zabytkowa witryna sklepowa w Sanoku
Ciekawa witryna w Sanoku

Zabytkowa witryna sklepowa w Sanoku

Dzisiejszym tematem jest drewniana zabytkowa witryna sklepowa w Sanoku, na którą przypadkiem się natknęłam.

Mam ostatnio w repertuarze swoich zadań projektowych witrynę sklepu w pewnym małym mieście. Do zadania podchodzę z rezerwą, gdyż na niewiele może zdać się szukanie „ładu i składu” kiedy kamienica z 30 roku nie jest zabytkiem z przyczyn wiadomych tylko miejscowemu organowi.

Początkowo nie chciałam się pogodzić ze spadkiem mojego budynku z piedestału zabytku na poziom byle czego, ale trzeba iść dalej..

Powracając myślami do witryn jakie projektowano niegdyś przedstawiam Wam coś szczególnie wyjątkowego- oto zabytkowa witryna sklepowa w Sanoku!

 

W środku sklep jest dokładnie taki jaki był kiedy powstał – bardzo ciekawe doświadczenie gdy wchodzi się do środka – jak w zaczarowanej krainie, gdzie czas stanął w miejscu.


Żaden Inwestor z własnej kieszeni nie zapłaci za eklektyczną witrynę, kiedy spotkało go szczęście zakupienia zabytku, który zabytkiem formalnie nie jest. Nie oceniam w tym wypadku, bo kamienica o której mówię jest w stanie skandalicznym.

Najprawdopodobniej zaproponuję Inwestorowi rozwiązanie jak poniżej. Nie będzie dzięki temu komunistycznie, a całkiem nowocześnie. Kolor stolarki nie rzuci się w oczy na brudnej elewacji, a czerwone markizy może nawet zgrają się z ciemnym brudem ścian ;]

 

zabytkowa witryna sklepowa w Sanoku

 

A tak poza konkursem: zabytkowa witryna sklepowa w Sanoku ma w opisie „Drogeria i Perfumeria Wina i Wody Mineralne”.

Co to za branża? Uzdrowiskowa? Uzdrowienie Duszy i Ciała- Podoba mi się ;] !

A Wy co o niej sądzicie? Czy warto zmieniać taką piękną zabytkową architekturę i ją unowocześniać, a może robić wszystko, żeby zachowała swoją wyjątkowość?

Pozdrawiam serdecznie z biura!

Pani Dyrektor Architekt

 

ZOBACZ TAKŻE
Kliknij i przenieś się w świat 3D naszych projektów domów indywidualnych.
VN:F [1.9.22_1171]
PODOBAŁ CI SIĘ ARTYKUŁ? OCEŃ GO!
Rating: 5.0/10 (3 votes cast)
Zabytkowa witryna sklepowa w Sanoku, 5.0 out of 10 based on 3 ratings

About Pani Dyrektor

Architekt o Architekturze "Zainspiruj się!" - te słowa znajdziesz w prawie każdym moim poście. Dlaczego? Lubię pokazywać, podsuwać pomysły, zadawać pytania, szukać odpowiedzi, tworzyć koncepcje, wyszukiwać nietypowe rozwiązania.

2 komentarze

  1. Jest rok 2019 i witryna nadal jest. Mam nadzieję, że nie zostanie wymieniona na współczesne brzydactwo. Dobrze, że jeszcze niektórzy ludzie starają się zachować takie perełki!

    VA:F [1.9.22_1171]
    Rating: 0 (from 0 votes)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

.: PaniDyrektor.pl