Współczesna architektura, tak jak i technologia, w ostatnich latach uczyniła ogromne postępy w stronę nowoczesności i oryginalnych rozwiązań. Zwłaszcza współczesna urbanistyka, zwana “cybertecture”, zasługuje na uwagę.
Cybertecture jest koncepcją znanego architekta Jamesa Law, który w swoich projektach łączy strukturę miast i współczesną technologię. Jest to odpowiedź architekta na wkroczenie w XXIw., kiedy to środowisko życia i pracy musi nadążyć za zmieniającym się światem i coraz to nowocześniejszą technologią.
Niestety, w Polsce mamy bardzo mało takich przykładów, dlatego w dzisiejszym poście z cyklu “Architektura Przyszłości” Pani Dyrektor pragnie Ci pokazać przykłady architektury, która już się pojawia na świecie i będzie architekturą przyszłości- cyber-architektura.
Część prezentowanych budynków to na razie tylko projekty, inne budynki zostały już wybudowane. Podziwiaj współczesne możliwości architektoniczne i zainspiruj się – może warto pomyśleć o jakimś współczesnym dodatku do Twojego domu?
Cyber-architektura – architektura przyszłości.
Triple One. Projekt: Renzo Piano, Seul ( 1 po lewej)
The Bell Tower, Projekt: Hames Sharley, Australia
Mode Gakuen Spiral Towers, Projekt: Salvador San Vincente, Japonia
City Tower, Dubaj
Wadala Tower, Projekt: James Law Cybertecture, Bombaj
DC Towers I&II, Projekt: Dominique Perrault, Wiedeń
Namaste Tower, Projekt: Atkins, Indie
Oriental Pearl Tower, Projekt: Jiang Huan Chen, Lin Benlin, Zhang Xiulin, Szanghaj
Architekt o Architekturze
"Zainspiruj się!" - te słowa znajdziesz w prawie każdym moim poście.
Dlaczego? Lubię pokazywać, podsuwać pomysły, zadawać pytania, szukać odpowiedzi, tworzyć koncepcje, wyszukiwać nietypowe rozwiązania.