Projekt i budowa ziemianki – schronu w wygodnej dla Ciebie wersji! V2z4
Ziemianka v.2Dzisiaj specjalnie dla Was, Moi Drodzy Czytelnicy Pani Dyrektor, przygotowałam kolejny wpis a tym samym kolejną wersję ziemianki! Zapraszam Was do ziemiankowych inspiracji – zobaczcie jak wygląda projekt i budowa ziemianki i zainspirujcie się! Kto wie, może i Wam zamarzy się ziemianka i zdecydujecie się na budowę takiej lub podobnej ;]
Druga wersja to ziemianka o stosunkowo większym metrażu – 35 m2. W tej wersji również można wybrać wariant ziemianki ze stropem drewnianym lub żelbetowym – w zależności od naszych potrzeb.
Ta wersja ziemianki została tak zaprojektowana, aby zmieściły się w niej dodatkowo dwa jednoosobowe łóżka. Przez to metraż głównego pomieszczenia zwiększył się o 6 m2. Pozostałe dwa pomieszczenia również są nieznacznie większe. Jeżeli jednak nie planujesz wstawiać do swojej ziemianki łóżek, a przeznaczyć ją na cel, w którym tak naprawdę idea ziemianki powstała – czyli magazynowanie, a potrzebujesz na to więcej miejsca niż zawiera WERSJA 1 – nie ma najmniejszego problemu, aby ziemiankę na ten cel właśnie przeznaczyć ;]
Projekt i budowa ziemianki – schronu wersja 2
Powierzchnia – 35 m2, wejście z góry
NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE
POWIERZCHNIA: 35 m2
WEJŚCIE: z góry przez właz
TECHNOLOGIA: żelbetowe ściany, strop drewniany / żelbetowy
PROJEKT ZIEMIANKI – GDZIE I JAK GO KUPIĆ??
Dla każdej wersji ziemianki mamy przygotowane:
CZĘŚĆ ARCHITEKTONICZNĄ:
- rzut ziemianki,
- przekrój ziemianki (wariant ze stropem drewnianym lub żelbetowym),
- wizualizacja ziemianki,
- opis części architektonicznej,
- kosztorys wykonania ziemianki,
CZĘŚĆ KONSTRUKCYJNĄ:
- rysunki konstrukcji ziemianki,
- opis części konstrukcyjnej,
KOSZTORYS WYKONANIA
+ dodatkowo instalację elektryczną
Całość spięta w 4 egz. do adaptacji zgodnie z bieżącymi warunkami lokalizacyjnymi.
CENA PROJEKTU ZIEMIANKI: 9 700,00 zł netto + 23% VAT
Aby kupić projekt ziemianki w wybranej przez siebie wersji napisz do nas pod adres:
MAIL: kontakt@urbanproject.pl
Instalacje Pisałam dla Was już o tym w poście z 1 WERSJĄ ZIEMIANKI, ale dla przypomnienia, lub dla tych Czytelników Pani Dyrektor, których tamten post jakimś cudem ominął ;] A więc na sam koniec kwestia instalacji. Dla instalacji elektrycznej alternatywnym rozwiązaniem może być agregat. Natomiast instalacja sanitarna w ziemiance może być przewidziana, ale nie musi. W oryginalnych ziemiankach instalacja sanitarna w ogóle nie była uwzględniana ze względu na to, iż ziemianka pełniła rolę głównie jako magazyn żywności i płodów rolnych.
Jeżeli jednak zdecydujemy się na ziemiankę z instalacją sanitarną musimy uwzględnić odpowiedni przyłącz, doprowadzenie wody i odprowadzenie ścieków.
W ziemiankach Pani Dyrektor pomieszczenie sanitarne jest przewidziane w razie gdyby ktoś takiej opcji potrzebował. W przypadku rezygnacji z tej instalacji spokojnie może być ono przeznaczone na dodatkowe pomieszczenie magazynowe czy gospodarcze.
Projekt, budowa ziemianki – pozostałe wpisy, pozostałe projekty na blogu Pani Dyrektor
Linki Poniżej zamieszczam dla Was linki, do pozostałych postów i trzech dodatkowych wersji ziemianek, które dla Was przygotowałam! Wraz z pojawianiem się postów na stronie Pani Dyrektor, będę dodawać do nich odnośniki, aby poruszanie się po i wybór interesującej Was ziemianki był jeszcze prostszy! Już niebawem zatem zapraszam Was do pozostałych 2 postów i 2 kolejnych projektów ziemianek na blogu Pani Dyrektor!
LINKI DO POZOSTAŁYCH WERSJI:
- WERSJA 1 – POWIERZCHNIA 25 m2, WEJŚCIE Z GÓRY
- WERSJA 2 – POWIERZCHNIA 35 m2, WEJŚCIE Z GÓRY – to ta dzisiejsza!
- WERSJA 3 – POWIERZCHNIA 25 m2, WEJŚCIE OD FRONTU
- WERSJA 4 – POWIERZCHNIA 35 m2, WEJŚCIE OD FRONTU
Projekt, budowa ziemianki – inspiracje ;]
Jeżeli temat ziemianek jest dla Was jeszcze nowy, zapraszam do ziemiankowych postów, które na blogu Pani Dyrektor już się ukazały, a były to m.in.:
- Wpis, który wstępnie zapowiadał to, co teraz ma miejsce na blogu u Pani Dyrektor ;] czyli Zbuduj z nami własną ziemiankę, w której możesz przetrwać wszystko ;]
- Nowoczesna ziemianka mieszkalna czyli Villa Vals ;]
- Dom pod ziemią czyli Earth House.
- Domek hobitta.
i trochę wiedzy technicznej czyli
- Ziemianka – jak zbudować, pomysł na ziemiankę – piwniczkę. Ep. 2
- Piwniczka, ziemianka – jak zbudować? Pomysł na piwniczkę – wariacje. Ep.3
- Ziemianka – szkice, projekty – jak zbudować piwniczkę? Ep.4
- Ziemianka – jak budowano kiedyś, jak budują dziś? Ep.9
Zainspiruj się jeszcze bardziej!
Dzień dobry,
czy można uzyskać informację jaki byłby przybliżony koszt realizacji projektu ziemianki do stanu surowego zamkniętego w wersji nr 2 https://panidyrektor.pl/projekt-budowa-ziemianki-schronu-2/ dla stropu drewnianego, a także betonowego?
Pozdrawiam serdecznie.
Mateusz Przewłoka
Panie Mateuszu – 1000zł netto – każdy typ (projekt) a koszt realizacji od 60 do 120tys w zależności od typu i wyposażenia