Architekt Nie Może Się Reklamować – Wizerunek Architekta

Temat na Golden Line nosi nazwę „Wizerunek Architekta”.

Kiedy pracowałam w Krakowie w pracowni chadzałam na „szkolenia i warsztaty” dla architektów. Tam dowiedziałam się, że architekci nie ubierają się zbyt formalnie (delikatnie ująwszy). Dowiedziałam się również, że mają „wózeczki” na katalogi firmowe – takie wózeczki jak starsi ludzie na kleparzu – na 2 kółkach z rączką i w krateczkę..

Architekt_sie_nie_reklamuje

 

Znalazłam coś ciekawego przechodząc Koszykową. Podobno jest tam od roku: Plakat zasłaniają wielkie litery „CENY HURTOWE” a w treści ma „[…]art. 94a ust. 1 Ustawy Prawo Farmaceutyczne zabrania reklamy aptek i ich działalności”.

Oczywiście Architekt nie może się reklamować, bo Architekt to zawód zaufania publicznego.

Ta naklejka w kontekście naklejki pod jej spodem zwróciła moją uwagę ponownie na „problem” projektów typowych w Polsce. Farmaceuci dają sobie widać radę z aptekami Typowymi. Architekci – powiedzmy sobie szczerze – Nie. Jesteśmy unikatowi w Europie pod względem produkowania projektów typowych na skalę masową.Nie ma drugiego kraju tak wypełnionego jednorazowymi aktami desperacji finansowej architektów..

„Ceny Hurtowe” po wprowadzeniu zapisu w Prawie Farmaceutycznym zniknęły. Oczywiście tekścik przyciągnął moją uwagę, ”ceny Hurtowe” nie zrobiłyby tego.. ale..
Znalazłam dyskusję na GoldenLine na poruszony przeze mnie temat: obszernie, konkretnie – dla zainteresowanych: http://www.goldenline.pl/forum/1806552/wizerunek-architekta

Nie jest tak, jak to sobie wyobrażałam jako studentka.
Ktoś niedawno powiedział mi „jak Architekci zrobili przez te lata otoczkę ekskluzywności wokół siebie, skoro wygląda to właśnie tak?!”
Pytam również o to samo i odganiam od siebie wizję jako Don Kichota.

Pani Dyrektor mówi sobie codziennie rano dzień dobry Pani Dyrektor a wieczorem – Dobranoc Pani Dyrektor…

Kliknij po więcej informacji na temat projektowania i procedur na naszym YouTube.
VN:F [1.9.22_1171]
PODOBAŁ CI SIĘ ARTYKUŁ? OCEŃ GO!
Rating: 8.0/10 (3 votes cast)
Architekt Nie Może Się Reklamować – Wizerunek Architekta, 8.0 out of 10 based on 3 ratings

About Pani Dyrektor

Architekt o Architekturze "Zainspiruj się!" - te słowa znajdziesz w prawie każdym moim poście. Dlaczego? Lubię pokazywać, podsuwać pomysły, zadawać pytania, szukać odpowiedzi, tworzyć koncepcje, wyszukiwać nietypowe rozwiązania.

2 komentarze

  1. „Projektami typowymi… aktami desperacji finansowej architektów” hehe :) jeszcze trzeba by dodać, że inwestorów również :)

    VA:F [1.9.22_1171]
    Rating: 0 (from 0 votes)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

.: PaniDyrektor.pl