Projekt tradycyjnego domu w nowoczesnym stylu – DOM MARZEŃ A0253
Tradycja i nowoczesność? Te dwa pojęcia wydają się bardzo odległe. Jednakże architekci już dawno udowodnili, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby je ze sobą łączyć. Dzisiaj pokażę Wam niezwykły projekt tradycyjnego domu w nowoczesnym stylu – prosto z naszego biura. Zapraszam!
Indywidualny projekt tradycyjnego domu marzeń w nowoczesnym stylu!
Po pierwsze – lokalizacja. Nasz projekt usytuowany jest na wyjątkowo stromej działce, z której rozciąga się przepiękny widok na okolice. Ponadto sama miejscowość ma wiele zalet krajobrazowych i kulturowych, leży bowiem na turystycznym szlaku prowadzącym prosto w Bieszczady.
Po drugie – projekt. Wiele z przedstawionych poniżej wizualizacji mogą na pierwszy rzut oka nie różnić się zupełnie, jednak każda z nich przedstawia inną wersję tego samego projektu. Czasem jest to jedynie odmienny kolor zastosowanych materiałów czy wprowadzenie niewielkiego detalu, czasem jednak zmianie ulega cała forma obiektu. Gotowi? A więc zaczynajmy!
Jak już wcześniej wspomniałam, projekt tradycyjnego domu w nowoczesnym stylu usytuowany jest na stromym wzgórzu. Jeżeli obserwujecie nas już jakiś czas, wiecie, że lubimy takie lokalizacje. ;] Niedawno pisałam dla Was między innymi o eleganckim domu na stoku w dwóch wariantach, nowoczesny projekcie domu na zboczu, czy też minimalistycznym domu z płaskim dachem na skarpie.
Każdy z tych projektów w inny sposób adaptował się do istniejącego ukształtowania terenu, zawsze jednak wykorzystywaliśmy naturalne nierówności. Stroma działka, chociaż stanowi spore wyzwanie, ma ogromny potencjał. Sztuczne niwelowanie terenu, szczególnie znacznie ingerujące w strukturę gruntu, może nieść wiele niebezpieczeństw. A przecież wzgórza i pagórki to świetna miejsca na powstanie Waszych domów marzeń!
Indywidualny projekt tradycyjnego domu marzeń w nowoczesnym stylu – zobacz jego wnętrze!
Gdzie jest więc tradycja, a gdzie jest nowoczesność? Co mamy na myśli mówiąc „tradycyjny dom”? Projekt, który dzisiaj Wam przedstawiam jest szczególny, ponieważ łączy innowacyjne rozwiązania architektoniczne z najbardziej archetypową bryłą budynku – symetrycznym dachem dwuspadowym. Forma ta od razu przywodzi na myśl ciepło i przytulność domowego ogniska. Dodatkowo, kontrast materiałów takich jak blacha, szkło i biały tynk świetnie komponuje się z naturalnym drewnem. A wnętrze? Zobaczcie sami!
Parter jest nieco zagłębiony od strony wejściowej w gruncie, z kolei przeciwległy taras tworzy swego rodzaju półkę i punkt widokowy na okolicę. Natomiast schody łączą całość z ogrodem. Takie rozwiązania zaproponowano w rezultacie dostosowania obiektu do stromej działki, o czym wspominałam już wcześniej.
Zestawienie pomieszczeń i ich powierzchni
PARTER:
- WIATROŁAP 12,8 m²
- KOMUNIKACJA 28,2 m²
- WC 3,2 m²
- SPIŻARNIA 3,1 m²
- KUCHNIA 18,2 m²
- JADALNIA 16 m²
- POKÓJ DZIENNY 47 m²
- SYPIALNIA 17,3 m²
- ŁAZIENKA 12,5 m²
- GARDEROBA 8,2 m²
- KOTŁOWNIA 7,7 m²
- GARAŻ 26 m²
- MUDROOM 6,6 m²
- RAZEM: 206,8 m²
PIĘTRO:
- KOMUNIKACJA 22,9 m²
- BAWIALNIA 22,3 m²
- I POKÓJ 10,2 m²
- II POKÓJ 10,2 m²
- ŁAZIENKA 9,9 m²
- III POKÓJ 18,2 m²
- GABINET 12,2 m²
- RAZEM: 105,9 m²
SUMA: 312,7 m²
Tak w skrócie prezentuje się projekt tradycyjnego domu w nowoczesnym stylu. Lubicie takie połączenia? I czy mógłby być to Wasz dom marzeń? Jednak bez względu na odpowiedź, już niedługo na blogu Pani Dyrektor kolejne inspiracje ze świata architektury i projektowania! Śledźcie więc nas zarówno tutaj, jak i na facebooku i instagramie. Do zobaczenia!
Zobacz także:
- Projekt domu nowoczesnego z dachem dwuspadowym
- Nowoczesny dom indywidualny dla dużej rodziny
- Piękny projekt domu o małej powierzchni zabudowy
- Prosty i funkcjonalny – nowoczesny indywidualny
- Amerykańska prosta i nowoczesna rezydencja
Na koniec pozdrawiam Was w pierwszy śnieżny dzień tej zimy! Trzymajcie się ciepło!
Tak mniej więcej wygląda jak architekt chce połączyć parę sztuczek w jeden projekt. Na pierwszej wizualizacji wygląda naprawdę fajnie… Widziałem już parę takich, ale ten też bardzo ładny. Z drugiej strony zupełnie inny projekt i inny styl. Należy się zdecydować co chce się wykonać, a nie dawać wszystko co jest „ładne”. Jakoś też nie widzę wkomponowania się w działkę. Aż prosi się o odwrócenie funkcji, że pokój dzienny na górze, wejście na wprost i sypialnie na dole.
Przeciwnie ;] Tak wygląda sytuacja w której Urząd nie zgadza się na dom z płaskim dachem – to po pierwsze ;]
Rozwiązania w indywidualnym projekcie to w 100% kwestia realizacji marzeń i wytycznych Inwesatora. W tym konkretnym przypadku miał on bardzo mocno sprecyzowane zamierzenia.
Oczywiście, że Pan „zrobiłby to inaczej” a już inaczej na pewno na innej działce ;] Projekt jest dokładnie tym, co pragnął Inwestor i co mógł zrobić na tak trudnej (ale zabójczo widokowej) działce.