszę uwagę na geometryczne proste rozwiązania, ładnie wkomponowane schody i nowoczesne rozwiązania materiałowe.

nowoczesny dom marzeń qb house projekt realizacja 04

Jasna forma ścian i stropów budynku zestawiona z soczystą zielenią – to jest to! Ładnie doświetlona klatka schodowa – na pewno sprzyjać to będzie roślinkom na dole.

nowoczesny dom marzeń qb house projekt realizacja 05

Zainspiruj się nowoczesnym projektowaniem!

nowoczesny dom marzeń qb house projekt realizacja 06

Stylowa, szklana tafla zamiast tradycyjnej barierki i efektowne rozświetlenie przez ażurowe przekrycia pod świetlikami nadaje temu miejscu nowoczesny design.

 

Jak widzicie, po raz kolejny przygotowałam dla Was nowoczesny dom marzeń, który nie potrzebuje atrakcyjnej lokalizacji i świetnie broni się swoja architekturą. A już na pewno zasługuje na miano

Nowoczesny dom marzeń!

Zapraszam Was zatem niedługo na kolejny odcinek. Mam nadzieję, że nowoczesne inspiracje mocno przypadną Wam do gustu i kiedyś sami zdecydujecie się na podobne rozwiązania!

PD Architekt pozdrawia Was z biura w Rzeszowie późno nocną porą i ma nadzieję, że zaprojektuje niedługo taki piękny i czysty w formie dom komuś z Was ;]

Kliknij w link aby odkryć nasze projekty na naszym YouTube.
VN:F [1.9.22_1171]
PODOBAŁ CI SIĘ ARTYKUŁ? OCEŃ GO!
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
Nowoczesny Dom Marzeń Ep.24 qb House, Meksyk, 10.0 out of 10 based on 1 rating

About Pani Dyrektor

Architekt o Architekturze "Zainspiruj się!" - te słowa znajdziesz w prawie każdym moim poście. Dlaczego? Lubię pokazywać, podsuwać pomysły, zadawać pytania, szukać odpowiedzi, tworzyć koncepcje, wyszukiwać nietypowe rozwiązania.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

.: PaniDyrektor.pl