zapałki ze skunksem

Zapałki ze skunksem- design fun czy marketing?

Dzisiaj natknęłam się na genialną rzecz, mianowicie- zapałki ze skunksem, które ” nie śmierdzę groszem” ;] . Zachowam je w pudełku pamiątek „z życia” i mam nadzieję pokazywać będę za 50 lat znajomym. Może do tego czasu zagadka projektanta-grafika tegoż skunksika rozwiąże się? Te oto zapałki zachwyciły mnie!

Pudełko z rysunkiem skunksa – bezcenne – ale dlaczego zapałki?

 

Albo jestem za młoda by wiedzieć, albo za stara, albo zupełnie poza tematem. Mój wspaniały przykład designu użytkowego na dziś, albo jeszcze lepszy marketing ;] – zapałek ze skunksikiem długo nie zapomnę, a być może o to chodziło autorowi tejże grafiki ;]

Czy ktoś może mi wytłumaczyć skąd wziął się skunks na zapałkach i przy okazji jeszcze – skąd napis „nie śmierdzę groszem” ?

Gdzieś kiedyś zaczytując się w NLP dowiedziałam się, że coś takiego może bardzo pomóc w zapamiętaniu marki – w moim przypadku udało się. Poprzez zdziwienie, zaciekawienie, zakotwiczenie się tematu „dlaczego tak a nie inaczej” skunksik i jego zapałki trafiły tam, gdzie powinny – do środka mojej głowy, w całkiem głęboką szufladkę. 

Zapałki  na drugiej stronie oprócz kodu kreskowego i skunksa mają napis „Wyprodukowano na Ukrainie dla F.H. Szewczyk” oraz adres (chyba tejże F.H.) 56-420 Solniki. 

Jest tam również numer telefonu ;] – nie napiszę jaki, ale nie mogę wprost doczekać się poniedziałku i mojego pytania „dlaczego macie zapałki ze skunksem” wypowiedzianego do odbiorcy mojego telefonu ;]!

 

Z zaciekawieniem i uśmiechem- Pani Dyrektor Architekt

ZOBACZ TAKŻE
Kliknij w link aby odkryć nasze projekty na naszym YouTube.
VN:F [1.9.22_1171]
PODOBAŁ CI SIĘ ARTYKUŁ? OCEŃ GO!
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

About Pani Dyrektor

Architekt o Architekturze "Zainspiruj się!" - te słowa znajdziesz w prawie każdym moim poście. Dlaczego? Lubię pokazywać, podsuwać pomysły, zadawać pytania, szukać odpowiedzi, tworzyć koncepcje, wyszukiwać nietypowe rozwiązania.

2 komentarze

  1. Te zapałki to z serii ” Wesołe zwierzęta’ . W serii jest 10 pudełek znapisami :
    1-Ale dałem czadu,2-Bzykam na okrągło, 3-Uśmiecznij sie , 4- Pies na baby, 5-olewam wszystko. 6- nie śmierdzę groszem, 7-mów mi kotku 8- uśmiechnij się 9- sssspoko, 10- lizus . Oczywiście każde hasło jest ze zwierzątkiem. Pozdrawiam tkatra

    VA:F [1.9.22_1171]
    Rating: 0 (from 0 votes)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

.: PaniDyrektor.pl