Korytarz w domu-amerykański 'mudroom’. Amerykański Dom i Wnętrze Ep.17

Dostałam kilka wiadomości i zapytań odnośnie tego, czy w naszej serii ’Amerykański Dom i Wnętrze’ pojawi się coś na temat korytarza wejściowego do domu. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Czytelników Pani Dyrektor, postanowiłam, że dzisiaj kilka słów na ten temat napiszę i pokażę Wam inspiracje prosto z amerykańskich domów, w których pierwsze skrzypce gra właśnie korytarz wejściowy.

MUDROOM

W USA KORYTARZ WEJŚCIOWY określa się nazwą MUDROOM. I jeżeli szukacie jakiś inspiracji bądź informacji w Internecie na ten temat, pod taką właśnie nazwą szukajcie ;] Jak już wspominałam w poście o Strefie wejściowej TYPOWY AMERYKAŃSKI DOM NIE POSIADA odpowiednika naszego polskiego wiatrołapu. Amerykański dom otwiera się na wnętrze i na strefę wejściową właśnie, która często jest dwukondygnacyjna i zlokalizowane są w niej schody. Jest to bardzo reprezentacyjna część całego domu. 

Korytarz wejściowy czyli mudroom taką częścią domu nie jest. Jest to miejsce na przechowywanie wierzchniej odzieży czyli kurtek, płaszczy, torebek, plecaków dzieci. Jest to miejsce bardziej postronne, przeznaczone głównie dla mieszkańców, użytkowników domu. Mudroom nie jest odpowiednikiem polskich wiatrołapów, które zawsze lokalizowane są bezpośrednio przy głównych drzwiach wejściowych.

korytarz wejściowy amerykański dom mudroom inspiracje projekt 13

Korytarz wejściowy – bardo przyjemny, nie potrzeba wiele przestrzeni, aby podobny zorganizować. Zawiera w sobie wszystko, co potrzebne, aby korytarz wejściowy był wygodny. (Zdjęcie: Jeff Herr / Projekt: Terracotta Design Build)

korytarz wejściowy amerykański dom mudroom inspiracje projekt 02

Korytarz wejściowy w jesiennej odsłonie – prosty, stylowy i bardzo jesienny. Jesienne wianki DIY – to jest to! Po inne dekoracje w barwach jesieni zapraszam do tego posta. (Zdjęcie: Ronald Bello)

korytarz_wejściowy_w_domu_mudroom_inspiracje_13

Mudroom w bardziej nowoczesnym stylu. Zwróć uwagę jak proste, a jednocześnie eleganckie jest to wnętrze. (Zdjęcie: Bobedre)

Mudroom często znajduje się przy bocznym wejściu do domu, tym mniej uczęszczanym, tym mniej reprezentacyjnym. Pomieszczeniami towarzyszącymi dla niego są np. garderoba (o ile znajduje się taka na parterze) lub pralnia. Amerykański korytarz wejściowy ma być PRZEDE WSZYSTKIM PRAKTYCZNY i zaraz sami się przekonacie jak taki praktyczny mudroom wygląda!

Ponieważ przyszła pora na inspiracje!

Zobacz jak wygląda amerykański korytarz wejściowy i zainspiruj się!

Mudroom – korytarz wejściowy w amerykańskim stylu

korytarz wejściowy amerykański dom mudroom inspiracje projekt 11

Długi, wąski korytarz również może posłużyć, za amerykański mudroom. Ważna jest odpowiednia organizacja i połączenie z pozostałą częścią domu. (Zdjęcie: Molly Quinn Design)

korytarz wejściowy amerykański dom mudroom inspiracje projekt 15

Czyżby w domu mieszkały bliźniaki? ;] Czysty, schludny, zachowawczy ale przy tym bardzo przyjemny. (Zdjęcie: Traci Zeller Designs | Charlotte Interior Designs)

Dobrze zaprojektowana przestrzeń się „nie bałagani” – łatwo w niej utrzymać porządek :)

korytarz wejściowy amerykański dom mudroom inspiracje projekt 16

Może korytarz wejściowy w domu myśliwego? Dzięki zastosowaniu drewna jest bardzo ciepły i przytulny. I prowadzi nas prosto do myśliwskiego saloniku ;] Zdjęcie: John McManus / Projekt: Frederick + Frederick Architects

korytarz_wejściowy_w_domu_mudroom_inspiracje_69

Korytarz wejściowy bardzo stonowany, oszczędny, powiedziałabym zimowy. (Zdjęcie: Austin Bryant Moore)

korytarz_wejściowy_w_domu_mudroom_inspiracje_293

W trudno dostępnych miejscach położonych wyżej pomocna będzie drabinka prowadzona na relingu podobna do tej, z która spotkaliśmy się przy okazji posta o amerykańskich spiżarniach. (Zdjęcie: Edina General Contractors John Kraemer & Sons)

korytarz wejściowy amerykański dom mudroom inspiracje projekt 03

A może korytarz wejściowy ukryty za przesuwnymi drzwiami? Jak dla mnie świetne rozwiązanie! (Zdjęcie: Columbus Design-Build Firms J.S. Brown & Co.)

Naturalne materiały są zawsze dobrym pomysłem, mogą dominować kompozycję lub być jej dodatkiem!

korytarz_wejściowy_w_domu_mudroom_inspiracje_153

Czysty, schludny, stonowany. Żółte wieszaczki rozweselają i przełamują wnętrze. Dodatkowo plus za kosze na buty! (Zdjęcie: Jeremy Bittermann)

korytarz wejściowy amerykański dom mudroom inspiracje projekt 01

Mudroom bardzo kolorowy, w trochę rustykalnym stylu. (Zdjęcie: Annie Schlechter)

Life hack czyli jak ułatwić życie sobie i innym i jak dobrze zorganizować swój korytarz wejściowy w amerykańskim stylu, aby w pełni odpowiadał na nasze bieżące potrzeby dnia codziennego. Zobacz nietypowe pomysły i ciekawe rozwiązania na organizację mudroom’u! Zainspiruj się!

Galeria inspiracji!

Mam nadzieję, że czujecie się zainspirowani i że pomysły na organizację korytarza wejściowego w amerykańskim stylu przypadły Wam do gustu ;]

Już teraz zapraszam Was na kolejnego posta z serii o amerykańskich wnętrzach, w których pokażę Wam… to już niebawem u Pani Dyrektor!

Potrzebujesz więcej informacji na temat projektowania, sprawdź naszego YouTube.
VN:F [1.9.22_1171]
PODOBAŁ CI SIĘ ARTYKUŁ? OCEŃ GO!
Rating: 8.4/10 (9 votes cast)
Korytarz w domu-amerykański 'mudroom'. Amerykański Dom i Wnętrze Ep.17, 8.4 out of 10 based on 9 ratings

About Pani Dyrektor

Architekt o Architekturze "Zainspiruj się!" - te słowa znajdziesz w prawie każdym moim poście. Dlaczego? Lubię pokazywać, podsuwać pomysły, zadawać pytania, szukać odpowiedzi, tworzyć koncepcje, wyszukiwać nietypowe rozwiązania.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

.: PaniDyrektor.pl