Biura, które inspirują Ep.1 – Selgas Cano urządza miejsce pracy Twoich marzeń

Ostatnimi czasy dodawałam wpisy z serii ’Biura wielkich korporacji’ (ostatni wpis znajdziesz tutaj). Posty te, jak większość zamieszczanych na blogu u Pani Dyrektor, mają stanowić inspirację, pokazywać ciekawe sposoby projektowania, rozwiązywania przestrzeni, tworzenia jej zgodnie z naszymi upodobaniami a dokładniej – według naszych potrzeb.

Ze względu na to, że wpisy te dotyczyły aranżacji biura korporacji na skalę światową, zajmują one wielkie powierzchnie, gdzie pracuje po kilkaset osób – w takiej przestrzeni można poszaleć! Pani Dyrektor rozumie jednakże, że potencjalny czytelnik bloga właścicielem wielkiej korporacji raczej nie jest :) Nie czujcie się urażeni! Dyrektorów i Prezesów wielkich firm również zapraszam do inspirowania się! :)

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom moich czytelników – Was, w dzisiejszym poście opowiem o biurze zrealizowanym na mniejszą skalę, ale równie inspirującym co poprzednie!

Przyznam szczerze, że podoba mi się wyjątkowo (ach ten kontakt z naturą i przyrodą – bezcenny!)

Zobaczcie biura Selgas Cano:

biura_11

Zrealizowane zostało, a jakże, znowu w Madrycie :) Zaprojektowane natomiast przez Iwan’a Baan i stanowi doskonałe przedstawienie połączenia człowieka z naturą.

NaturaWiadomym jest, że od wieków ludzie potrzebują styczności z przyrodą. Obcując z nią są mniej zestresowani, regenerują się szybciej, leczą swoją duszę i ciało. Współczesny człowiek ma do dyspozycji bardzo zaawansowane technologie i wynalazki. Niedługo pewnie organizowane będą wycieczki w kosmos ;] W pędzie życia i pogoni za dobrem materialnym, WŁAŚNIE TERAZ, coraz bardziej, każdy z nas potrzebuje kontaktu z Matką Naturą i swoistego powrotu do zapomnianych korzeni.

Malutkie biuro Selgas Cano łączyw sobe pierwiastki hi-tech & hi-eco ;] Nie od dziś wiadomo przecież, że CZŁOWIEK JEST I ZAWSZE BĘDZIE CZĘŚCIĄ NATURY :)

Biura Czyż nie jest fascynujące? :) Któż z nas nie chciałby pracować w takim miejscu? Nawet przy najnudniejszej pracy pod słońcem jeden skręt szyi w lewo albo prawo a za przeszkleniem – teatr natury i cykl życia jak na dłoni. Dodatkowo przyrodnicze przedstawienie jest zawsze inne ;]

Architektura nie narzucająca się, doskonale wpisująca się w otoczenie, drobna i zgrabna forma, nie próbująca dominować przyrody… I o to właśnie chodzi! By być jak najbliżej natury! Takie powinny być nowoczesne biura!

Budynek częściowo jest zagłębiony w terenie, dzięki czemu poziom wzroku w biurze zrównuje się z poziomem gruntu. Ciekawe rozwiązanie – ciekawe również pod kątem obliczeń dla konstruktora ;]

Pewnie jesteście ciekawi jak wygląda wnętrze budynku? Zapraszam więc do środka! :)

Biuro_Selgas_Cano_w_Madrycie_biura_10

Prawda, że przyjemnie? ;] biuro jest niewielkie, przez to, pomimo dużych przeszkleń, sprawia wrażenie bardzo przytulnego.

Biuro_Selgas_Cano_w_Madrycie_biura_16

Skądś już znamy podobną zabawę kolorami, prawda? Otóż to, biuro Google z siedzibą również w Madrycie :)

OknaHmm, co nam się tutaj podoba najbardziej? Tak, duże przeszklenia! A dokładniej szkło ze ściany przechodzące wprost na połowę dachu budynku, jeszcze z takim małym zaokrągleniem :) to jest to co w budynku biurowym Selgas Cano lubimy najbardziej :) Co nam to daje? Spełniamy główne założenie projektu, tj. połączenie wnętrza biura ze środowiskiem na zewnątrz, tak, żeby tworzyły spójną całość. Przy użyciu szkła likwidujemy bariery między osobami znajdującymi się w biurze a naturą będącą teraz tuż obok. W przerwie pracownicy mogą podziwiać piękne panoramy za oknem :)

Jak widać na przykładzie biura Selgas Cano takie pomysły, takie projekty oraz takie realizacje są dostępne i możliwe dla każdego inwestora, więc… INSPIRUJCIE SIĘ :)

A teraz to, na co wszyscy czekaliśmy czyli…. ROZWIĄZANIE ZAGADKI Z KWADRATEM! TADAM! 

Kwadratem są DRZWI! W tak ciekawy sposób można je zrealizować, aby pasowały do całości wnętrza. Osoby, które poprawnie rozwiązały zagadkę wygrywają… możliwość przeczytania kolejnego posta o inspirujących biurach! :) A osoby, które źle odpowiedziały dostaną nagrodę pocieszenia, czyli również kolejnego posta o inspirujących biura, aby poprawić swoją wiedzę i świadomość projektowania i aranżowania przestrzeni :)

PD Architekt pozdrawia Was z przepięknych jesiennych Bieszczad! 

Dorzucam również nieco małej prywaty dla tych, którzy nie obserwują mojego profilu na Facebooku:

Podpowiem Wam również deczko małe prywaty – moja firma rozwija się jak marzenie – napiszę kiedyś o tym, że prowadzenie firmy jest jak granie w Age of Empires – na początku masz 3 ludzików i nie wiesz w co ręce włożyć a już przeciwnik Cię najeżdza. Jak tylko przetrwasz pierwsze 30 minut, Twoje szanse na potęgę rosną a po 3h masz imperium i sam stajesz się najeźdźcą. Wiele też ze strategii można wynieść innych wartości. Np – nie wydajesz na „widzi mi się” tylko na najpotrzebniejsze rzeczy a potem, dzięki swym inwestycjom budujesz imperium. Daleko odeszłam od tematu ;] Schodzimy na ziemię – piękną ziemię ;]

Wiedza z zakresu projektowania domów i procedur urzędowych czeka na ciebie na naszym kanale na YouTube.
VN:F [1.9.22_1171]
PODOBAŁ CI SIĘ ARTYKUŁ? OCEŃ GO!
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
Biura, które inspirują Ep.1 - Selgas Cano urządza miejsce pracy Twoich marzeń, 10.0 out of 10 based on 1 rating

About Pani Dyrektor

Architekt o Architekturze "Zainspiruj się!" - te słowa znajdziesz w prawie każdym moim poście. Dlaczego? Lubię pokazywać, podsuwać pomysły, zadawać pytania, szukać odpowiedzi, tworzyć koncepcje, wyszukiwać nietypowe rozwiązania.

2 komentarze

 1. Ciekawy „biurowiec”;) Chętnie przekonałbym się jak wygląda praca w takim nietypowym wnętrzu.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
  • Myślę, że fajnie ;] Szczególnie kiedy pada deszcz. Znajomy fizyk powiedział mi, że te szumy to „bity bineuralne” i ponad to, że są przyjemne (dla mnie baaardzo) to jeszcze synchronizują fale mózgowe :D

   VN:F [1.9.22_1171]
   Rating: +1 (from 1 vote)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

.: PaniDyrektor.pl