Wernisaż – Grupa X – Realni.pl, malarstwo, sztuka, kreacja – „Polski realizm Kapitalistyczny”
Nie lubięNie lubię nic, co socjalistyczne. Z pewnością jesteście w stanie domyślić się dlaczego, pisemnie nie wyrażę jednak poglądu na temat :P Lubię kapitalizm, a zainspirowana opowieściami pewnego inwestora, przeczytałam polecaną przezeń książkę i przypisałam swoje poglądy do nurtu, który określić można kapitalizmem romantycznym.
Wystawa czynna jest do 13go czerwca – Odwiedzajcie!
RealizmCzym jest to, co realne? Z wstępu do wystawowej broszury autorstwa Miłosza Horodyskiego dowiemy się, że „jesteśmy tym, kim myślimy, że jesteśmy chociaż inni mogą nas widzieć całkiem inaczej i to będzie ich prawda”. Trudno nie zgodzić się z tym stwierdzeniem.
WernisażCała wystawa pt. „Polski realizm kapitalistyczny” nasycona jest dużą ilością emocji. Patrząc na zatrzymane na płótnach kanwy historie nie sposób odczuć, iż nasz polski kapitalizm, to nie ten, który rodzi milionera z pucybuta a ten, który raczej obrazuje rozwiane złudzenia.
KrowaZ wystawą i pracami artystów związana jest pewna ciekawostka. Ustaliwszy temat nie rozmawiali o obrazach, które tworzą. Na połowie płócien pojawił się motyw krowy. Kapitalizm polski i krowa. Cóż wspólnego ze sobą mają ze sobą?
Osobiście rozważam temat ten bardzo romantycznie.
Krowa – zwierzę przemysłowe, utylitarne, mogłaby stać się wręcz symbolem kapitalistycznej gospodarki. Pokusiłabym się nawet o stwierdzenie, że można uznać ją za kapitalistycznego męczennika. Krowa – zwierzę utylitarne a tak podobna charakterem do konia kiedy tylko da się jej szansę na okazanie uczuć.
…
OsamotnienieCzy zdarza się Wam, że w narastającym szumie informacyjnym czujecie się jeszcze bardziej samotni niż w zupełnej ciszy? To przypadłość pokolenia podwójnej rzeczywistości.
ZinterpretujPomyśl i zastanów się. Zinterpretuj poniższy obraz. Możesz darować sobie te bardzo „pompatyczne” interpretacje i te okropnie nastroszone patriotyczne. Kiedy odejmiemy te przymiotniki – co nam zostaje? A może nie zostaje wtedy nic? Zwaloryzuj!
W wernisażu swoje prace wystawili i Grupę X tworzą:
- Danuta Gaweł
- Miłosz Horodyski
- Sylwia Lis-Persona
- Ewelina Pęcak
- Bożena Topór-Karpińska
- Roman Gruszecki
- Anna Lewińska
- Renata Magda
- Magdalena Stano
- Paweł Wąsowicz
PD. Architekt pozdrawia Was z biura w Rzeszowie i zaprasza do odwiedzania wernisaży – w każdej ilości! W takich miejscach poznać możecie siebie trochę bliżej. Samych siebie ;]