Architektura KomercyjnaPrzebudowa

Przebudowa Ep.17 Wspaniałe stodoły zamienione w domy 8z9

Epizod 17 a w nim kolejna przebudowa i kolejna stodoła zamieniona w piękny dom jednorodzinny. Sprawdźcie sami, jak powinna być przeprowadzona prawidłowa renowacja oraz jak można dać drugie, często lepsze życie podupadającemu budynkowi. To jest ten rodzaj architektury, którym tym bardziej warto się zainspirować! Zatem… Inspirujcie się!

Na dzisiaj przykład prosto z USA! Stodoła położona na wyspie Bainbridge w stanie Waszyngton, wybudowana w 1905 roku a odnowiona w latach 80′ XX wieku. Jesteście ciekawi jak wyglądała przed renowacją? Zapraszam zatem do zdjęć!

przebudowa stodoła stodoły zamienione w domy renowacja 01
Stodoła w roku 1969, jeszcze przed rozpoczęciem prac renowacyjnych.
przebudowa stodoła stodoły zamienione w domy renowacja 00
Stodoła w roku 1974.

A jak wygląda teraz?

przebudowa stodoła stodoły zamienione w domy renowacja 25
Obecny widok na odnowioną stodołę.

Przebudowa jest wtedy udana, kiedy jak najwięcej oryginalnej struktury pierwotnego budynku zostanie podczas niej zachowanej. Czy w takim razie możemy powiedzieć, że przebudowa stodoły na wyspie Bainbridge jest udana? Jak najbardziej! Właśnie dzięki temu, że zachowana została większa część oryginalnej stodoły i zaadaptowana do nowej funkcji – domu jednorodzinnego!

Przebudowa stodoły w dom jednorodzinny – zainspiruj się!

przebudowa stodoła stodoły zamienione w domy renowacja 02
Przebudowana stodoła wieczorową porą.
przebudowa stodoła stodoły zamienione w domy renowacja 03
Zwróć uwagę na ilość okien w jednej ze ścian zewnętrznych – to ta bezpośrednio przy salonie. Zapewnia jasne, przestronne wnętrze z dużą ilość światła naturalnego.

EKO – a czy wspominałam, że opisywany przeze nie dom jest tym w stylu EKO. Świetnie wentylowany, w zimowe miesiące absorbuje ponadto energię słoneczną, a dzięki zastosowaniu naturalnych materiałów jest wyjątkowo przyjazny dla środowiska. W domu zastosowano m.in. blaty pochodzące z recyklingu, punktowe oświetlenie zewnętrzne, podłogę z korka w łazience oraz rozwiązanie, w którym wodą z umywalki spłukuje się w następnie w toalecie. To się nazywa EKO DOM ! ;]

Wnętrze – zobacz wnętrze tej niesamowitej stodoły i zainspiruj się! Zwróć uwagę na oryginalne elementy konstrukcyjne, dwukondygnacyjny, wysoki sufit katedralny i osobliwy, wiejski urok i charakter, który budynek zachował. Dzięki licznym przeszkleniom jednej ze ścian szczytowych, będącej jednocześnie ścianą znajdującą się przy salonie, całe wnętrze wypełnia się jasnym, naturalnym światłem słonecznym, dzięki czemu staje się jeszcze bardziej przestronne. Dodatkowo wielkowymiarowe przeszklenia zapewniają niezwykłe widoki na otaczający krajobraz.

Budynek aktualnie posiada 3 sypialnie, dwie łazienki oraz przestronny salon połączony z kuchnią oraz jadalnią.

przebudowa stodoła stodoły zamienione w domy renowacja 07
Widok na piękny, jasny i bardzo przestronny salon. Zwróć uwagę, jakie rodzaje okien zastosowano.
przebudowa stodoła stodoły zamienione w domy renowacja 08
Kuchnia oraz jadalnia znajdujące się bezpośrednio przy salonie – również jasne i bardzo przestronne. Zwróć uwagę na zachowaną konstrukcję dachu i wysoki sufit katedralny.
przebudowa stodoła stodoły zamienione w domy renowacja 14
Jest tutaj nawet miejsce na kominek – niewielki, ale na pewno uprzyjemni swoim ciepłem i blaskiem niejeden zimowy wieczór ;]

Jeszcze więcej zdjęć i inspiracji oraz dowodów na to, że przebudowa może być naprawdę udaną realizacją!

Jak Wam się podobała ta przebudowa? Mam nadzieję, iż podobnie jak wcześniejsze opisywane przeze mnie przebudowy stodół, ta również przypadnie Wam do gustu ;] Ostatnio pisałam dla Was o przebudowie stodoły w Holandii– jeżeli jeszcze nie widziałeś – sprawdź!

Tymczasem żegnam Was, mam nadzieję odpowiednio zainspirowanych;] i zapraszam na kolejne przykłady bardzo udanych renowacji z całego świata!

Kliknij aby dowiedzieć się więcej na temat projektowania i procedur na naszym YouTube.

Pani Dyrektor

Architekt o Architekturze "Zainspiruj się!" - te słowa znajdziesz w prawie każdym moim poście. Dlaczego? Lubię pokazywać, podsuwać pomysły, zadawać pytania, szukać odpowiedzi, tworzyć koncepcje, wyszukiwać nietypowe rozwiązania.

Related Articles

2 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button