Luksusowa Nowoczesna Rezydencja- Casa X11, Brasil-Wille marzeń Ep.32

Domem w Monasterios otworzyłam 4 dziesiątkę!!!! naszej ulubionej serii o nowoczesnym projektowaniu i luksusowych willach, najpiękniejszych domach z całego świata – ’Wille marzeń’. Dzisiaj kolejna luksusowa nowoczesna rezydencja czyli Casa X11 położona w Brazylii – zobacz jak wygląda i zainspiruj się!

Willa marzeń Ta luksusowa nowoczesna rezydencja to projekt biura architektonicznego Spagnuolo Architecture, również z Brazylii. Dom ma powierzchnię 280 m2 (więc to całkiem niewiele), a głównym założeniem projektowym, na którym zależało zarówno Inwestorom jak i Projektantom było połączenie wnętrza domu z jego zewnętrzem poprzez zaprojektowane patio, zewnętrzny taras. Jak udało im się spełnić to założenie? Jak wygląda ten nowoczesny dom?

Zapraszam do obejrzenia zdjęć i intensywnej inspiracji!

luksusowa nowoczesna rezydencja nowoczesny projekt nowoczesny dom wille marzeń realizacje inspiracje design 11

W projekcie i elewacji tego domu dominują materiały takie jak drewno, beton, kamień i szkło – dzięki temu dom jest nowoczesny, a w części również bardzo naturalny.

luksusowa nowoczesna rezydencja nowoczesny projekt nowoczesny dom wille marzeń realizacje inspiracje design 09

Wydaje mi się, że ważnym elementem kształtującym ten dom jest również jego oświetlenie, iluminacja.

luksusowa nowoczesna rezydencja nowoczesny projekt nowoczesny dom wille marzeń realizacje inspiracje design 43

Dom ma kształt, formę litery L, która pozwala na wydzielenie w jego części miejsca odpoczynku na zewnątrz domu, zlokalizowanego bezpośrednio przy domu i basenie.

luksusowa nowoczesna rezydencja nowoczesny projekt nowoczesny dom wille marzeń realizacje inspiracje design 39

Basen zaprojektowany przy domu – mamy na niego również podgląd z wnętrza domu poprzez wielkowymiarowe przeszklenia.

Wnętrze – jak zwykle zapraszam Was do wnętrza tego niezwykłego domu a w nim niesamowity, przestronny salon, otwarty na zewnętrze domu poprzez wielkowymiarowe przeszklenia, nowoczesny salon połączony z kuchnią i jadalnią. Zapraszam do wnętrza luksusowego domu, w którym każdy detal, szczegół, element wyposażenia ma znaczenie – zainspiruj się jeszcze bardziej!

Luksusowa nowoczesna rezydencja – inspiracje wnętrza

luksusowa nowoczesna rezydencja nowoczesny projekt nowoczesny dom wille marzeń realizacje inspiracje design 03

Widok na nowoczesny salon w Casa X11 – zobacz przestrzeń, nowoczesny design i elegancję w jednym – zainspiruj się! Szczególnie wart uwagi jest ciekawy stół/ława znajdujący się w centrum tego pomieszczenia – ława z jednego kawałka drewna! Bo nowoczesne projektowanie to niestandardowe rozwiązania! Przyznam szczerze jednak, że najbardziej zaskakuje mnie stolarka okienna ;] Jej wielkość – wysokość jest imponująca!

luksusowa nowoczesna rezydencja nowoczesny projekt nowoczesny dom wille marzeń realizacje inspiracje design 14

Lekki, swobodnie a jednocześnie elegancko zaprojektowany salon przemyślany jest w każdym swoim detalu, zastosowanym materiale, widoku czy doborze wyposażenia.

luksusowa nowoczesna rezydencja nowoczesny projekt nowoczesny dom wille marzeń realizacje inspiracje design 27

Widok na jadalnię i znajdujący się dalej salon – prosto z kuchni tego nowoczesnego domu. Przedmiot sztandar nowoczesnego designu – nowoczesna wyciskarka do cytrusów projektu Philippe Starcka – o formie długonogiego pająka – zainspiruj się!

luksusowa nowoczesna rezydencja nowoczesny projekt nowoczesny dom wille marzeń realizacje inspiracje design 28

Ciepłe oświetlenie jadalni i stołu nawiązującego swoim designem i formą do ławy w salonie. Bo projekt domu to projekt całościowy.

Zewnętrze miejsce wypoczynku, zaprojektowane bezpośrednio przy domu, z domem powiązane – zainspiruj się! Zobacz jak zaprojektować miejsce wypoczynku na zewnątrz domu, aby było nie tylko efektowne, ale również funkcjonalne i wygodne!

luksusowa nowoczesna rezydencja nowoczesny projekt nowoczesny dom wille marzeń realizacje inspiracje design 37

Zewnętrze miejsce wypoczynku – zaprojektowane bezpośrednio przy domu i basenie.

luksusowa nowoczesna rezydencja nowoczesny projekt nowoczesny dom wille marzeń realizacje inspiracje design 35

Jest to również miejsce do organizowania niewielkich przyjęć, spotkań czy grilla, barbecue.

Luksusowa nowoczesna rezydencja – Casa X11 –

-zobacz inspiracje wnętrza tego niezwykłego domu!

Projekt czyli jak wygląda dom zanim jeszcze wykopane zostaną pierwsze fundamenty. Mam dla Was zbiór rysunków technicznych, który pokażą Wam, jak dom widzi Architekt ;] zobaczcie również i Wy i zainspirujcie się! Z nich można naprawdę wiele ciekawych rzeczy się dowiedzieć, zobaczyć jak ten dom będzie funkcjonował, jak jest zorganizowany, jak współpracują ze sobą poszczególne pomieszczenia i strefy!

Zapraszam Was do oglądania!

 

luksusowa nowoczesna rezydencja nowoczesny projekt nowoczesny dom wille marzeń realizacje inspiracje design 45

Rysunek i widok parteru budynku z najbliższym otoczeniem, ponieważ dom to nie jest osobna jednostka zawieszona w przestrzeni, tylko dom powstaje w kontekście, do którego w swoich rozwiązaniach nawiązuje.

luksusowa nowoczesna rezydencja nowoczesny projekt nowoczesny dom wille marzeń realizacje inspiracje design 46

Piętro – kolejny poziom, kolejna kondygnacja. Oczywiście z podrysem tego co się dzieje na dole, na parterze.

Za nami już 32 druga willa marzeń, nowoczesna luksusowa rezydencja, nowoczesny dom, tym razem z Brazylii. Jeżeli jest to pierwszy odcinek, z naszej ulubionej serii o nowoczesnym projektowaniu ’Wille marzeń’ – zapraszam do pozostałych ;]

Jeżeli jesteś stałym Czytelnikiem Pani Dyrektor – już niedługo zapraszam do kolejnego nowoczesnego domu, który pojawi się jako inspiracja na blogu ;] Bo dobrych inspiracji nigdy nie jest za wiele!;]

Kliknij po więcej informacji na temat projektowania i procedur na naszym YouTube.
VN:F [1.9.22_1171]
PODOBAŁ CI SIĘ ARTYKUŁ? OCEŃ GO!
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
Luksusowa Nowoczesna Rezydencja- Casa X11, Brasil-Wille marzeń Ep.32, 10.0 out of 10 based on 1 rating

About Pani Dyrektor

Architekt o Architekturze "Zainspiruj się!" - te słowa znajdziesz w prawie każdym moim poście. Dlaczego? Lubię pokazywać, podsuwać pomysły, zadawać pytania, szukać odpowiedzi, tworzyć koncepcje, wyszukiwać nietypowe rozwiązania.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

.: PaniDyrektor.pl