Luksusowe wille i pałace Ep.7 – Miejska Willa z Nowego Orleanu

Serię tę powinnam śmiało nazwać „Domy z Gier” bo właściwie od tego się zaczęło ;] W najnowszym Assassynie – kiedy tylko znajdę chwilkę na przegranie – będę miała ich dla Was całe mnóstwo – akcja bowiem jak wiecie, rozgrywa się w Paryżu ;] Nowy OrleanDziś jednak, pozostając jeszcze w tematyce willi i pałacyków całkiem niewielkiej skali pokażę Wam amerykańską willę z Nowego Orelanu ;] Moja Priestess (zmieniłam z Aveline – nie podoba mi się to imię) na samym początku fabuły znalazła się w tym właśnie domu. Niestety – kiedy wpadłam na pomysł, że zrobię dla Was nowy wpis dotyczący tego domu, fabuła zamknęła mi drzwi przed nosem i póki co pokazać mogę jedynie zewnętrze ;]

„Houses out of games, that’s how I should name these series, this is how it’s all started. I chose these American Villas from New Orleans mainly out of my office experience, I know how you like those stairs. You would like to have them at least inside your house. Sadly the subject always brakes down to this; if you want those stairs you need to design your house starting from those stairs. In our world this involves the fact that foyer (vestibule, hallway, entry zone) must have lots of space to have those representative stairs. Even if we do separate vestibule to expose the representative stairs we need 50 m2 of (lost) space. Such stairs and the rest of Villa design requires high-budget. Have this in mind before you desire to have those stairs in a house that is 150 m2. ”  

Assassin's Creed® Liberation-Dom-miejska-willa-nowy-orlean-miejska-historyczna-zabudowa-4

Assassin's Creed® Liberation-Dom-miejska-willa-nowy-orlean-miejska-historyczna-zabudowa-10

Assassin's Creed® Liberation-Dom-miejska-willa-nowy-orlean-miejska-historyczna-zabudowa-11

SchodyWybrałam tę amerykańską willę również dlatego, że z mojego biurowego doświadczenia wiem, jak bardzo Wam podobają się TAKIE schody. Chcielibyście je mieć „chociażby we wnętrzu”. Niestety, ZAWSZE temat rozbija się o to, że jeśli chcesz mieć TAKIE SCHODY dom projektuje się zaczynając właśnie od nich. W naszym klimacie wiąże się to z tym, że foier (sień, przedpokój, strefę wejścia) poświęcić musicie na ogromną reprezentacyjną przestrzeń która NIE PEŁNI INNEJ FUNKCJI poza pokazowo-reprezentacyjną. Nawet, jeśli wiatrołap zrobimy oddzielnie, aby wyeksponować schody reprezentacyjne potrzeba nam z 50m2 powierzchni „straconej” jedynie na komunikację. Takie schody i cała z resztą willa to projekt/budowa wysokobudżetowa. Miej to na uwadze zanim zamarzysz mieć je w domu o powierzchni zabudowy 150m2.

Assassin's Creed® Liberation-Dom-miejska-willa-nowy-orlean-miejska-historyczna-zabudowa-2

Zobacz ile miejsca zabierają reprezentacyjne podwójnobiegowe schody. Wirtualna miejska willa z Nowego Orleanu ;]

LoggiaLoggia w willi to Włoski pomysł. Amerykanie wykorzystują go w zmienionym wydaniu tzw. porch czyli werandy. Niektóre budynki mieszkalne wielorodzinne buduje się również z loggiami – tak każdy mieszkaniec wejście do mieszkania w bloku ma „z zewnątrz” poprzez loggię właśnie. Werandę bardzo lubicie. Loggi jeszcze nigdy w domu jednorodzinnym ani willi nie zaprojektowałam.

Assassin's Creed® Liberation-Dom-miejska-willa-nowy-orlean-miejska-historyczna-zabudowa-5

Choć drewniana, ta miejska willa wygląda imponująco dzięki swej kamiennej kondygnacji piwnic i dzięki swym kamiennym schodom.

Assassin's Creed® Liberation-Dom-miejska-willa-nowy-orlean-miejska-historyczna-zabudowa-3

Miejska willaPrzyjemnie jest mówić o „zabudowie willowej”, prawda? Łechce to przyjemnie nasze ego ;] Mamy willę, mówimy, nasz dom jest wśród zabudowy willowej, osiedla willowe :P Zanim powiecie, że mieszkacie w willi, albo że Wasz dom to willa spójrzcie na gabaryty tej willi w stosunku do zabudowań okolicznych. I nie – to jeszcze daleko daleko nie jest pałac :P

Miejska willa. Lubicie temat Willi? Zrobiłam dla Was kiedyś SCR z ACIII i na podstawie willi znalezionej tam, pokazałam że PROSTY RZUT DOMU JEST MOŻLIWY!

Jeśli natomiast chcielibyście zobaczyć coś, co może spokojnie pretendować do miana pałacu zobaczcie budynki byłego prezydenta Ukrainy – Janukovycza. Swego czasu duuuużo napisałam o jego „inwestycjach”.

Assassin's Creed® Liberation-Dom-miejska-willa-nowy-orlean-miejska-historyczna-zabudowa-8

Assassin's Creed® Liberation-Dom-miejska-willa-nowy-orlean-miejska-historyczna-zabudowa-6

Inne amerykańskie budynki? Amerykańskie projektowanie etc? – Proszę bardzo – napisałam o tym całe mnóstwo i powstała z tego CAŁA SERIA ;]

Całkiem zapomniałabym, że będą Asasynem piratem miałam również posiadłość stylu kolonialnym :P – Ciekaw? Zobacz!

PD Architekt pozdrawia Was z Bardzo wietrznego Rzeszowa i … chciałaby kontynuować fabułę w Bayou ale … szczególnie nie lubi tej okolicy, bo wg. PD Asasyn to nie małpa i powinien być w mieście i chodzić po dachach a nie taplać się w błocie i łazić po drzewach :P

Wejdź na nasz kanał na YouTube po więcej projektów naszych domów.
VN:F [1.9.22_1171]
PODOBAŁ CI SIĘ ARTYKUŁ? OCEŃ GO!
Rating: 7.0/10 (3 votes cast)
Luksusowe wille i pałace Ep.7 - Miejska Willa z Nowego Orleanu, 7.0 out of 10 based on 3 ratings

About Pani Dyrektor

Architekt o Architekturze "Zainspiruj się!" - te słowa znajdziesz w prawie każdym moim poście. Dlaczego? Lubię pokazywać, podsuwać pomysły, zadawać pytania, szukać odpowiedzi, tworzyć koncepcje, wyszukiwać nietypowe rozwiązania.

4 komentarze

 1. Assassin’s Creed zawsze powalał wykonaniem budynków. Ja do tej pory pamiętam Rzym, Wencję i Instambuł :)

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
  • Kocham te miejsca i nawet w 2015 planuję eskapadę przez Forli, Cesena, Rimini, Imola – Dizęki Architekturze również ale nic to jak przejść się po dachach Rzymu np :P

   VN:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0 (from 0 votes)
 2. Interesująca architektura w grach ;) Ciekawe kto projektował ;>

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
  • Też się zastanawiam (ale odtworzenie historycznej robią pewnie z planów z bibliotek)- świetna robota – projektowanie do gry ;];] Jestem wielką fanką graficznej roboty ludzi od gier.

   VN:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0 (from 0 votes)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

.: PaniDyrektor.pl