DOM MARZEŃ A112 – Projekt indywidualny nowoczesnego domu prosto z biura Pani Dyrektor!
Dom marzeń! Nadszedł wreszcie ten wielki dzień, kiedy w końcu zmobilizowałam się, znalazłam chwilkę czasu aby usiąść i przygotować dla Was wpis o jednym z projektów indywidualnych domów, który powstał w moim biurze. Bardzo, bardzo się cieszę! Zapraszam Was na mnóstwo inspiracji – pokażę Wam jak rozwiązaliśmy układ funkcjonalny w tym domu, jak wygląda jego wnętrze, opisze Wam dokładnie jego parametry i oczywiście zaprezentuję wspaniałe wizualizacje ;]
Zainspiruj się! Pierwszy projekt indywidualny nowoczesnego domu prosto z biura Pani Dyrektor wreszcie na blogu! Zapraszam!
(Jeszcze dużo przed Wami – to 112-sty projekt, a dziś pracujemy nad 209-tym).
URBANPierwszą pracownię architektury założyłam w 2010r. Nazywała się wtedy PUCHYR architects. W 2013r połączyłam siły z drugą pracownią URBAN PROJECT i od tego czasu, pod jej marką nieprzerwanie działamy w branży projektowej.
Co roku rozwijamy się dla Was, zmieniamy, ewoluujemy. Cechuje nas najwyższy poziom obsługi klienta, zrozumienie jego potrzeb i ogromna cierpliwość połączona z wyrozumiałością. W odróżnieniu od wielu pracowni nie narzucamy swojej własnej stylistyki projektowej. Uważamy, iż każdy styl jest dobry,pod warunkiem wykonania go zgodnie z właściwymi kanonami estetyki, zachowaniem zasad proporcji, trafnym doborze materiałów, układu funkcji etc.
Projekt indywidualny nowoczesnego domu z biura Pani Dyrektor
– NOWOCZESNY DOM MARZEŃ – Zainspiruj się!
Projekt indywidualny nowoczesnego domu – najważniejsze informacje
INFO
LOKALIZACJA: województwo podkarpackie – powiat bieszczadzki
ILOŚĆ KONDYGNACJI: 2 nadziemne
POWIERZCHNIA ZABUDOWY: ok. 300 m2
POWIERZCHNIA UŻYTKOWA: 410 m2 (wraz z garażem)
POWIERZCHNIA PARTERU: 235 m2
- salon – 54,5 m2
- jadalnia – 29,3 m2
- kuchnia – 34,0 m2
- spiżarka – 4,15 m2
- pomieszczenie gospodarcze – 2,6 m2
- WC – 2,5 m2
- pomieszczenia techniczne/gospodarcze – 22,4 m2
- garaż 2-stanowiskowy – 37,7 m2
POWIERZCHNIA PIĘTRA:
- sypialnia 1 – 32 m2
- sypialnia 2 – 31,7 m2
- sypialnia 3 – 32,1 m2
- siłownia – 26,5 m2
- antresola z biblioteczką – 15,3 m2
Każda sypialnia zaprojektowana została z osobną łazienką i garderobą.
Układ funkcjonalnyWnetrze tego nowoczesnego domu jest mocno otwarte w płaszczyźnie poziomej i pionowej. Parter budynku został podzielony na 3 strefy, które wzajemnie się uzupełniają: wejściową, reprezentacyjną dzienną oraz techniczną. Strefa wejściowa składa się z przestronnego hallu wraz z reprezentacyjnymi schodami i wglądem na część dzienną – salon. Strefa dzienna, z salonem, jadalnią oraz kuchnią, poprzez liczne przeszklenia dodatkowo otwiera się na zewnętrze domu. Wydzielona strefa techniczna, posiada dodatkowe osobne wejście z zewnątrz, dzięki czemu w razie potrzeby może zostać zupełnie odizolowana od reszty domu.
Dwukondygnacyjny salon częściowo przekryty jest znajdującą się na piętrze antresolą i zaprojektowaną na niej biblioteczką. Prowadzi do niej nadwieszona nad parterem nowoczesna kładka.
Piętro to część zupełnie prywatna domu z zaprojektowanymi na nim 3 sypialniami, z czego każda posiada osobną łazienkę, garderobę i wyjście na znajdujące się bezpośrednio przy nich balkony, z czego jeden jest wspólny dla dwóch sypialni. Dodatkowo na piętrze przewidziana została siłownia.
Projekt indywidualny nowoczesnego domu – jak wygląda jego funkcja?
DOMJak Wam się podobał pierwszy DOM MARZEŃ z biura Pani Dyrektor? ;] Niestety ten projekt indywidualny nowoczesnego domu utknął ze względów administracyjnych i obostrzeń środowiskowych na etapie koncepcji, trwa w tym stanie od 4 lat, lecz niewykluczone, że już niebawem powróci do realizacji – wspólnie z Inwestorem jesteśmy dobrej myśli ;]
Tym oto postem rozpoczynam cykl o domach własnej pracowni. Robię to specjalnie na Wasze życzenie, dla Was pokazuję nasze ulubione projekty, abyście mogli się jeszcze bardziej zainspirować i żebyście zobaczyli, że Pani Dyrektor nie tylko o projektach uwielbia mówić i pisać dla Was (chociaż to też!) ale również sama je projektuje ;]
Dziś w pracowni URBAN PROJECT mamy ponad 200 projektów domów indywidualnych. CZAS POKAZAĆ JE WAM!
Domy marzeń u Pani Dyrektor ;]
Już wkrótce kolejny wpis i kolejny projekt indywidualny domu z biura Pani Dyrektor! Jaki tym razem chcielibyście zobaczyć?
Może amerykański?
Może drewniany?
Może kolejny nowoczesny?
Mogę Was zapewnić, że żadnego z nich nie zabraknie!
PD Architekt pozdrawia Was ze swojego biura, późnym wieczorem w chłodną środę!
Fajny wpis, a skoro można sobie życzyć czegoś na przyszłość to ja poproszę nowoczesny i drewniany na raz! Np. w technologii clt :) Ba nawet nowoczesność ze stromym dachem jest mile widziana (ostatnio natknąłem się na stwierdzenie o domkach-stodołach boxy but beautiful i coś w tym jest :)
Mamy 3 b. fajne drewniane ;] Z pewnością o nich napiszę!
Sounds like hot stuff :)
tak piękny projekt utknął z powodu Natury 2000 … a ja mieszkam na terenie Natura 2000 i za sąsiada pomimo zapisu w mojej decyzji zabudowy, że nie jest to teren dla inwestycji celu publicznego za sąsiada „funduje” mi się stację GPZ 110KV a ziemia rolna pod niego nie wymaga przekształcenia..
Przeszedł pewnie procedurę Karty Informacyjnej i Raportu o oddziaływaniu na środowisko pozytywnie… może RDOŚ w tamtym woj. jest bardziej „lajtowy” ?
tak przeszedł wszystko, zatajono wysokość konstrukcji wsporczych powyżej 5 metrów :) …25m :) i tp… sad administracyjny to kpina … więcej wymagań stawiano nam jako inwestorom, nad naszymi głowami co roku odbywają się przeloty ptaków chronionych
walczymy przeciw nadal ale taki dom za sąsiada życzyła bym sobie drogi RDOŚU a nie GPZ..
na marginesie chociaż mój dom jest typówką to nazywa się go bunkrem dla mnie to komplement, rok czasu analizowałam nasłonecznienie, JEST PRAWIE IDEALNY utrzymanie 1400zł rocznie ale następny na pewno będzie szyty na miarę :) jednak troszkę żałuję, jednak były koszta bezsensowne.. to odnośnie innego wątku :)
Akurat to, że bardziej „gnębi” się inwestorów indywidualnych wiem doskonale i przykro mi za każdym razem, kiedy procedura trwa i trwa, nie widać końca a trudności piętrzą się tylko w górę …
Witam serdecznie.
Mam prośbę, czy mogłaby Pani rozwinąć sformułowanie „utknął ze względów administracyjnych i obostrzeń środowiskowych”?
Z poważaniem
Dzień dobry ;]
NATURA 2000 i sprawy klasyfikacji gruntów -> Ls / dr, ale nic więcej nie mogę powiedzieć ze względu na prywatny charakter inwestycji.
Pozdrawiam,
Agn. P.
Cześć, bardzo ciekawy artykuł i piękny koncept! Podobają mi się takie nowatorskie rozwiązania, jednakże sama zdecydowałam się na coś bardziej tradycyjnego. Ostatnio zakupiłam projekt domu jednorodzinnego na [admin. edit] i tak się cieszę! Na wiosnę ruszam z budową i już rozmyślam nad tym, jak urządzę poszczególne pokoje w moim przyszłym domku. Pozdrawiam i dziękuję Ci a bardzo ciekawy wpis! :)
Cieszę, się że jest Pani w posiadaniu projektu domu marzeń. Życzę powodzenia na budowie – emocje jeszcze przed Panią!
Bardzo mi przykro, ale nie wspieramy reklamy projektów typowych, stąd edycja admina.
Pozdrawiam!