Lisa Hochstein House-zobacz jak wygląda amerykańska willa marzeń

Dzisiaj chciałam Wam pokazać niesamowity dom jednej z Real Housewives of Miami – Lisy Hochstein i jej męża Lenny;ego Hochstein. On – amerykański chirurg plastyczny. Ona – żona amerykańskiego chirurga plastycznego. Znana z amerykańskiej produkcji reality show para zdecydowała się na budowę domu. I nie dlatego, żebym była wielką wielbicielką tego typu produkcji, ale ze względu na ten dom właśnie piszę dla Was tego posta ;] Zapraszam Was zatem – zobaczycie jak wygląda amerykańska willa marzeń i jej budowa krok po kroku!

Willa marzeń Ziszczenie marzeń o luksusowej willi amerykańskiej pary celebrytów rozpoczęło się od znalezienia odpowiedniej lokalizacji. Typ padł na działkę przy Star Island. Niestety działka była zabudowana – stała na niej rezydencja z 1925, którą para zakupiła wraz z działką za 7,6mln$, a później… wyburzyła, aby na jego miejscu wybudować dwa razy większy dom wraz z osobnym domem dla gości.

Zapraszam do zdjęć!

lisa hochstein house dom amerykański luksusowa rezydencja domy gwiazd amerykańska willa marzeń 07

Widok na amerykańską wille Hochstein’ów od strony zatoki – główny dom oraz po lewej stronie dom dla gości – jak widać, jest to założenie kompleksowe.

lisa hochstein house dom amerykański luksusowa rezydencja domy gwiazd amerykańska willa marzeń 05

Lubię ten etap budowy, gdzie krok po kroku, pustak po pustaku dom rośnie w oczach ;]

Krok po kroku… Całe założenie jest ogromne, prowadzone na olbrzymią skalę. Może zacznijmy od początku, pokażę Wam zdjęcia z placu budowy luksusowej willi państwa Hochstein po kolei, od wyburzenia do stanu aktualnego, aby było Wam lepiej sobie zwizualizować, jak ten cały proces przebiega.

Amerykańska willa marzeń czyli jak powstaje dom Hochstein’ów.

lisa hochstein house dom amerykański luksusowa rezydencja domy gwiazd amerykańska willa marzeń 24

Zabytkowy dom jeszcze przed wyburzeniem. Chęć wyburzenia zabytkowego domu przy 42 Star Island, której architektem był Walter DeGarmo wywołała falę protestów i akcji mających na celu utrzymanie tego zabytku.

lisa hochstein house dom amerykański luksusowa rezydencja domy gwiazd amerykańska willa marzeń 14

Niestety, niewiele one wniosły… Państwo Hochstein prowadzili głośną sprawę sądową w sprawie wyburzenia tej willi, którą ostatecznie wygrali. Jak sami podawali głównym powodem chęci wyburzenia domu był zły stan techniczny budynku. Jeszcze chwila i z amerykańskiej, zabytkowej, prawie 100-letniej willi przy Star Island nie zostanie kamień na kamieniu…

Protest Ze względu na tę sytuację, która głośnym echem odbiła się po wszystkich większych amerykańskich mediach, na Facebooku założono fanpage o nazwie 'Protect Miami Beach Historic Homes’, mającą na celu wspomaganie w przyszłości takich akcji, jak tej w przypadku willi Waltera DeGarmo. W tle strony znajduje się zresztą zdjęcie wspomnianej willi.

lisa hochstein house dom amerykański luksusowa rezydencja domy gwiazd amerykańska willa marzeń 22

Przygotowywania do budowy domu trwają – prace ziemne i zbrojenie poszczególnych elementów nośnych. W oddali widok na zatokę, przy której dom jest usytuowany.

lisa hochstein house dom amerykański luksusowa rezydencja domy gwiazd amerykańska willa marzeń 19

Przygotowywanie fundamentów pod SPA i salę do fitnessu, salę gimnastyczną na parterze domku dla gości.

lisa hochstein house dom amerykański luksusowa rezydencja domy gwiazd amerykańska willa marzeń 08

Niecka na basen przygotowana przy samej zatoce oraz nieopodal domu głównego.

lisa hochstein house dom amerykański luksusowa rezydencja domy gwiazd amerykańska willa marzeń 01

Zbrojenie i szalunek kolumn znajdujących się w portyku przed głównym wejściem domu pary Hochstein.

lisa hochstein house dom amerykański luksusowa rezydencja domy gwiazd amerykańska willa marzeń 04

Tutaj kolumnada i część ścian parteru domu gotowa. Otwory o łukowym zakończeniu podobne do tych, które były w pierwowzorze tego domu, jednak wszystko na jeszcze większą skalę.

lisa hochstein house dom amerykański luksusowa rezydencja domy gwiazd amerykańska willa marzeń 06

Piętro domu – jak widać kolumny portyku przebiegać będą przez wysokość dwóch kondygnacji domu co sprawi, że dom stanie się jeszcze bardziej monumentalny.

Konstrukcja Ta amerykańska willa marzeń wybudowana została z prefabrykowanych elementów, przywiezionych docelowo na plac budowy i na miejscu montowanych. Jest to rozwiązanie niegdyś popularne u nas prawda? Każdy kojarzy czasy Wielkiej Płyty i całych osiedli w ten sposób budowanych. Tutaj w podobnym założeniu i całkiem nowej odsłonie – spójrzcie na zdjęcia poniżej, na których zobaczycie schemat powstawania takiego budynku i poszczególne elementy, które go tworzą.

lisa hochstein house dom amerykański luksusowa rezydencja domy gwiazd amerykańska willa marzeń 05

Tutaj widok jednocześnie na główne założenie czyli dom Hochstein’ów jak również na usytuowany ortogonalnie do niego dom dla gości.

lisa hochstein house dom amerykański luksusowa rezydencja domy gwiazd amerykańska willa marzeń 20

Konstrukcja szkieletowa i wnętrze domu jeszcze podczas prac budowlanych – na zdjęciu foyer czyli reprezentacyjny hall domu Hochstein’ów. Konstrukcja szkieletowa jest typowa dla amerykańskich domów, dla domów niższej klasy średniej jest to konstrukcja drewniana – dla bardziej zamożnych Inwestorów – metalowa. Nieliczne domy, odmiennie niż w Polsce, buduje się w technologii murowanej.

lisa hochstein house dom amerykański luksusowa rezydencja domy gwiazd amerykańska willa marzeń 13

Tak wygląda budowa reprezentacyjnego wejścia do domu, hallu i reprezentacyjnych schodów, o których kiedyś pisałam dla Was, a które znajdziecie tu.

lisa hochstein house dom amerykański luksusowa rezydencja domy gwiazd amerykańska willa marzeń 22

Jedno z ostatnich zdjęć z Instagrama Lenny’ego Hochsteina. Podpisane, że obecnie trwają prace wykończeniowe wnętrza.

lisa hochstein house dom amerykański luksusowa rezydencja domy gwiazd amerykańska willa marzeń 23

Basen również prawie gotowy.

Domek dla gości Niżej pokażę Wam jeszcze kilka zdjęć domku dla gości, który jest realizowany równolegle z budową domu państwa Hochstein’ów. W nim m.in. znajdzie się miejsce na SPA i salkę do ćwiczeń, salę gimnastyczną. Oczywiście swoją formą nawiązuje bezpośrednio do głównego domu – jego formy, stylu i projektu. 

lisa hochstein house dom amerykański luksusowa rezydencja domy gwiazd amerykańska willa marzeń 09

 

Projekt domu Lisy i Lenny’ego Hochstein’ów – proste, szybkie szkice odręczne w ołówku to najlepsza metoda na szybkie zwizualizowanie projektu. Niżej natomiast rzuty domu i jego wizualizacje, tym, razem już komputerowe modele 3D. Zobacz jak wygląda projekt domu w Ameryce ;]
lisa hochstein house dom amerykański luksusowa rezydencja domy gwiazd amerykańska willa marzeń 36

Wizualizacja domu Lisy i Lenny-ego Hochstein’ów – swoim 'antycznym’ stylem ma nawiązywać do wcześniejszej zabytkowej willi, czy nawiązuje?

lisa hochstein house dom amerykański luksusowa rezydencja domy gwiazd amerykańska willa marzeń 32

Rzut parteru ekskluzywnego domu przy 42 Star Island – założenie zawiera m.in. garaż dla 5 samochodów, ogromny basen, podjazd dla motorów, salę kinową, pokój gier, siłownię, pokój do masażu, biuro, wyspę kuchenną wielkości średniej łodzi, żyrandol we foyer większy od niejednego samochodu i 6 sypialni – tylko w domu głównym. Pozostałe sypialnie znajdują się w 'domku’ dla gości ;]

lisa hochstein house dom amerykański luksusowa rezydencja domy gwiazd amerykańska willa marzeń 33

Amerykańska willa marzeń i piętro domu głównego, gdzie głównie znajdują się sypialnie.

lisa hochstein house dom amerykański luksusowa rezydencja domy gwiazd amerykańska willa marzeń 31

Zagospodarowanie terenu czyli jak zestawione są ze sobą poszczególne elementy założenia Państwa Hochstein. Garaż dla 5 samochodów, basen, dom główny i domek dla gości.

lisa hochstein house dom amerykański luksusowa rezydencja domy gwiazd amerykańska willa marzeń 38

Widoki, elewacje domu głównego – oczywiście nawiązująca swoim stylem do rozwiązań antycznych…

Budowa domu Lisy i Lenny’ego Hochstein’ów trwa – od początku w atmosferze skandalu- przez wyburzenie historycznej willi, na miejscu której dom powstał, przez pozwy i procesy sądowe z jednym z najsłynniejszych biur projektujących wnętrza na Florydzie na koniec.

Mimo wszystko warto obejrzeć ten olbrzymi amerykański dom chociażby po to, aby zainspirować się typową konstrukcją domów amerykańskich, w której większość z nich powstaje – konstrukcja szkieletowa – tutaj metalowa, zazwyczaj drewniana. Ma ona ogromny wpływ na kształtowanie formy i bryły domu amerykańskiego! 

To trochę nietypowy odcinek Amerykańskiego domu u Pani Dyrektor ;] Po inne wpisy z inspiracjami domów amerykańskich zapraszam do jednej z najpopularniejszych serii u Pani Dyrektor czyli ’Amerykański Dom i Wnętrze’ – mnóstwo inspiracji amerykańskiego domu – zainspiruj się jeszcze bardziej!

PD Architekt pozdrawia Was z biura w Rzeszowie ;] Wesołych Świąt!

Zapraszamy też na naszego YouTube! Tam zobaczysz projekty domów indywidualnych w 3D!
VN:F [1.9.22_1171]
PODOBAŁ CI SIĘ ARTYKUŁ? OCEŃ GO!
Rating: 7.0/10 (8 votes cast)
Lisa Hochstein House-zobacz jak wygląda amerykańska willa marzeń, 7.0 out of 10 based on 8 ratings

About Pani Dyrektor

Architekt o Architekturze "Zainspiruj się!" - te słowa znajdziesz w prawie każdym moim poście. Dlaczego? Lubię pokazywać, podsuwać pomysły, zadawać pytania, szukać odpowiedzi, tworzyć koncepcje, wyszukiwać nietypowe rozwiązania.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

.: PaniDyrektor.pl