10 Powodów Dla Których Biblioteka w Parku Jest Świetnym Pomysłem

Biblioteka zdaje się być w czasach wirtualnej rzeczywistości budynkiem, w którym niedługo będzie urządzało się muzeum minionych nośników wiedzy, lub coś w tym kształcie. Czy aby na pewno? Zobacz jak wygląda nowoczesna biblioteka w parku i zainspiruj się! Zapraszam!

Źródło: materiały własne

Ostatnio pokazywałam, jakim wspaniałym miejscem może być dobrze zorganizowana współczesna biblioteka na świecie:

oraz jak wspaniale można zorganizować bibliotekę miejską w naszym pięknym kraju:

Dzisiaj przedstawiam moje ostatnie odkrycie. Dlaczego warto zainwestować w Bibliotekę w Parku?? (Mediolan, Włochy). Oto 10 powodów:

Biblioteka w parku – galeria inspiracji!

1. Biblioteka w Parku to miejsce spotkań typu „user-friendly”. Można korzystać z niej w sposób tradycyjny jak i interaktywny.

2. Czy można życzyć sobie lepszego miejsca do czytania jak park w centrum miasta? A jeśli właśnie zapomnieliśmy swojej ulubionej lektury możemy wypożyczyć ją w bibliotece w Parku.

3. Idąc do Biblioteki w parku spędzamy czas na otwartym powietrzu: na dotarcie do niej, spacery po parkowych ścieżkach, karmienie kaczek po drodze, jogging a wszystko to równa się – zdrowie ;]

4. W przestrzeni miejskiej Biblioteka (jeśli nie jest bardzo sławna) jest obiektem raczej nie wyróżniaającym się więc trudno ją znaleźć a jej „zamknięta atmosfera” nie wpływa z pewnością na podniesienie jej „atrakcyjności” w oczach młodych. Biblioteka w Parku za to – cóż za modne miejsce!

5. Do parku idziemy odpocząć, potykając się o bibliotekę istnieje duże prawdopodobieństwo chęci odwiedzenia jej – to już bardzo dużo dla kogoś, kto obiektów bibliotecznych nie odwiedzał od szkoły średniej.

Biblioteka w parku to biblioteka przyjazna i bardzo naturalna!

6. W Parku jest cisza, spokój,  ptaszki, zielona trawa i …  kawiarnia przy Bibliotece. Czyż nie byłoby wspaniale czytać książkę w pięknym parku, przy pachnącej kawie, siedząc pod parasolami kawiarni na terenie Parku??

7. Biblioteka w Parku rozsiewa Wi-Fi naokoło swojej bryły ;] Każdy mógłby ściągnąć sobie e-booka na przykład po rejestracji w bibliotece i kontynuować jogging z dobrą lekturą w słuchawkach.

8. Uciekając z pracy z laptopem pod pachą ciekawie byłoby wybrać  się do Biblioteki w Parku. Nie dość, że daje ona dawkę spokoju, położona w miejscu w którym można zrelaksować się wspaniale nadaje się do dokończenia rozmaitych projektów.

9. W dzisiejszych czasach, czasach ludzi raczej leniwych, Biblioteka przychodzi do użytkownika  Biblioteka w parku podejmuje inicjatywę i to ona „zaprasza” na spotkanie w jej zaciszu oferując jednocześnie wiedzę i odpoczynek.

10. Kiedy Biblioteka daje nam możliwość połączenia z Internetem możemy zorganizować piknik, spotkanie z przyjaciółmi, wernisaż – a to wszystko z dobrym filmem, muzyka, relacją na żywo w naszym komputerze, iPadzie, Smartfonie lub na rzutniku. Biblioteka tak może organizować wieczorami letnie kino dla miłośników filmu, koncert dla melomanów etc.

Temat Biblioteki jest Pani Dyrektor bardzo bliski, a w swojej ostatniej podróży napotkała bardzo ciekawą formę tegoż przybytku poświęconego kultowi nauki. Na zdjęciach: Biblioteca Parco Sempione Milano
Strona biblioteki: http://biblioparco.blogspot.com/
Fanpage: https://www.facebook.com/pages/Biblioteca-Parco-Sempione/201968643175636

Pozdrowienia z Milano ;] Pani Dyrektor Architekt

Zdjęcia w artykule pochodzą z materiałów własnych Pani Dyrektor.

Wiedza z zakresu projektowania domów i procedur urzędowych czeka na ciebie na naszym kanale na YouTube.
VN:F [1.9.22_1171]
PODOBAŁ CI SIĘ ARTYKUŁ? OCEŃ GO!
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

About Pani Dyrektor

Architekt o Architekturze "Zainspiruj się!" - te słowa znajdziesz w prawie każdym moim poście. Dlaczego? Lubię pokazywać, podsuwać pomysły, zadawać pytania, szukać odpowiedzi, tworzyć koncepcje, wyszukiwać nietypowe rozwiązania.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

.: PaniDyrektor.pl