Wille i Pałace

Nowoczesny dom przestrzeni z Merano – Wille Marzeń Ep. 46

Witajcie w kolejnym odcinku serii o willach marzeń, w którym tym razem o nowoczesnym domu przestrzeni! Ostatnio moją uwagę przyciągnął nowoczesny dom przestrzeni – House M z Merano. Zastanawiałam się długo, skąd wzięła się ta literka. Od nazwy lokalizacji? Od „modern” (nowoczesny)? Czy może od „minimalistyczny„? Okazuje się, że ten uroczy budynek łączy w sobie te cechy ;] Dlaczego akurat ta willa? Urzekła mnie nieopisana wręcz harmonia pomiędzy domem a okolicą, wnętrzem a częścią zewnętrzną.

Przekonajcie się sami, jaka jest bała willa marzeń, nowoczesny dom skąpany w bieli

dom przestrzeni

HOUSE M – nowoczesny dom przestrzeni i światła:

    • lokalizacja: Merano, Włochy;
    • projekt budynku: monovolume architecture + design;
    • wybudowany w 2012 roku;
    • powierzchnia: 360 m2;
    • ilość kondygnacji: 3 (jedna podziemna i dwie nadziemne);
    • materiał dominujący: beton, szkło.

Głównym konceptem designu całej konstrukcji było harmonijne połączenie przezroczystych i masywnych, geometrycznych elementów. Wszystko to pozwoliło na stworzenie fascynujących perspektyw. Dzięki związkowi na pozór niepasujących do siebie materiałów udało się skonstruować prawdziwą perełkę architektoniczną! Dodatkowo dom ten jest całkiem nieduży. Wiele z willi, które pokazuję Wam to domy o powierzchni ponad 500 m2. Ten ma ich zaledwie 350!

Duże szklane okna idealnie współgrają z surową betonową konstrukcją, która – dzięki wykorzystaniu jednego koloru przy elewacji – nadaje budynkowi minimalistycznego charakteru.

Dom M to nietypowa konstrukcja. Biorąc pod uwagę najnowsze technologie inżynierskie, zaprojektowano budynek o jak najmniejszej objętości, którą można wykorzystać w jak najlepszy sposób. Przy betonowych murach zadbano również o innowacyjną izolację. Natomiast do elementów elewacyjnych, drzwi i okien wykorzystano najwyższej jakości trójwarstwowe szkło.

dom przestrzeni

Rezydencja została wybudowana na lekko pochyłej powierzchni, co pozwoliło na skonstruowanie czegoś w rodzaju klatki schodowej na wysokości parteru – prowadzi ona wprost do ogromnego ogrodu. Cały projekt zewnętrzny (dom razem z basenem, trawnikiem i ogrodem) jest kwintesencją harmonii i uporządkowania. 

Jednym z najbardziej imponujących elementów konstrukcji są schody łączące piętra. Podświetlane stopnie wyglądają niezwykle efektownie – szczególnie w nocy – do tego wydaje się, jakby unosiły się w powietrzu. Wszystko to za sprawą przymocowania ich do szklanych powierzchni.

Okolica domu również zyskała całkiem nowe oblicze! Obecnie jest to po prostu cudowne połączenie minimalizmu z powrotem do natury i odrobiną luksusu. Bujna zieleń ogrodu wpasowuje się w biel całej konstrukcji, a basen zaprojektowano w prostym, geometrycznym kształcie, żeby nie kolidował stylem z budynkiem.

dom przestrzeni
Egzotyczne rośliny dodają projektowi smaku i nieco ożywiają okolicę – perfekcyjna mieszanka razem z surową konstrukcją budynku.
dom przestrzeni
Szeroki taras łączy się z otwartą przestrzenią, na której zaprojektowano basen w tym samym stylu – jego dno wyłożone jest malutkimi niebieskimi płytkami w różnych odcieniach.

Problemem niektórych posiadłości jest fakt, iż niektórzy mogą czuć się przytłoczeni przepychem konstrukcji. Tutaj ten kłopot całkowicie znika! Projekt Domu M to mieszanka prostoty i subtelnych szczegółów, które nadają klasy i stylu. Jest on nie tylko elegancki, ale jednocześnie sprawia wrażenie przytulnego i bardzo komfortowego – dom przestrzeni wręcz „zaprasza” do środka, by się zrelaksować :P Przejrzyste obszary, szerokie patio i czyste, harmonijne otoczenie: wszystko to sprzyja wewnętrznemu spokojowi i radości.

dom przestrzeni
Do wystroju wnętrza wykorzystano tę samą kolorystykę, jak przy zewnętrznej elewacji. Wszystko zdaje się ze sobą idealnie współgrać.
dom przestrzeni
W Projekcie M wykorzystano także mnóstwo oświetlenia. Z mnóstwem przeszklonych elementów wygląda to bardzo dobrze, a dzięki wykorzystaniu przede wszystkim bieli konstrukcja wyróżnia się znacznie jako całość. Bardzo podoba mi się podejście do wpasowania budynku w teren. 

Willa skąpana w bieli. Cała jej bryła była – mimo że zwarta – to jednak lekka dzięki zastosowanym kolorom, a może ich braku?

PD Architekt pozdrawia Was, jak zwykle z biura w Rzeszowie ;] Myślę, że biała willa nadaje się do oglądania szczególnie w tak upalne dni jak ten.

Spacer 3D po zaprojektowanym przez nas domu indywidualnym czeka na ciebie! Zapraszamy!

Pani Dyrektor

Architekt o Architekturze "Zainspiruj się!" - te słowa znajdziesz w prawie każdym moim poście. Dlaczego? Lubię pokazywać, podsuwać pomysły, zadawać pytania, szukać odpowiedzi, tworzyć koncepcje, wyszukiwać nietypowe rozwiązania.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button