Wspaniałe stodoły zamienione w domy-Zbiór-Ep.1-10

Zapraszam Was do posta, w którym znajdziecie zestawienie naszej serii o pięknych, niezwykłych stodołach, które przeszły renowację, pełną metamorfozę, i które została adaptowane na domy jednorodzinne. Jeszcze raz wracamy do naszej ulubionej serii czyli 'Wspaniałe stodoły zamienione w domy’ – pierwsze 10 postów, które z tej serii pojawiły się dotychczas u Pani Dyrektor.

Wspaniałe stodoły zamienione w domy

– PODSUMOWANIE SERII.

Jeżeli chcesz przenieść się do danego, interesującego Cię posta, kliknij w zdjęcie przy nim;]

1. Niesamowita metamorfoza dawnej stodoły na dom jednorodzinny – czyli pierwszy obiekt otwierający serię o przebudowach stodół u Pani Dyrektor;] Pierwsza stodoła to przykład prosto z USA – zobacz jak zwykła stodoła zamieniona została na niezwykły dom! Zapraszam Was również do wnętrza – to bardzo ważny aspekt w renowacji takiego budynku! Zainspirujcie się niestandardowym projektowaniem!

przebudowa_wspaniałe_stodoły_zamienione_w_domy_podsumowanie_01

2. Kolejna przebudowa i całkowita metamorfoza stodoły zamienionej na dom jednorodzinny. Wnętrze stodoły zostało nowocześnie zaaranżowane, połączone z elementami wyposażenia w stylu glamour (!). Sprawdź, jak efektownie wygląda ta przebudowa i jak stodole nadano drugie życie – zapraszam do posta ;]

przebudowa_wspaniałe_stodoły_zamienione_w_domy_podsumowanie_10

3. Kolejny odcinek i kolejna odsłona w serii 'Wspaniałe stodoły zamienione w domy’. W tym budynku wyeksponowana została konstrukcja dachu budynku – zobacz jak efektownie wygląda dzięki temu wnętrze! Sprawdź jakie jeszcze zabiegi wykonano podczas renowacji tego budynku i zainspiruj się – może jesteś właścicielem podobnej stodoły i planujesz właśnie jej przebudowę ;]

przebudowa_wspaniałe_stodoły_zamienione_w_domy_podsumowanie_03

4. Tym razem przebudowa stodoły prosto z Wielkiej Brytanii – zobacz tę niesamowitą przemianę! Zapraszam Was do projektu, w którym głównym materiałem wykończeniowym wnętrza tego budynku jest… płyta OSB! Tak, to jest możliwe! Piękne, stylowe i na pewno bardzo oryginalne wnętrze, a przy tym dzięki ciepłej barwie płyty – wyjątkowo przytulne ;] Zresztą zobaczcie sami!

przebudowa_wspaniałe_stodoły_zamienione_w_domy_podsumowanie_02

5. Z deszczowej Wielkiej Brytanii przenosimy się do słonecznej Hiszpanii ponieważ tam zlokalizowany jest kolejna stodoła, która została przebudowana na dom jednorodzinny. W budynku tym pozostawiono pierwotną formę budynku oraz kamienne mury, z których został wzniesiony. Całkowicie natomiast wymieniono wnętrze budynku zamieniając je na nowoczesne – jednak niektóre elementy z pierwotnego wyposażenia stodoły (?!) zostały sprytnie wkomponowane w nowe wnętrze. Zgadnij które ;] Zapraszam do posta!

przebudowa_wspaniałe_stodoły_zamienione_w_domy_podsumowanie_06

6. Kolejna przebudowa stodoły, która ukazała się na Pani Dyrektor – tym razem nieco bardziej radykalna. Dlaczego? Sprawdźcie sami! Zapraszam Was do posta, w którym tradycyjna forma została połączona z nowoczesnymi rozwiązaniami i technologiami.

przebudowa_wspaniałe_stodoły_zamienione_w_domy_podsumowanie_04

7. Wolzak House – przykład tym razem z Holandii. Przebudowana stodoła została uzupełniona o nowoczesne materiały – drewno jako okładzina elewacji i szkło. Całość bardzo spójnie łączy pierwotne elementy stodoły i wprowadzone nowoczesne elementy. A Wam jak się podoba ta wspaniała stodoła zamieniona na dom jednorodzinny?;]

przebudowa_wspaniałe_stodoły_zamienione_w_domy_podsumowanie_05

8. Wracamy do USA, bo to tam jest kolejny przykład przebudowanej stodoły. Dwie kondygnacje, na których rozlokowano funkcję w domu i nietypowe w tym wypadku rozwiązanie – salon został przeniesiony na piętro domu, a część sypialna została zaprojektowana na parterze. Ten przykład to dużo otwartej przestrzeni i niestandardowych rozwiązań – zapraszam!

przebudowa_wspaniałe_stodoły_zamienione_w_domy_podsumowanie_07

9. Kolejny przykład z nieodległej Anglii, jeden z moich ulubionych w tej serii. Dlaczego? Ponieważ droga do ostatecznej formy i realizacji tego  projektu była bardzo trudna, długa i kosztowna – ale jak widać opłaciło się! Pierwotna forma budynku została praktycznie nienaruszona, a jedynie wzmocniono konstrukcję budynku, która groziła zawaleniem. Zapraszam Was szczególnie do tego przykładu – zainspirujcie się fantastycznym projektowaniem!

przebudowa_wspaniałe_stodoły_zamienione_w_domy_podsumowanie_09

10. Holandia. Forma budynku została odpowiednio dostosowana do formy i kontekstu okolicznej zabudowy. Wprowadzone nowoczesne rozwiązania materiałowe w elewacji budynku. Wnętrze jest jasne i przestronne – otwarty salon stanowi centrum tego domu. Zobaczcie sami tę niezwykłą metamorfozę stodoły i zainspirujcie się jeszcze bardziej!

przebudowa_wspaniałe_stodoły_zamienione_w_domy_podsumowanie_08

Warto pamiętać, że przebudowa, czy to stodoły, czy każdego innego budynku, szczególnie takiego, którego funkcja była całkiem odmienna od mieszkalnej, to ciężki kawałek chleba – trzeba uzbroić się w stalowe nerwy, mieć dużo siły i chęci aby wspólnie z architektem doprowadzić ten projekt do końca. Często jest to również o wiele bardziej kosztowna sprawa, niż w przypadku wybudowania takiego budynku od podstaw. Mimo wszystko mam nadzieję, że w naszej serii ’Wspaniałe stodoły zamienione w domy’ udało mi się pokazać, iż warto podejmować się takich inwestycji, a przebudowane stodoły odwdzięczą się niesamowitym i niepowtarzalnym klimatem miejsca!

Mam nadzieję, że czujecie się mocno zainspirowani i już nie możecie się doczekać kolejnego postu u Pani Dyrektor ;]

Zatem zapraszam niedługo!

Kliknij aby zobacz bazę projektów domów indywidualnych 3D na naszym YouTube.
VN:F [1.9.22_1171]
PODOBAŁ CI SIĘ ARTYKUŁ? OCEŃ GO!
Rating: 4.0/10 (2 votes cast)
Wspaniałe stodoły zamienione w domy-Zbiór-Ep.1-10, 4.0 out of 10 based on 2 ratings

About Pani Dyrektor

Architekt o Architekturze "Zainspiruj się!" - te słowa znajdziesz w prawie każdym moim poście. Dlaczego? Lubię pokazywać, podsuwać pomysły, zadawać pytania, szukać odpowiedzi, tworzyć koncepcje, wyszukiwać nietypowe rozwiązania.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

.: PaniDyrektor.pl