mały słodki domek
Ten właściwie podoba mi się najbardziej - ma swój charakter. Są piękne okna, jest zadaszone miejsce postojowe na samochód albo weranda.

7 sposobów na mały tani dom – ep. 2 – mały słodki domek

Witajcie po długiej nieobecności!

Dziś – “Mały Słodki Domek”.

Bardzo proszę Cię o wyrozumiałość w kwestii “stylistyki”. Jak sama nazwa wskazuje opisuję mały słodki domek, nie “niewielki nowoczesny budynek“.

Co Pani Dyrektor Architekt myśli o małych słodkich domkach?

Są lepsze niż przerabiane na siłę domy typowe z założenia nieprzystosowane do bycia “małym słodkim domkiem”.
Czy Kolseum wyglądałoby świetnie gdyby było przeskalowane 50 razy? Nie – byłaby to rotunda ;]

 

” Today – ” Little Sweet House” I will ask you to understand the terms of “style”.  As the name suggests I am describing a small and sweet cottage, not a “small modern building. What do you thing of small sweet houses? ” 

 

Tak więc: Mały słodki domek z amerykańskich katalogów:

Powstrzymałam się dziś od obszernego opisywania zdjęć ;]

Jeśli myślicie “nie jest taki tani bo ma połamany dach” wiedzcie, że dom to jednak dom, nie buda dla psa i powinien mieć troszeczkę inny charakter. Dom z dwuspadowym dachem zaprezentowałam w odcinku nr. 1, niestety nie ma on sensu jeśli nie zachowa się konsekwencji w projektowaniu jego wnętrza.

Zapamiętaj 

 

NIE ZMNIEJSZAJ domu typowego na siłę! Jego proporcje są zaprojektowane do podanych gabarytów i pomimo, że większość projektów typowych nie grzeszy urodą zmienianie ich POGARSZA sytuację o wiele bardziej niż Ci się to wydaje.

 

Pozdrawiam

PD

Kliknij aby zobacz bazę projektów domów indywidualnych 3D na naszym YouTube.

About Pani Dyrektor

Architekt o Architekturze "Zainspiruj się!" - te słowa znajdziesz w prawie każdym moim poście. Dlaczego? Lubię pokazywać, podsuwać pomysły, zadawać pytania, szukać odpowiedzi, tworzyć koncepcje, wyszukiwać nietypowe rozwiązania.

4 komentarze

  1. Mam jeszcze jedno bezczelne pytanko:) Jak wykończyć skosy poddasza tak by obyło się bez g-k ? Boazeria? od biedy mogłaby nawet być i sosna tylko trzeba by było przebejcować na biało… pękające karton gipsy to chyba zmora każdego budującego… za garść poddaszowych inspiracji daję się pokroić:))

    • zawsze można na etapie budowy wylać sobie betonowy strop nad poddaszem… taka trumienka :) ale nie będzie pękało :) a tak poważnie…. ( nie to że tamto nie było, bo tak wiele osób robi ), płyty g-k na konstrukcji wiszącej, lub aluminiowej przeciwdziałają naprężenia drewna ( NIGDY! nie przykręcone do elementów drewnianych!) ponadto podwójny “rygips” z przesunięciem fazy(łaczenia) jeden na drugim a na to wszystko “tapeta” na siatce teflonowej i już nic nie pęka… :) pozdrawiam ciepło

    • Właściwie możliwości zostały opisane przez p. Maxika ;] Dzięki za support! Pozdrawiam!
      Może niebawem coś bardziej technicznego napiszę. hmmm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

.: PaniDyrektor.pl