The Wall House – nowoczesna rezydencja z betonu, drewna i szkła – Wille Marzeń Ep. 47

Pewnie zastanawiacie się, jaką willę będziemy dziś zwiedzali ;] Otóż znalazłam istną kwintesencję luksusu w nowoczesnym wydaniu! Śródziemnomorski klimat, bajkowa sceneria i… dwa baseny! Wszystkim tym wyróżnia się The Wall House – nowoczesna rezydencja z betonu, drewna i szkła.

Betonowa z willa z basenem – kwintesencja luksusu…

 

nowoczesna rezydencja

Kilka zdjęć dalej zobaczycie elewację frontową tego domu. Zapewne wielu z Was, widząc ją, nie przypuszczałoby, co może kryć się dalej ;] No cóż – prawdziwe pieniądze lubią ciszę.

Nowoczesna rezydencja willa z basenem

Bardzo lubię zabieg „rozpędzania przestrzeni” elementami równoległymi. Sprawia, iż mniejsza przestrzeń staje się obszerniejsza, większa.

THE WALL HOUSE – zamek z betonu, drewna i szkła:

  • lokalizacja: Lizbona, Portugalia;
  • projekt budynku: Guedes Cruz Arquitectos;
  • wybudowany w 2011 roku;
  • powierzchnia: 1100 m2;
  • ilość kondygnacji: 2;
  • układ pomieszczeń: otwarty;
  • materiał dominujący: beton, drewno, szkło.
Dom zaskakuje już od samego wejścia ;] Przy bramie widzimy idealnie przycięte żywopłoty o nietypowej barwie i formie. (Numer wycięty w środku jest przeuroczy! – Możliwe jest to dzięki stalowej formie ułożonej pośród roślin – sukulentów prawdopodobnie).
W ogóle roślinność jest tu niezwykle zadbana i w żaden sposób nie przytłacza konstrukcji, a tylko wzbogaca końcowy efekt.

nowoczesna rezydencja

Myślę, że sam wystrój strefy wejściowej jest najlepszym zaproszeniem do środka ;] Bardzo podoba mi się zabieg „ukrycia” bramy wejściowej po prawej, nie na frocie. Dzięki temu brama nie jest dominantą na pierwszym planie tak pięknego obrazu jakim jest elewacja wejściowa.

Otoczenie willi aż zapiera dech w piersiach! Znajduje się ona wśród naturalnych wydm piaskowych i sosen w Parku Narodowym Sintra Cascais. Myślę, że zapach wieczorem po upalnym dniu jest nieziemski! Dlatego też starano się skonstruować obiekt, który będzie tworzył harmonię z naturą, a nie z nią konkurował.

nowoczesna rezydencja

Idealnie rozmieszczono tu roślinność – wydaje się być nieco surowa, lecz przez to perfekcyjnie dobrana do bryły rezydencji. „Zmiękcza” tym samym jego ciężkie, toporne materiały. Wszystko razem tworzy doskonałą równowagę.

Skupmy się jednak na samym budynku, bo jest naprawdę imponujący! Projektanci luksusowej willi inspirowali się ponadczasowym pięknem jej otoczenia. Odważny design i eleganckie, przestrzenne wnętrza pozwalają skupić się przede wszystkim na otaczającej naturze. Dodatkowo ważne było też zapewnienie prywatności wśród sąsiadów oraz ochrony przed silnymi wiatrami nadchodzące z Atlantyku.

nowoczesna rezydencja

nowoczesna rezydencja

The Wall House to z pewnością nowoczesna forma współczesnej architektury. Możemy tutaj znaleźć mnóstwo interesujących rozwiązań zaprojektowanych w nietypowy sposób. Duża ściana ze szkła służy jako olbrzymie okno – „otwiera” dom na pole golfowe i jego okolicę. Jednocześnie zewnętrzne ściany domu z desek mogą go zamknąć, gdy istnieje potrzeba prywatności. Jednak najbardziej imponującym elementem są dwa nachodzące na siebie baseny.

Tylko spójrzcie!

Dwa baseny na obu piętrach – równolegle do siebie – tworzą razem coś niesamowitego! Basen naziemny zachodzi na siebie z drugim powyżej, który ma szklane dno. Dzięki temu wygląda, jakby unosił się w powietrzu, a osobie pływającej przybywa wrażeń :P

nowoczesna rezydencja

W nocy konstrukcja wygląda jeszcze bardziej imponująco! Wszystko za sprawą poziomych pasów lamp LED-owych.

Efekty wizualne nie byłyby tak oszałamiające, gdyby nie dobrze przemyślana konstrukcja. Na budynek składają się przede wszystkim elementy z betonu, drewna i szkła, a jego układ jest otwarty – przestrzeń zewnętrzna i wewnętrzna w perfekcyjny sposób na siebie współoddziałują. Przykłady? Do zewnętrznych ścian betonowych dodano otwarte dachówki.

Po prostu widać, jak ta nowoczesna rezydencja łączy w sobie naturalne żywioły – powietrze (ogromna przestrzeń), wodę i dużą ilość roślinności.

nowoczesna rezydencja

Przestrzeń to chyba drugie imię tego domu :P Wszystko to dzięki ogromnej ilości szklanych elementów oraz innym trickom architektonicznym.

nowoczesna rezydencja

Elementy konstrukcji z różnych materiałów w ogóle nie sprawiają wrażenia dysharmonii. Przeciwnie – wszystko tu do siebie pasuje.

Wyłapałam jeszcze kilka ciekawych smaczków wykorzystanych w projekcie. Czy to nie tak właśnie wygląda nowoczesna rezydencja?

nowoczesna rezydencja

Charakterystycznego klimatu nadaje żywa roślinność pokrywająca niektóre ściany domu. Myślę, że zdjęcie tego basenu pod rónym kątem wielu z Was widziało już w przestrzeni internetu.

Po więcej zdjęć domu (i lepszą jakość :P) zapraszam Was na internetowe portfolio fotografa: www.ricardooliveiraalves.com/portfolio/housing/the-wall-house/.

P.D. Architekt pozdrawia Was z biura w Rzeszowie i jest zachwycona prostotą tego domu – pewnie tak samo jak i Wy ;]

Kliknij w link aby odkryć nasze projekty na naszym YouTube.
VN:F [1.9.22_1171]
PODOBAŁ CI SIĘ ARTYKUŁ? OCEŃ GO!
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

About Pani Dyrektor

Architekt o Architekturze "Zainspiruj się!" - te słowa znajdziesz w prawie każdym moim poście. Dlaczego? Lubię pokazywać, podsuwać pomysły, zadawać pytania, szukać odpowiedzi, tworzyć koncepcje, wyszukiwać nietypowe rozwiązania.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

.: PaniDyrektor.pl