Budynek kolejowy

Budynki Kolejowe, Mosty Stalowe i inne cukiereczki

Pani Dyrektor pokaże dziś jeden z bardziej lubianych przez nią „architekturowych” tematów – budynki kolejowe.
Oto most kolejowy w Magdeburgu (po stronie Hammersteinweg) i jedno z zabudowań infrastruktury technicznej przy stacji rozrządowej (Im Elbbahnhof). Tory zostały już rozmontowane, zabudowania rozebrane, stacja kolejowa przeniesiona w inne miejsce.

Budynek kolejowy

Budynek kolejowy. Źródło: własne

W Polsce mosty kolejowe funkcjonują w większości i całe ich szczęście, gdyż to wyjątkowe mosty. Dzisiaj unikamy konstrukcji stalowych nitowanych z wielu powodów (głównie wysokich kosztów). Powinniśmy tak samo dokładnie unikać rozbierania zabudowań technicznych kolei gdyż należą one do gatunku wymarłego już i jeśli ostrożnie ich nie zakonserwujemy, niedługo nie będziemy mogli ich podziwiać.Oczywiście na wybudowanie lepszych i bardziej klimatycznych nie mamy co liczyć, więc podwójnie – Przede wszystkim nie szkodzić!

budynki kolejowe 2

Źródło: własne 

Wielką ambicją Pani Dyrektor jest zajęcie się projektowaniem przemysłowym, a jeszcze większą, projektowaniem terenów poprzemysłowych. Czuję do tego tematu mniej więcej to samo, co do Transformerów (Maszyn Budowlanych). Jednym z gatunków tematów ulubionych są tereny kolejowe. Pani Dyrektor robi ostatnio MPZP i Zmianę Studium dla pewnego terenu kolejowego a z możliwości zrobienia kilku zdjęć i zwiedzenia obszaru jest bardzo bardzo rada.
Może i z tej działalności zdjęć na blogu nie będzie, ale – zawsze jest to krok bliżej w stronę wielkiego marzenia, mianowicie prowadzenia kompleksowej rewaloryzacji i rewitalizacji terenów architektury poprzemysłowej ;]

Pozdrowienia z zachodu – Pani Dyrektor Architekt

VN:F [1.9.22_1171]
PODOBAŁ CI SIĘ ARTYKUŁ? OCEŃ GO!
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

About Pani Dyrektor

Architekt o Architekturze | Perfekcyjna Niedoskonałość | Jestem Architektem a to mój Blog Architektoniczny. "Zainspiruj się!" - te słowa znajdziesz w prawie każdym moim poście. Dlaczego? Lubię pokazywać, podsuwać pomysły, zadawać pytania, szukać odpowiedzi, tworzyć koncepcje, wyszukiwać nietypowe rozwiązania.

2 komentarze

 1. Kilka wież cisnień:
  Malczyce, dolnoslaskie: https:// ssl.panoramio.com/photo/ 37802829
  Syców: https:// ssl.panoramio.com/photo/ 19399449

  a tu wodna wieża, po remoncie, obecnie do sprzedania – Wrocław: http:// goo.gl/maps/ SxY4s

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

.: PaniDyrektor.pl
Przeczytaj poprzedni wpis:
Moje Kochane Maszyny Budowlane Ep.4 – Koparka w akcji

Pani Dyrektor Architekt na dziś i z lekkim zamiłowaniem do budownictwa: Niezmiennie twierdzę iż Maszyny Budowlane są jedyne w swoim...

Zamknij