Biura wielkich korporacji Ep. 3 siedziba Google w Madrycie

Jak przystało na GIGANTA w branży IT, siedziba firmy Google musi robić wrażenie. I robi, szczególnie ta w Madrycie ;] To o niej Wam dzisiaj opowiem w kolejnym odcinku z cyklu 'Biura wielkich korporacji’. Dzisiaj zobaczycie jak wygląda projektowanie wnętrz biurowych w ujęciu kreatywnym ;]

Wcześniejsze wpisy znajdziesz tutaj, a były to:

 1. Siedziba Pinteresta w San Francisco.
 2. Siedziba Dropboxa w San Francisco. 

Dzisiaj pora na część 3 –  siedzibę Google w Madrycie.

BiuroweW branży IT krążą ni to mity, ni prawdziwe historie odnośnie prowadzonej rekrutacji do firmy Google. Otóż osoby, które chcąc spełnić swoje marzenia, móc rozwijać się zawodowo w tej niemal już firmie – legendzie, aplikując do niej, muszą niejednokrotnie zmierzyć się z 'dziwnymi’ zadaniami bądź łamigłówkami, np.

„Skurczyłeś się do rozmiarów monety i wrzucono cię do blendera. Masę ciała masz zmniejszoną w ten sposób, że twoja gęstość jest taka, jak zwykle. Łopatki i ostrza blendera zaczną się obracać za sześćdziesiąt sekund. Co robisz?”

Tego typu pytania mają na celu zatrudnienie osób nie tylko inteligentnych, ale również myślących niestandardowo, kreatywnych, potrafiących radzić sobie w trudnych, nietypowych sytuacjach, szukać różnych, niekonwencjonalnych rozwiązań. Dlaczego o tym piszę? W tej całej historii nie jest ważne to, czy to jest prawda czy nie. To co jest najważniejsze, to fakt, że Google znane jest właśnie z wprowadzania innowacji nie tylko w branży IT, ale jak za chwilę zobaczymy, również w aranżacjach wnetrz swoich siedzib :)

A dlaczego pogrubiłam tamte słowa w tekście?? Z pewnością się domyślacie! Wiem o tym i wierzę w to!

Projekt wnętrz dla Google zrealizowało londyńskie biuro Jump Studios.

Pierwsze rzeczą, na jaką zwracamy uwagę, oglądając realizację siedziby Google w Madrycie to niesamowita feeria różnorodnych kolorów, akcentów barwnych, w połączeniu z prostymi figurami i nieskomplikowanymi kształtami.

 PRZESTRZEŃ Głównym założeniem w projekcie wnętrza siedziby Google w Madrycie jest elastyczność i funkcjonalność – jak widać projektanci świetnie sobie z tym radzą! Przestrzeń przeznaczona do pracy sąsiaduje tutaj bezpośrednio z obszarami rekreacji, ogólnodostępna kuchnią, miejscami gdzie zlokalizowane są hamaki, miejsca spotkań nieformalnych, przestrzenie aktywności fizycznej, jak choćby przedstawiony niżej stół do pin ponga! Wszystko to przy zastosowaniu lekkich, często przejrzystych materiałów, a już na pewno materiałów przyjemnych dla człowieka, jak drewno czy jego pochodne.

Projektowanie wnętrz biurowych to również może być zabawa!

Kolorowa, kreatywna i konstruktywna jest rówież … organizacja przestrzeni biurowej ;]

ZabawaWażnym elementem w projekcie wnętrza siedziby Google w Madrycie było nawiązanie do hiszpańskiej architektury,np. poprzez zastosowanie łuków do wydzielenia konkretnych obszarów. Widać jak doskonale projektanci radzą sobie z połączeniem tradycji i nowoczesności, przestrzeni biurowej z rekreacyjną, surowości budynku z intensywnymi, głębokimi kolorami (identyfikując tym samym konkretne strefy), a przy tym świetnie się bawią! Takie projektowanie wnętrz biurowych? Jestem na tak!

Tak projektuje się i wykonuje wnętrza dla dużych inwestorów – właścicieli wielkich korporacji – nie znaczy to zupełnie, że niewielkie biuro, mała firma nie może zaczerpnąć zdrowej inspiracji, przetransponować jej na mniejsze koszty i zaprojektować i zrealizować również u siebie!

Na koniec kilka przestrzeni rekreacyjnych, no i …

PD Architekt pozdrawia Was późną jesienną porą z ciepłego jeszcze Rzeszowa i zaprasza niedługo na kolejny odcinek z cyklu 'Biura wielkich korporacji’. Tym razem wybierzemy się z wizyta do…. o tym już niedługo! :) ;];]

Obejrzyj naszego YouTube już teraz i odkryj projekty domów indywidualnych w 3D!
VN:F [1.9.22_1171]
PODOBAŁ CI SIĘ ARTYKUŁ? OCEŃ GO!
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

About Pani Dyrektor

Architekt o Architekturze "Zainspiruj się!" - te słowa znajdziesz w prawie każdym moim poście. Dlaczego? Lubię pokazywać, podsuwać pomysły, zadawać pytania, szukać odpowiedzi, tworzyć koncepcje, wyszukiwać nietypowe rozwiązania.

2 komentarze

 1. Ogolnie wartościowa i ciekawa strona, a czy moze ktoś polecić dobra literaturę na projektowania wnętrz biurowych?

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
  • Projektowania biurowych podwoi uczyłam się w jednym z moich ex-szefowych biur. Myślę, że literatury trzeba szukać na Amazon – czytać tej anglojęzycznej i za granicą. Biurowe projektowanie bardzo szybko się zmienia – założenia, badania, analizy wyniki prowadzą do zmiany trendów i wg mnie najlepszym źródłem obecnie są albo zagraniczne badania wiodących uniwersytetów/instytutów USA albo – internet (ale dobrze przeszukany i anglojęzyczny)

   VN:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0 (from 0 votes)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

.: PaniDyrektor.pl