Projekty Domów IndywidualnychWspółpraca Projektowa

Nowoczesna rezydencja z płaskim dachem, wysoką strefą dzienną i basenem infinity

Hej! W dzisiejszym poście chciałabym zaprezentować Wam nowoczesną  rezydencję z płaskim dachem, wysoką strefą dzienną i basenem infinity. Co ciekawe, projekt ten ulokowany jest na prywatnej działce inwestorów znajdującej się tuż obok jeziora. Dlatego uwzględnia także specjalne zejście nad wodę. Ciekawi? Zaczynajmy!

Na początek przyjrzyjmy się samemu domowi od zewnątrz. Pod tym kątem robi wrażenie średnich rozmiarów, rozczłonkowanej i jednokondygnacyjnej bryły z płaskim dachem, która świetnie nadaje się na dom sezonowy. Są to jednak tylko pozory, bowiem całkowita powierzchnia naszej nowoczesnej rezydencji to ponad pół tysiąca metrów kw. Za częścią fasadową, z małym, urokliwym  basenem typu infinity przy drzwiach frontalnych i tarasie, mamy rozpościerającą się połać części mieszkalnej. Wlicza się w nią również ponad 100-metrowy garaż mogący pomieścić aż cztery samochody.

Tak jak wcześniej wspomniałam, bryła jest niejednorodna; składa się z kilku segmentów o różnej wysokości i wymiarach podstawy. Część frontalna wyróżnia się, bowiem segment, w którym urządzony został salon, jest w dużej mierze przeszklony i góruje nad pozostałą częścią budynku. Dzięki temu powstaje efekt mikrowieżyczki, która urozmaica kompozycję bryły. Elewacja nie jest jednorodna, ale utrzymana została w stonowanych kolorach – z jednej strony mamy gładką biel, z drugiej chropowaty kamień. Te przenikające się faktury nadają fasadzie efektu trójwymiarowości.

Rezydencja z basenem infinity

Ostatnim elementem wyróżniającym się są okna i zadaszenia. Są duże, a do tego wysokie, o czarnych ramach, które kontrastują z białą elewacją. Zadaszenia również pełnią ważną rolę, bowiem osłaniają prze słońcem i stanowią wizualne przedłużenie bryły. Dzięki temu nasza nowoczesna rezydencja z płaskim dachem nie robi wrażenia „klockowatej”, tylko finezyjnie skomponowanej z otoczeniem. Dobrze to widać na przykładzie ażurowej instalacji zamontowanej przy największym z tarasów. Pnąca się po niej roślinność sprawia, że dom zaczyna łączyć się z ogrodem. Gdyby przyjrzeć się innym rzutom, można by zauważyć nawet wyrwę w zadaszeniu tarasu, która zaprojektowana została specjalnie z myślą o młodym drzewku rosnącym bardzo blisko ściany budynku, którego gałęzie prędzej czy później wzniosą się wysoko ponad dach dzięki temu, że w ogóle mają taką możliwość.

Od strony garażu sytuacja ma się nieco inaczej. Tutaj wyłożony kostką podjazd, a także znajdujące się obok garażu wejście do wnętrza domu przypominające kolumnę, zdecydowanie prezentują się bardziej surowo i nowocześnie, niż druga strona budynku okolona częścią rekreacyjno-ogrodową.

Zobacz również:

A może potrzebujesz czegoś więcej? Wejdź i zobacz nasze filmiki na YouTube!

Pani Dyrektor

Architekt o Architekturze "Zainspiruj się!" - te słowa znajdziesz w prawie każdym moim poście. Dlaczego? Lubię pokazywać, podsuwać pomysły, zadawać pytania, szukać odpowiedzi, tworzyć koncepcje, wyszukiwać nietypowe rozwiązania.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button