Żyć w zgodzie z naturą – domek rybacki z Singapuru – Wille Marzeń Ep. 61

Wille Marzeń to seria, w której pokazuję moim Czytelnikom mnóstwo inspiracji na nietypowe domy, domy ich marzeń ;] Warto szukać swojego stylu, warto dowiadywać się o nowych rozwiązaniach – wszystko po to, by później żyć w harmonii i tak, jak się nam podoba najbardziej! W 61. epizodzie przychodzę do Was z unikalnym projektem. Jestem pewna, że chcecie obejrzeć ten niezwykły domek rybacki! 

Mam wrażenie, że obecność oceanu wpływa pozytywnie na każdy budynek – a te ze szkła działają jeszcze bardziej na plus!

ŻYĆ W ZGODZIE Z NATURĄ – DOMEK RYBACKI Z SINGAPURU

  • typ domu: dom letniskowy;
  • lokalizacja: Singapur;
  • projekt budynku: Guz Architects;
  • wybudowany w 2009 roku;
  • powierzchnia: 540 m2;
  • ilość kondygnacji: 1;
  • układ pomieszczeń: otwarty;
  • materiał dominujący: szkło.
domek rybacki

Nie od dziś wiadomo, że odpowiednie oświetlenie domu to podstawa, ale w tym przypadku… kreuje to zupełnie nowe jego oblicze! Zwróć jeszcze uwagę na te różnorodne kolory basenu ;]

Nowoczesny domek parterowy zawiera w sobie całą istotę życia w upalnym i wilgotnym klimacie Singapuru. Konstruktorzy poradzili sobie z tym naprawdę nieźle, tworząc ogromną willę przestrzeni (co skutkuje też systemem naturalnej wentylacji!). Wysoka temperatura, lekki wiaterek i piękne widoki na ocean? Brzmi jak mieszanka idealna!

Zobacz, za pomocą jakich elementów można wykreować naprawdę luksusowe wnętrze!

Idealnym dopełnieniem ogromnego tarasu jest nowoczesny basen, a w jego środku – miniwyspa z drzewkiem!

Głównym założeniem projektu było stworzenie miejsca idealnie spójnego z otoczeniem, który pozwoli domownikom na bardzo ścisły kontakt z naturą. Czy udało się osiągnąć ten efekt? Oceńcie sami ;] Ponadto, swego rodzaju połączeniem rezydencji z otaczającym go krajobrazem (a konkretniej – z morzem) stał się basen.

Zainspiruj się luksusowym wystrojem willi i unikalną konstrukcją!

Raczej minimalistyczny wystrój wnętrz z pewnością „rekompensują” drewniane sufity!

Efekt spójności z naturą widać też na przykładzie pomieszczeń piwnicznych, gdzie dużą rolę odgrywa akrylowe okno w kształcie litery „u”. Dzięki temu do środka wpadają nastrojowo rozproszone promienie słoneczne, a przebywający tam mogą podziwiać widoki na wspomniany wcześniej basen. Zakrzywione dachy, które symbolizują fale, są odzwierciedleniem głównego elementu tego krajobrazu – morza właśnie. Są one pokryte niemal w całości panelami fotowoltaicznymi – reszta pełni funkcję „zielonego” dachu. To właśnie tam domownicy mogą odetchnąć świeżym powietrzem i po prostu odpocząć.

Różne oblicza dachu rezydencji: pełni on funkcję dekoracyjną, energooszczędną, a także służy jako dodatkowy taras.

Niesamowity efekt! Wystarczy tylko zadbać o odpowiednie oświetlenie i energetyczne kolory. Skądś znam też sztuczną trawę we wnętrzu… ;]

Domek rybacki to – wydawać by się mogło – skromny projekt mieszkaniowy. Jednak jest on niezwykle luksusowy poprzez swoją egzotykę oraz nowoczesne technologie, nietypową konstrukcję czy tak kochaną przez nas przestrzeń. Chyba zgodzicie się ze mną, iż główny cel projektu został z pewnością osiągnięty! Cały kompleks daje jego mieszkańcom cenną możliwość życia w harmonii i w zgodzie z naturą.

Na koniec – jak zwykle – projekty ;]

PD Architekt pozdrawia Was z biura w Rzeszowie, który to Rzeszów dziś w nocy jest koszmarnie ziemny.. Jesień idzie polska piękna i złota ;]

Zapraszamy też na naszego YouTube! Tam zobaczysz projekty domów indywidulanych w 3D!
VN:F [1.9.22_1171]
PODOBAŁ CI SIĘ ARTYKUŁ? OCEŃ GO!
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

About Pani Dyrektor

Architekt o Architekturze "Zainspiruj się!" - te słowa znajdziesz w prawie każdym moim poście. Dlaczego? Lubię pokazywać, podsuwać pomysły, zadawać pytania, szukać odpowiedzi, tworzyć koncepcje, wyszukiwać nietypowe rozwiązania.

3 komentarze

 1. Ciekawe jakby to było, gdyby zaprojektować dom w podobnym stylu i wybudować go na Pomorzu??? Chyba ludzie mocno by się dziwili, bo inny niż sąsiadów;)

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 2. Cóż można dodać… Chyba warto być rybakiem w Singapurze:P.
  Świetny projekt i wykonanie, lubię gdy projektanci pamiętają o zieleni. Bez roślin wnętrza wydają mi się duszne i zimne jednocześnie.
  P.S. Bardzo ciekawa seria, odkrywam :)

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

.: PaniDyrektor.pl