Spóźniony share-week u Pani Dyrektor czyli Blogi które polecam

W ramach dzielenia się ogólną fajnością z szerszym gronem moich czytelników i w ramach spóźnionego share-weeka 2014 o którym dowiedziałam się od architektonicznego bloga AWX2 bo zostałam przez właścicielkę jego doceniona pragnę pokazać Wam również to, co i ja uważam za godne polecenia i nie będą to tylko blogi ;]

1. Po pierwsze, najważniejsze i nie tylko w ramach podziękowania blog AWX2BLOG. Jego motto to krótki opis iż:

 jest próbą odnalezienia dobrego smaku architektury i przestrzeni

AWX2BLOG2013

Pani architekt, również Agnieszka, która prowadzi tego bloga nie „próbuje odnaleźć” dobrego smaku ale posiada dobry smak, dobry gust i wiedzę doświadczonego architekta i wspaniale pokazuje to na swoim blogu inspirując do poprawnych postaw wobec architektury i piękna, Was drodzy czytelnicy. Jej bloga poznałam rok temu a podczas konkursu Blog Roku 2013 w którym obie brałyśmy udział poznałam bliżej AWX2 i bloga i autorkę jako osobę pełną pasji i miłości wobec samej architektury i zawodu architekta. Agnieszko – dobrze wiedzieć, że nie jest się samemu na polu boju!

2. Po drugie, bardzo „blogowy” w swojej stylistyce – czyli od serca i z mnogością designowych tematów pamiętnik młodej adeptki architektury która określa siebie samą jako:

świeżo upieczoną panią architekt, która kocha podróżować, gotować, jeść i fotografować.

Architek-na-szpilkach

Dlaczego wybrałam Kasię? Chyba najbardziej za dział „wnętrza filmowe”. Przywodzi mi to trochę moje autorskie dawno temu w domu i szczególnie ujmuje bo wiem, że widzenie „piękna dookoła siebie” i zauważanie go choćby w filmowych zdjęciach należy do domeny osób szczególnie wrażliwych a takich właśnie architektów potrzeba nam nie tylko w życiu ale i w polskiej blogosferze. Lubie również to, że jako jedna z kilku blogerek w całym polskim internecie pokazuje również obiekty. Architektura wnętrz może i jest ważna, ale dla „ogółu” ładu przestrzennego ważna jest świadomość ludzi w zakresie jakości kubatury ;] Dziękuje, że i „świeżo upieczeni” biorą się za architekturę – tego właśnie nam potrzeba!

3. Po trzecie i już zupełnie niearchitektonicze blog pewnej pięknej Diany Doroty która pisze o sobie:

Myśliwa, kobieta, pasjonatka, blogerka – członkini Polskiego Związku Łowieckiego i Stowarzyszenia Kobiet Lasu, działająca na rzecz promocji kultury łowieckiej, a za sprawą swoich artykułów również ją tworząca.

Jagermeisterin

Dlaczego tak kontrowersyjnie? – Pomyślicie. Myślistwo to bardzo niezrozumiany temat. Z Dorotą poznałam się podczas Blog 2013 – znalazła się w 10tce finałowej w kategorii „Pasje i Zainteresowania”. To kobitka „z jajami” jak sama się określa i takie kobiety cenię szczególnie bo i do nich ja należę. Pasja, którą Dajrota opisuje jest pięknym zawodem, pięknym hobby i pięknym stylem życia. Jej blog to nie tylko relacje z życia Diany – w totalnie zdominowanym przez mężczyzn środowisku Łowieckim. Można określić go mianem kaganka oświaty niesionym również dla „eko-terrorystów” ludzi, którzy pozbawieni są elementarnej wiedzy na temat życia lasu i łowów a wypowiadają się na te tematy w sposób bardzo agresywny i niejednokrotnie pozbawiony jakiejkolwiek kultury. Dajrota robi swoje, kocha to, opisuje, pokazuje, zaprasza do swojego świata. Wielkie TAK dla wielkiej odwagi i wielkiego serca!

4. Po piąte, już nie blogowe ale z bardzo dobrym pomysłem – od dawna znane i szerzej przeze mnie opisane 8 DOMÓW czyli o idei budowania w grupie. 8 Domów pisze o sobie, że:

powstaje z inspiracji architekta Christopher Alexandra i jego książki Język Wzorców, w której to podał zalety i  porady dla budujących się w grupach. Oraz osiedla Lanckorona – pierwszego osiedla w Polsce którego piękno, skromność oraz przede wszystkim cena najlepiej oddaje misje 8domow.pl

8-domow

Jak dla mnie, budowanie w grupie to jeden z pomysłów na to jak poprawić ogólną estetykę architektury w naszym kraju JEŚLI jest to inwestycja prowadzona przez świadomych inwestorów i architekta – raczej nie mówię o deweloperze bo deweloper przeważnie tworzy rzeczy „wydajne ekonomicznie” czyli po prostu brzydkie (patrz – Zielonki pod Krakowem). Budowanie w grupie czyli Inwestorzy którym zależy i architekt któremu zależy to bardzo dobre rozwiązanie na wiele bolączek polskiej przestrzeni spowodowanych ignorancją, brakiem czasu, brakiem pomysłu i brakiem wrażliwości. Dodatkowo takie budowanie generuje oszczędności ;]

5. Po piąte odrobinę wnętrzarsko i też niekoniecznie blogowo – pracowania ze szczecina czyli kobitka która ze smakiem daje starym meblom drugą szansę na szczęśliwe życie ;] 

dom-lily-pracownia-meblarska.png

Piękne mebelki, piękne wykonanie, piękny sklepik – strona jeszcze nie działa tak jak potrzeba dlatego pokazuję Wam profil Facebookowy pracowni artystycznej Dom Lily. Zaglądnijcie – to coś wyjątkowego ;]

 

6. Po szóste coś babskiego czyli Blog włoso-maniaczki ;] 

Blond-Hair-Care

Lubię miejsca w internecie w których jedna osoba jest ekspertem w swojej dziedzinie. Dzięki jej doświadczeniom zyskałam całkiem obszerna wiedzę na rozmaite włosiste tematy ;] Posty N. podobają mi się dlatego, że nie są ukierunkowane na „jedną stronę mocy” – np tylko natura czy tylko jakaś marka. Czytając wpisy czuję, że uczę się, poszerzam wiedzę i działam bo posty napisane są tak zachęcająco, że zaraz sama wszystkiego chcę spróbować ;] Blog, jak i ja, znalazł się w 30stu obiecujących na 2014 rok w rankingu na kominek.in i mocno mu kibicuję.

Pozdrawiam Was drodzy autorzy i Was drodzy czytelnicy – INSPIRUJCIE SIĘ!

Więcej informacji na temat projektowania i procedur na naszym YouTube.
VN:F [1.9.22_1171]
PODOBAŁ CI SIĘ ARTYKUŁ? OCEŃ GO!
Rating: 9.8/10 (6 votes cast)
Spóźniony share-week u Pani Dyrektor czyli Blogi które polecam, 9.8 out of 10 based on 6 ratings

About Pani Dyrektor

Architekt o Architekturze "Zainspiruj się!" - te słowa znajdziesz w prawie każdym moim poście. Dlaczego? Lubię pokazywać, podsuwać pomysły, zadawać pytania, szukać odpowiedzi, tworzyć koncepcje, wyszukiwać nietypowe rozwiązania.

4 komentarze

 1. Dziękuję za polecenie! Nawet nie wiesz jaką sprawiłaś mi radość swoją opinią :)) Bardzo dziękuję :*

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
  • Po prostu lubię fachowców ;] To ja dziękuję za moje odżywione końcówki i wiele wiele innych ciekawostek dzięki którym moje włosy są lepsze niż kiedykolwiek! ;];]

   VN:F [1.9.22_1171]
   Rating: +1 (from 1 vote)
 2. Jeszcze raz dzięki ! Czytałam wczoraj, dziś rano i teraz.To bardzo bardzo miłe. Będę czytać zawsze gdy mnie złapie weny brak ;)

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +2 (from 2 votes)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

.: PaniDyrektor.pl