Nowoczesna willa wyznacznikiem luksusu? – Wille Marzeń Ep. 45

Zostajemy w Meksyku i odpowiadać będziemy sobie na pytanie – czy willa jest, a jeśli już, to w jaki sposób jest wyznacznikiem luksusu? Tak jak w poprzedniej części serii „Wille Marzeń”, nasz budynek mieści się nad Oceanem Spokojnym. Jednak jego wygląd i styl zaskakuje jeszcze bardziej! Jesteście ciekawi, jak prezentuje się nowoczesna willa w luksusowym wydaniu? A może chcecie porównać ją do willi meksykańskiej z odcinka 44.?

Zapraszam Was na krótką wycieczkę po Casa Real del Mar :P 

nowoczesna willa

Moim zdaniem, to zdjęcie jest piękne – jak obraz… Chciałabym usiąść przed nim ze sztalugą i go namalować! Stalowe niebo przecięte białym prostokątem z ażurowym oknem w kolorze zmęczonych upałem traw ;]

CASA REAL DEL MAR W MEKSYKU – luksus z nowoczesnym designem:

  • lokalizacja: Tijuana, Meksyk;
  • projekt budynku: Gracia Studio;
  • wybudowany w 2009 roku;
  • powierzchnia: 248 m2;
  • ilość kondygnacji: 3;
  • materiał dominujący: beton, drewno.
Firma architektoniczna z San Diego wykonała niesamowity projekt ultranowoczesnego domu w największym mieście Półwyspu Baja California. Muszę przyznać, że okolica prezentuje się wspaniale – nowoczesna willa usytuowana jest przy nadmorskim kurorcie pomiędzy innymi rezydencjami, małym hotelem i prywatnym polem golfowym. Brzmi zachęcająco, prawda?

nowoczesna willa

Szkielet budowanej willi z betonu oraz drewna – widać już pierwsze zarysy kształtu i formy budynku.

nowoczesna willa

Surowe wnętrze bez żadnych ozdobników – można przyjrzeć się dokładnie betonowym blokom. Kiedy pytacie, czy lubię beton we wnętrzu, z ciekawością czekacie na odpowiedź. „To nie dla każdego” – myślę, że mówi tak osoba, która nie dotykała nigdy gładzonego betonu. Szlifowany beton we wnętrzach w dotyku bardzo przypomina satynową lśniącą pościel czy jedwabny szlafrok. To niesamowite, jaką fakturę ma materiał o którym myślicie: „zimy i surowy”. Prawdę mówiąc, dotykanie tak gładkiej powierzchni to prawie mistyczne przeżycie ;]

Niezłym wyzwaniem dla projektantów była górzysta forma terenu, co wpłynęło na podjęcie kilku ważnych decyzji konstrukcyjnych – stworzono 3 kondygnacje o nietypowej strukturzePodstawą budowy dwóch pierwszych pięter był beton. Oba poziomy pełnią funkcję tzw. ściany oporowej.

Uwielbiamy domy na stoku – prawda?

Jak widać, we wnętrzach dominuje styl minimalistyczny – to dobra opcja, zważywszy na oszałamiające widoki wokół rezydencji.

Myśląc o przyszłości, przy projekcie uwzględniono również pewne udogodnienia, czego przykładem jest betonowa ścianka dzieląca przestrzeń między głównym salonem a garażem – zapewni komfort życia codziennego i jego ochronę.

nowoczesna willa

Przy odpowiednim oświetleniu rezydencja zmienia się nie do poznania! Budynek zyskuje nieco futurystyczny charakter, głównie ze względu na jego ciemnoszarą część.

Jednym z najciekawszych elementów konstrukcji jest główne wejście z lustrem wodnym. Wrażenie robi też niewielki punkt widokowy wyłożony deskami na tyłach ogrodu. Taką płytką wodę można zastosować nawet w naszym klimacie!

nowoczesna willa

Trzeba przyznać, że lustro wodne (po lewej stronie) zaraz przy surowej ściance betonowej wygląda prawie jak element ZEN.

W zgodzie ze stylem całego budynku, 3. piętro – gdzie znajdują się sypialnie – powstało z betonowych bloków. Biała, gładka faktura idealnie komponuje się z resztą kolorów wykorzystanych w materiałach elewacyjnych zewnętrznej części budynku.

Całość konstrukcji perfekcyjnie zwieńcza zewnętrzny taras z unikalnym widokiem na Ocean Spokojny.

 

nowoczesna willa

Z otwartego tarasu rozpościera się romantyczny widok na ocean. Dodatkowo, taki zabieg znacznie powiększa wnętrze!

Jak Wam się podoba ta nowoczesna willa o luksusowym charakterze? Tutaj dla porównania – w dzień i w nocy.

Willa, którą opisuję dla Was jest niesamowita. Jej prostota sprawia, iż jest „architektoniczna” na wskroś. Myślę, że to w takim domu mogłabym czuć wszystkie moje myśli.

Czasem pytacie mnie, jaki byłby mój własny dom marzeń. Odpowiadam Wam, że przy takim natłoku wrażeń, jaki towarzyszy mi każdej godziny każdego dnia, potrzebuję ultraminimalistycznego miejsca, aby wyciszyć natłok spraw zewnętrznych, aby móc usłyszeć w końcu własne myśli – inne niż te powierzchowne. Myślę, że w tym domu mogłabym zaznać wreszcie spokoju. W wielu poprzednich willach, które pokazywałam wcześniej, czułabym się np. „dumna z siebie” i jest to bardzo fajne uczucie, ale kiedy szukasz miejsca ciszy, nawet powierzchowne „jestem dumna” może być odbierane jako zakłócenie ;]

P.D. Architekt pozdrawia Was letnim popołudniem ze swojego biura w Rzeszowie!

Na pewno zainteresują cię nasze projekty, nasz YouTube czeka na ciebie!
VN:F [1.9.22_1171]
PODOBAŁ CI SIĘ ARTYKUŁ? OCEŃ GO!
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

About Pani Dyrektor

Architekt o Architekturze "Zainspiruj się!" - te słowa znajdziesz w prawie każdym moim poście. Dlaczego? Lubię pokazywać, podsuwać pomysły, zadawać pytania, szukać odpowiedzi, tworzyć koncepcje, wyszukiwać nietypowe rozwiązania.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

.: PaniDyrektor.pl