Przebudowa Ep.13 Wąski dwupiętrowy dom z Kanady – metamorfoza

Dziś przedstawiam Wam 13 i wcale niepechowy odcinek serii poświęconej przebudowom – metamorfoza domu z Kanady. Za nami m.in.:

Wąski domChcę dziś zaprezentować Wam kolejny obiekt, w który tchnięto drugie życie. Jest to dość stary budynek mieszkalny, który zyskał zupełnie nowy, elegancki i nowoczesny wygląd wewnątrz i zewnątrz.

Mowa o kanadyjskim dwupiętrowym domu w Montrealu zbudowanym w latach 40′, który przez lata użytkowania zestarzał się i stracił dawny urok. Dom otrzymał nową elewację i funkcję stosunkowo niedawno bo w 2012 roku, a projekt przebudowy przygotowało kanadyjskie biuro architektoniczne Naturehumaine.

PrzebudowaCelem projektu przebudowy było przeprojektowanie wnętrza oraz bryły i nadanie im nowoczesnego charakteru, a także rozwinięcie istniejących funkcji przez rozbudowę. W rezultacie powstał dom jednorodzinny o eleganckim designie na miarę XXI wieku.

Jeśli nawet wydaje się Wam, że to, jak dom wyglądał przedtem było romantyczne – fajnie – mnie również się tak wydaje, ale jak wiecie są miejsca fotogeniczne i są miejsza kóre muszą spełnić i normy i nasze wymagania ludzi XXIw…. ;]

waski-dwupietrowy-dom-z-kanady-przebudowa-metamorfoza (7)

Kontrastujące kolory i proste geometryczne kształty tworzą elegancką całość. Bryła nabiera lekkości dzięki dużym oknom, a elementy białego tynku dodają szyku. Drewno na elewacji w oliwkowym kolorze daje nowoczesny i oryginalny look, a dobrze dobrane oświetlenie podkreśla doskonale wykończoną bryłę.

Właściciele – para z pasją do nowoczesnej architektury – zachcieli rozwinąć istniejące funkcje i dodać kilka nowych.

PriorytetyPriorytetem w przebudowie wnętrza było stworzenie jadalni, która stać się miała sercem domu, centrum skupiającym życie rodzinne. Na jej lokalizację projektanci wybrali parter, gdzie wielki stół pośrodku otoczony dużymi oknami pozwalającymi na dostęp sporej ilości naturalnego światła mógł wreszcie spełnić wymarzoną przez właścicieli funkcję.

Dobrze, kiedy Inwestor ma swoje priorytety – wiecie, ze nie da się mieć wszystkiego jednocześnie – prawda??

Przebudowa, metamorfoza starego domu czy obiektu to nie lada projektowe wyzwanie – należy przygotować się do niej dobrze finansowo i czasowo.

Poniżej jadalni znajduje się sypialnia rodziców z oknami zorientowanymi na ogród – znakomity zabieg, który pozwolił mieszkańcom relaksować się spokojnym widokiem zieleni.

waski-dwupietrowy-dom-z-kanady-przebudowa-metamorfoza (8)

Jasna przestrzeń bez zbędnych zasłon, firan i innych „rozpraszaczy”. Piękne duże okna w ciemnych ramach z widokiem na ogród – najlepsza z ozdób ściany! Kontrastująca kolorystycznie ze ścianami podłoga i surowy drewniany stół o prostej formie.

waski-dwupietrowy-dom-z-kanady-przebudowa-metamorfoza (4)

Minimalistyczna jasna kuchnia z dużym oknem. Zwróć uwagę na delikatne punktowe oświetlenie.

waski-dwupietrowy-dom-z-kanady-przebudowa-metamorfoza (1)

Biel i grafit przełamane są radosnym i energetyzującym żółtym kolorem.

waski-dwupietrowy-dom-z-kanady-przebudowa-metamorfoza (2)

Żółte ściany równie dobrze można zastąpić niemal każdym innym kolorem – w zależności co lubisz. O kolorach we wnętrzu pisałam m.in. tutaj.

waski-dwupietrowy-dom-z-kanady-przebudowa-metamorfoza (9)

Spokój i harmonia ale absolutnie nie nuda – dzięki kontrastom i ożywiającej żółci.

waski-dwupietrowy-dom-z-kanady-przebudowa-metamorfoza (6)

Czy podoba Ci się efekt? Mnie bardzo! Tak tak tak – to z lewej jest i romantyczne i fotogeniczne ale te straty ciepła :P:P

Pamiętaj, że aby uzyskać spektakularne efekty przebudowy domu musisz właściwie zainspirować się, poszukać dobrego architekta/projektanta i przygotować na czas trwania inwestycji wielkie pokłady dystansu i cierpliwości. Nigdy nie wiadomo co się wydarzy a przebudowywanie starego obiektu to wielka niewiadoma.

Szukasz więcej moich odcinków o przebudowach?? Kliknij  link tutaj albo w moją wyszukiwarkę frazę „przebudowa” ;] Metamorfoza A może … chcesz zobaczyć metamorfozę mieszkania mojej koleżanki? Oto rozpoczęta dawno już temu seria „Remontowe Przemiany”. Nową aranżację zrobiła sama w Warszawie za jedyne 20tys. zł. całkowicie odmieniając stare paskudne mieszkanie w świeże i z wyglądu młode ;] ( Nie, nie jest architektem ma gust, smak i to coś ;] )

PD Architekt nadal jest w Sanoku i bardzo serdecznie pozdrawia! Pogoda piękna, lekki deszczyk ale powietrze i tak pachnie lasami, które porastają piękne Góry Słonne ;]

Potrzebujesz więcej informacji wejdź na naszego YouTube na pewno znajdziesz coś dla siebie.
VN:F [1.9.22_1171]
PODOBAŁ CI SIĘ ARTYKUŁ? OCEŃ GO!
Rating: 10.0/10 (3 votes cast)
Przebudowa Ep.13 Wąski dwupiętrowy dom z Kanady - metamorfoza, 10.0 out of 10 based on 3 ratings

About Pani Dyrektor

Architekt o Architekturze "Zainspiruj się!" - te słowa znajdziesz w prawie każdym moim poście. Dlaczego? Lubię pokazywać, podsuwać pomysły, zadawać pytania, szukać odpowiedzi, tworzyć koncepcje, wyszukiwać nietypowe rozwiązania.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

.: PaniDyrektor.pl