Willa marzeń Ep. 3z20 – Mirindiba House. Rezydencja nowoczesna, luksusowy dom, luksusowe projektowanie.
Kolejna seria willi marzeń, luksusu i elegancji. Większość przykładów, które znajduję to obiekty sytuowane w Hollywood, ale tym razem pokażę Wam przykład z Brazylii! Architektem tej rezydencji jest Marcio Kogan.
BryłaTen typ architektury z pewnością wpisuje się również w nasz polski klimat. Skoro da się w Skandynawii, i u nas się da – serio serio ;] Niestety taki dom nie wpisze się w każdą działkę. Tu potrzeba dużej działki, gdyż konieczna jest duża przestrzeń na zaprojektowanie przecinających się brył.
Przykład przedstawia minimalistyczną ale i modernistyczną architekturę. Dominacja horyzontalnych kierunków, pociągłych kształtów i nakładających się prostopadłościanów. Jednolitość płaszczyzn i przejrzystość formy. Drewno tynk i biel dobrze ze sobą współpracują. Sprawia wrażenie prostoty i elegancji.
WnętrzeRzutyCzytelność i prostota rozplanowania połączona z czystą funkcjonalnością jakiej oczekiwał Inwestor. Podział na kondygnacje strefuje poszczególne pomieszczenia w budynku. Kondygnacja zerowa obejmuje strefę dzienną. Jest tu kuchnia, „snackroom” , jadalnia, salon z dostępem na taras oraz oczywiscie strefa wejściowa, którą łączy z resztą reprezentacyjny korytarz.
PARTER
PIĘTRO 1 = STREFA NOCNA: 4 sypialnie, każda z osobną łazienką + dodatkowa ogólna łazienka z WC.
PIĘTRO 2 = Rozpusta ;] A może teatr w domu? Jak najbardziej. Trzeba się trochę rozerwać;]
Dodatkowo w tej luksusowej willi zaprojektowano saunę, solarium i gabinet.
Ciekawi innych luksusowych domów?
Zaglądnijcie po
- Willa marzeń Ep. 1z10 – rezydencja nowoczesna. Luksusowy dom, luksusowe projektowanie.
- Luksusowy dom – Andrew Road – Singapur – Wille marzeń ep. 2z10
PD Architekt pozdrawia Was i w nocny piąteczek składać będzie … 4 projekty na raz ;] (Lubię składać projektu – czuję, że „oddaję temat” wtedy)
Daleko mi.do znawstwa w zakresie Historii Sztuki,a zwłaszcza architektury rzymskiej, niemniej zastanawiam się nad wykonalnością projektu atrialnego ( bo o tym przecież mówimy) w naszej strefie klimatycznej. Pamiętam, że Heather, opisując willę nad Mozelą sugerował, że Rzymianie porzucili projekt atrialny w IVw. z powodu ogrzewania ( a przecież znali już ogrzewanie centralne!) Słowem, nie chcąc być spoilerem, pytam serio o sensowność ekonomiczną takiego projektu. Dom atrialny jest bowiem dokładnym przeciwieństwem zwartej bryły, powierzchnia przegród jest w zasadzie podwójna. Jest oczywiście potencjał, bo mamy dwie strony południowe, ale czy to pokryje straty cieplne rozczłonkowanej bryły?
Jeśli podejmę się kiedykolwiek budowy domu (ogólnie uważam to za zbędne w moim przypadku, gdyż w domu spędzam ok 8h dziennie – tyle co śpię i spędzam w łazience), z pewnością wybuduję go ze względów estetycznych i teoretyczno-przestrzennych nie zważając na te ekonomiczne. Dom wybuduję bowiem, nie kiedy będzie mnie stać, a wtedy gdy zacznie mi zbywać (po min. 30stu osobach w mojej firmie, po moim biurowcu, po lokalach, po arche-kawiarni, archi-klubie, archi-książkach, wykładach, doktoratach i milionie innych rzeczy realizacji których chcę się podjąć i podejmuję :P). Na koniec oddam go jakiejś fundacji, szkole, bibliotece czy coś (Państowe instytucje również kichają na ekonomię:P). Tak trochę pożartowałam (częściowo) ;;] Dom ma dla mnie być enklawą. Zamkniętym miejscem w którym rodzi się spokój – moim małym mikrokosmosem. Pozdrowienia!
Dzięki tej willi pierwszy raz żałuję, że nie jestem obrzydliwie bogaty
Dla mnie jest również piękna ;] Aczkolwiek mód dom kiedyś będzie raczej typem Domu Rzymskiego – odwrócony do wewnątrz —> http://historiasztukii.blogspot.com/2013/04/dom-rzymski-w-pompejach.html tylko w zupełnie nowym stylu a w planie i rozkładzie oraz założeniach Rzymskiego.