Przebudowa Ep.11 Wspaniałe stodoły zamienione w domy 5z9

Jako że zmierzamy w stronę ciepła i pięknych wakacyjnych widoków chciałam pokazać Wam dziś kolejną piękną przebudowę stodoły na budynek mieszkalny jednorodzinny (fachowo) i DOM (niefachowo mówiąc) ;] 

Oczywiście tych samych widoków nie da się skopiować i pogody również, ale w naszym pięknym kraju szczególnie od zachodu znajdziemy mnóstwo obiektów z czerwonej cegły i z kamienia w których również uda się taka przebudowa.

Przebudowy fascynują mnie. Mam bardzo na bieżąco pewną swoją przebudowę – a raczej przebudowę inwestorki poznanej na PD którą teraz prowadzimy i powiem Wam jedno: Może to i droga trudniejsza – powiedziałabym nawet – trudniejsza o 200%, ale ile radości i ile odkryć? Przygotowywany przeze mnie do przebudowania obiekt możecie zobaczyć tu. Mam nadzieję, że Pani M. szybko założy swojego Bloga z przebudowy! Taka relacja na żywo z pewnością Was zainteresuje ;]

Ostatnie zdjęcie z betonowego wnętrza urzeka mnie szczególne.. Jest takie spokojne i czyste. Czuję, że w takim domu nie miałabym wielu stresów związanych z urządzaniem wnętrz ;]

Kilka słów o projekcie:
Zlokalizowany jest w Caceres w Hiszpanii.
Biuro z Hiszpanii, które projektowało tę przebudowę nazywa się Abaton. Ma ono na swoim koncie wiele podobnych przedsięwzięć. Polecam wejść na ich www – mają również piękne minimalistyczne projekty nowych willi. Warto pooglądać i zainspirować się choć odrobinę.

Opuszczona stodoła w zewnątrz pozostała niemalże nienaruszona. Inwestor chciał pozostawić charakter obiektu. Wnętrze zmieniło się całkowicie w nowoczesną przestrzeń.

Przebudowa stodoły w dom

przebudowa-stodoły-na-dom-jak-odbudowac-stodole-konserwacja-unikatowy-dom-7

Elewacja zewnętrzna przebudowy wraz z basenem.

przebudowa-stodoły-na-dom-jak-odbudowac-stodole-konserwacja-unikatowy-dom-9

Wspaniały widok z tarasów przebudowanej kamiennej stodoły położonej na stoku.

przebudowa-stodoły-na-dom-jak-odbudowac-stodole-konserwacja-unikatowy-dom-4

Stolik z widokiem na .. wspaniały widok ;]

przebudowa-stodoły-na-dom-jak-odbudowac-stodole-konserwacja-unikatowy-dom-6

Piękne wnętrza. Kamienny wodopój. Nie wiem, ale mniemam, że mógł pierwotnie być częścią oryginalnego wyposażenia stodoły. Ciekawym zabiegiem było pozostawienie go w stanie zastanym i wkomponowanie w nowoczesną przestrzeń wnętrza ..

przebudowa-stodoły-na-dom-jak-odbudowac-stodole-konserwacja-unikatowy-dom-2

Elewacja frontowa (wejściowa) wraz z murem ogrodzenia przebudowanej stodoły.

przebudowa-stodoły-na-dom-jak-odbudowac-stodole-konserwacja-unikatowy-dom-8

Elegancka sypialnia której częścią jest szafa wnętrza i drzwi w jednym. Widzicie jaki ciekawe rzeczy można zrobić jeśli meble zamówi się u stolarza??

przebudowa-stodoły-na-dom-jak-odbudowac-stodole-konserwacja-unikatowy-dom-1

Skromna i elegancka jadalnia ze stołem na 10 miejsc ;] Oczywiście – w naszym klimacie takie drzwi nie miałyby zastosowania dopóki nie byłyby solidnie ocieplone i .. choć trochę antywłamaniowe.

przebudowa-stodoły-na-dom-jak-odbudowac-stodole-konserwacja-unikatowy-dom-3

Moje ulubione zdjęcie z wnętrza stodoły. Kojarzy mi się ze spokojem i „dokonaniem się” pewnego rodzaju. Nie bójcie się antresoli Inwestorzy. To nie „widzimisię” to zabieg, który doda przestrzeni Waszego domu tzw. oddechu!

Polecam gorąco zajrzeć na stronę projektantów – tam znajdziecie te piękne zdjęcia w lepszej rozdzielczości. A widoki?? Właściwie takie same możecie zaleźć z naszych polskich górach ;] Inspirujcie się!

wspaniale-stodoły-zamienione-w-domy-mieszkalne-jednorodzinne-przebudowa-12

Może w Bieszczadach nie ma takiego typu stoków jak na horyzoncie, ale pięknej zieleni jest równie tyle albo jeszcze więcej. W prawym dolnym rogu zdjęcia – przebudowana na dom stodoła ;]

PD Architekt pozdrawia i obiecuje na jutro kolejnego Młodego Technika ;]

Kliknij po więcej informacji na temat projektowania i procedur na naszym YouTube.
VN:F [1.9.22_1171]
PODOBAŁ CI SIĘ ARTYKUŁ? OCEŃ GO!
Rating: 9.7/10 (3 votes cast)
Przebudowa Ep.11 Wspaniałe stodoły zamienione w domy 5z9, 9.7 out of 10 based on 3 ratings

About Pani Dyrektor

Architekt o Architekturze "Zainspiruj się!" - te słowa znajdziesz w prawie każdym moim poście. Dlaczego? Lubię pokazywać, podsuwać pomysły, zadawać pytania, szukać odpowiedzi, tworzyć koncepcje, wyszukiwać nietypowe rozwiązania.

5 komentarzy

 1. Jedna z klientek miała na dzialce wielką, starą stodołę z czerwonej cegły.
  Namówilam ją na to, by jej nie burzyła, tylko zrobiła letnią kuchnię połączoną z zadaszonym placem zabaw dla dzieci (na przerabianie tego na pomieszczenia całoroczne zdecydowanie kasy nie było). Stodoła miała dwa wielkie wrota na przestrzał, a zasłaniała widok z domu i ogrodu na staw i łąki w dali. Po przeszkleniu wrót otwierałby się widok, który można byłoby podziwiać w deszczowe lub chlodniejsze dni z perspektywy ogrodu.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 2. Mmm jak cudownie…Naszła mnie ochota na powolne, rozleniwione wakacje w takim miejscu (choć nigdy dotąd moje wakacje nie były spokojne i rozleniwione :-))

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +1 (from 1 vote)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

.: PaniDyrektor.pl