Wille i Pałace

Rezydencja z kamienia – Brione House – Wille Marzeń Ep. 56

Każdy odcinek serii Wille Marzeń jest wyjątkowy, ponieważ wszystkie opowiadają o niesamowitych miejscach, gdzie żyją ludzie, przeżywają swoje wielkie chwile i się kochają. A w dodatku budynki te robią niesamowite wrażenie! W 56. epizodzie przedstawię Wam kolejny dom marzeń, który na pierwszy rzut oka nie wygląda na przytulne miejsce, jednak emanuje ogromnym spokojem! Oto przed Wami luksusowa rezydencja z kamienia na blogu u Pani Dyrektor! 

REZYDENCJA Z KAMIENIA – Brione House

    • lokalizacja: Brione sopra Minusio, Szwajcaria;
    • projekt budynku: Wespi de Meuron;
    • wybudowany w 2005 roku;
    • ilość kondygnacji: 2;
    • układ pomieszczeń: zamknięty;
    • materiał dominujący: kamień.

Cała konstrukcja wygląda dość ciężko i monumentalnie. A jak jest w środku? Przekonajcie się, czytając dalej ;]

Rezydencja z kamienia mieści się w ogromnej strefie, mocno zurbanizowanej, w pobliżu Locarno. Widać od razu, że cała konstrukcja jest swego rodzaju punktem przejściowym między dość wyraźną przestrzenią miejską a rozległymi widokami pełnymi naturalnego dobra, które mogą podziwiać mieszkańcy willi. Trzeba przyznać, że otaczające dom góry i jezioro bardzo kontrastują z chaosem miejskim! Właśnie dlatego inwestorzy zapragnęli mieszkać w swoistej oazie spokoju.

rezydencja z kamienia
Całą rezydencję otaczają cudowne widoki!
rezydencja z kamienia
Schody z kamienia, prowadzące do dość skomplikowanego wejścia nadają willi zagadkowego klimatu!

Minimalizm: Wszystkie cechy typowego klasycznego domu zostały tutaj całkowicie wyeliminowane. Zaczynając od samej bryły domu, przez „brak” dachu, niezwykle zawiłą konstrukcję, a kończąc na niezwykle minimalistycznym, wręcz surowym designie wnętrz, który mimo wszystko nadal sprawia wrażenie wytwornego, a nie „ubogiego” wystroju. Usunięto wszelkie zbędne ozdobniki, by właściciele doznali maksymalnego poczucia harmonii oraz wyciszenia po całym dniu w wielkomiejskim huku.

Jak widać, wszędzie wykorzystany jest całkiem różny rodzaj kamienia – mimo to, wszystko bardzo dobrze się ze sobą komponuje.

rezydencja z kamienia
Czy basen jest bezpośrednio połączony z murami domu?

Przestrzeń: Dwa ogromne wejścia z drewnianymi płytami  pełnią funkcję czegoś w rodzaju okratowania czy ruchomych bram. Zapewniają również rozległe widoki i dojście. Dodatkowym źródłem światła, tak ważnym przy surowych wnętrzach willi, są tarasy. Harmonijnie łączą się one z nietypową konstrukcją całego budynku, a nawet ocieplają jego surowość.

rezydencja z kamienia
Słoneczny taras w kamiennym wydaniu ;]

Przyjrzyj się z bliska kolejnym elementom konstrukcji i zainspiruj się!

rezydencja z kamienia
Całość budynku bardzo dobrze zharmonizowała się z resztą – szarawe wzgórza przechodzą stopniowo w zieleń roślinności.

Woda: Nieodłącznym elementem tego projektu jest także basen osadzony w dolnej części rezydencji. Jest to po prostu prostopadłościan wypełniony wodą, jednak jego wykończenie znacznie nadaje mu charakteru. Kamienie i marmurowa powierzchnia wydaje się być idealnie wpasowana w klimat tego miejsca! W dodatku jest to pewnego rodzaju „przedłużenie” pobliskiego jeziora, znajduje w nim swoje odzwierciedlenie.

Odrobina luksusu, która nie kłóci się w żaden sposób ze stylem całej konstrukcji!

Wystrój wnętrz to coś, czym rezydencja z kamienia zdecydowanie się wyróżnia! Wiem, że bardzo często przewija się dziś to słowo, ale surowość i naturalność to zdecydowanie główne cechy zarówno zewnętrza, jak i pomieszczeń. Sufit składa się z surowych płyt, a ściany i podłoża pokryte są różnymi gatunkami kamienia. Do tego czyste, minimalistyczne białe meble oraz drewniane wykończenia. Wszystko to perfekcyjnie się ze sobą łączy – nie tylko z elewacją domu, lecz również z otaczającym go krajobrazem.

Okazuje się, że drewniane elementy (czy nawet ściana!) świetnie pasują do takiego designu.

rezydencja z kamienia
Przytulnie i z klasą! Surowość wnętrza pięknie ocieplają wygodne sofy i – przede wszystkim – kominek.

Wnętrza domu zostały zaprojektowane tak, by nie kłóciły się z otaczającą je naturą. Dzięki temu efekt końcowy to czysta perfekcja!

rezydencja z kamienia
Całkowity minimalizm formy widać na przykładzie drewnianego biurka – dzięki temu normuje się nieco styl wnęk w ścianach.

Pozostałe wnętrza – salon czy kuchnia – również zostały zaprojektowane w bardzo podobnym stylu, lecz może nieco bardziej przytulnym.

Jak myślicie – warto zamieszkać w takim domu? Czy kłóci się on z Waszą estetyką? Może powinien być bardziej przytulny? Napiszcie koniecznie, co sądzicie o rezydencji z kamienia!

Kliknij po więcej informacji na temat projektowania i procedur na naszym YouTube.

Pani Dyrektor

Architekt o Architekturze "Zainspiruj się!" - te słowa znajdziesz w prawie każdym moim poście. Dlaczego? Lubię pokazywać, podsuwać pomysły, zadawać pytania, szukać odpowiedzi, tworzyć koncepcje, wyszukiwać nietypowe rozwiązania.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button