Modern Forest House – Nowoczesna parterowa willa z basenem do wynajęcia-A0319

Lato za oknem daje nam nieźle popalić dosłownie i w przenośni, dlatego w tym numerze przybywamy z typowo letnim projektem: oto nowoczesna parterowa willa z basenem przeznaczona do wynajęcia. Dom ten możecie zobaczyć w kilku wersjach na naszej stronie internetowej. Dziś chciałabym zaprezentować Państwu tę, w której basen i ogród znajdują się na tym samym poziomie, co bryła mieszkalna. Słowem wyjaśnienia, w pierwszym, pierwotnym projekcie basen umiejscowiliśmy na kondygnacji podziemnej, tuż nad szklanym stropem. Tak więc mamy aktualnie do czynienia z wersją stonowaną.

Zacznijmy od zewnętrza. Bryła naszej willi przypomina dwa podłużne, przyległe do siebie trapezy. Jej asymetryczność nie jest zbyt widoczna od frontu, a przynajmniej nie w pierwszej kolejności. Żeby zauważyć delikatny spad dachu, również trzeba się chwilę przyjrzeć. Inaczej sprawa ma się po bokach budynku, gdzie złączenia poszczególnych segmentów zagospodarowaliśmy na użytek rekreacyjnych przestrzeni stanowiących przedłużenie bryły. Mam tu na myśli parterowe tarasy i werandy, które, mimo że umiejscowione na zewnątrz, idealnie wtapiają się w konstrukcję budynku.

Oczywiście, tak jak w poprzedniej wersji, znakiem rozpoznawczym projektu tej nowoczesnej parterowej willi z basenem jest genialne ułożenie elewacji z drewna pod kątem 45 stopni. Dzięki umiejscowieniu desek w ten sposób uzyskujemy nie tylko efekt 3D, ale również uspójniamy całą wizję projektanta opartą na różnie rozumianej asymetryczności.

Parterowa willa z dużymi przeszkleniami?

Bardzo oryginalnym elementem koncepcyjnym jest również stworzenie przeszklonego korytarza prowadzącego do wnętrza domu. Korytarz ten łączy dwa segmenty budynku oraz stanowi świetny pomysł na doświetlenie wnętrza światłem naturalnym w głębi domu. Warto bowiem zwrócić uwagę, że ściana frontalna budynku jest prawie całkowicie przeszklona. W części sypialnianej również nie brakuje dostępu do słońca. Każda sypialnia posiada jedno duże okno, które lokator może w razie potrzeby przysłonić. Nie jest to rozwiązanie, które mogłoby się spodobać wszystkim. Należy jednak mieć na uwadze, że jest to dom letniskowy, a więc w domyśle ma pełnić rolę mieszkania tymczasowego w porze letniej.

Tak jak wcześniej wspomniałam, w tej wersji część mieszkalna willi oraz basen znajdują się na tym samym poziomie, czyli na parterze. Poza tym w części ogrodowo-rekreacyjnej znajdziemy również saunę, zewnętrzne jacuzzi oraz palenisko ogrodowe obudowane z każdej strony kanapami wypoczynkowymi.

Domowe spa w budynku? A może obok?

Wnętrze domu przemyślane zostało bardzo pragmatycznie. Wcześniej wspominany przeszklony korytarz połączony jest z garderobą i prowadzi do mieszkalnej części wspólnej. Dom składa się z dwóch segmentów nie tylko od strony konstrukcyjnej, ale również pod kątem ich przeznaczenia. Część frontalna, połączona z werandą i przylegającym do niej ogrodem, to jednocześnie część dzienna. Znajdziemy tutaj bardzo przestronny salon, aneks jadalniany i kuchnię. Drugi segment zaadaptowaliśmy pod ułożone w jednym rzędzie pięć sypialni wraz z ukrytą obok przeszklonego korytarza łazienką.

Z pewnością największym atutem tego projektu jest ilość sypialni oraz rozbudowana przestrzeń rekreacyjna. Jest to więc idealne miejsce na wypad ze znajomymi lub zorganizowanie większej imprezy pod gołym niebem. Tak więc ta nowoczesna parterowa willa z basenem świetnie nadaje się do  wynajęcia.

Mam nadzieję, że podoba Wam się podoba ten projekt. Jesteśmy również ciekawi, czy jakkolwiek przemawia do Was również jego „szalona” wersja, z basenem w kondygnacji podziemnej. Jeśli chcecie podzielić się wrażeniami, zachęcam do obserwowania mnie na Facebooku i Instagramie, gdzie wrzucam na bieżąco swoje architektoniczne inspiracje.

Przeczytaj również:

Sprawdź nasz filmik na YouTube!
VN:F [1.9.22_1171]
PODOBAŁ CI SIĘ ARTYKUŁ? OCEŃ GO!
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

About Pani Dyrektor

Architekt o Architekturze "Zainspiruj się!" - te słowa znajdziesz w prawie każdym moim poście. Dlaczego? Lubię pokazywać, podsuwać pomysły, zadawać pytania, szukać odpowiedzi, tworzyć koncepcje, wyszukiwać nietypowe rozwiązania.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

.: PaniDyrektor.pl