To może być Twój dom marzeń! – gotowa koncepcja amerykańskiego domu
Witajcie! Za oknem wiosna już jednoznacznie pokazała nam, że to już jest jej czas, a cały świat zdaje się budzić do życia razem z nią! Być może jest to też okazja, by spojrzeć z nadzieją na przyszłość i rozpocząć realizację dawno wyśnionych marzeń? Często jednym z nich jest chęć uwicia własnego gniazdka – czyli budowa wymarzonego domu. W jego spełnieniu jesteśmy do Twojej dyspozycji i co więcej, mamy pewną propozycję, która może Ci się spodobać – szczegóły na końcu posta. ;] A teraz zapraszam już na wycieczkę po tym niezwykłym domu marzeń – gotowa koncepcja amerykańskiego domu!
To może być Twój Dom Marzeń! – gotowa koncepcja niezwykłego amerykańskiego domu
No dobrze, przyjrzyjmy się więc bliżej naszemu niezwykłemu projektowi. Na dom składają się dwie kondygnacje nadziemne oraz jedna podziemna, która również skrywa wiele niespodzianek, ale o tym później. ;] Na początek spójrzmy na ogólny wygląd budynku. Wyraźnie widać, że tworzy się on z części mieszkalnej oraz połączanego z nią garażu. Nie trudno zauważyć też symetrię założenia, której oś idealnie wyznacza nam strefę wejściową. Dzięki temu całość nabiera ponadczasowego i eleganckiego charakteru, mogącego przywodzić na myśl chociażby klasyczne założenia pałacowe. Z tego domu zwyczajnie bije dobry smak i wytworność, a jednocześnie prostota i stabilność. Jestem pewna, że takie połączenie przetrwa przez dziesięciolecia oraz mody, nie tracąc swoich estetycznych wartości. ;]
Dużą rolę w projekcie odgrywają również wielospadowe dachy w kontrastowej ciemnej kolorystyce. Ich układ podkreśla rozrzeźbiony plan budynku, mający wpływ zarówno na wnętrze domu, jak i na jego elewacje. Ponieważ to co na zewnątrz jawi się jako piękne wykusze, w środku tworzy niezwykłą przestrzeń o ogromnym potencjalne możliwym do wykorzystania. Warto pamiętać o nierozerwalności tych dwóch płaszczyzn (wnętrza i elewacji) nie tylko w przypadku tego projektu, ale każdego innego. Do wnętrza domu zabiorę Was już za moment, a na razie zobaczmy co jeszcze wyróżnia elewację w tymże projekcie. Odpowiedzi może być wiele, ale dla mnie z pewnością będą to… tarasy! Piękny przestronny taras wychodzący z salonu, a nad nim trzy symetryczne balkony. Ciemne, subtelne balustrady oraz uwydatnione białe kolumny. Scena niczym z Werony! To cudowne miejsce do wypoczynku na świeżym powietrzu: samotnie, z rodziną albo z przyjaciółmi – Ty wybierasz. ;]
Oto niezwykła gotowa koncepcja domu w amerykańskim stylu – być może to Twój przyszły dom marzeń? ;]
Nie można również zapomnieć o stolarce okiennej i drzwiowej. Postawiono tutaj na duże przeszklenia podzielone subtelnymi szprosami. Co więcej, niektóre okna na wyższej kondygnacji podkreślono dodatkowo łukami dodając niepowtarzalnego sznytu. Z kolei, jeśli dobrze przyjrzycie się wizualizacjom dostrzeżecie aż dwa ogrody zimowe! Tam również zastosowano delikatne szprosy. A jakie materiały elewacyjne wykorzystano w tym projekcie? Będzie to delikatna cegła w odcieniu popielu, natomiast ściany szczytowe uwydatniono białym sidingiem. Takie połączenie jest często stosowane w amerykańskiej stylistyce.
Gotowa koncepcja amerykańskiego domu – zobacz jej niezwykłe wnętrze!
A teraz tradycyjnie zapraszam Was na spacer do wnętrza naszego domu. Zacznijmy od strefy wejściowej. Ta, jak już wspomniałam, znajduje się idealnie na środku części mieszkalnej. Natomiast balkon na wyższej kondygnacji służy również jako jej zadaszenie. W przestrzeń tą wkomponowano także dwie duże donice. Przekraczając próg domu znajdziemy się w reprezentacyjnym holu, gdzie nasz wzrok z pewnością od razu przyciągną wytworne schody. To nieodzowny element każdego amerykańskiego domu. Zamiast tradycyjnego przedsionka, tuż przy wejściu ulokowano garderobę, sprytnie ukrywającą nasze okrycia wierzchnie. Idąc dalej zobaczymy przestronną strefę dzienną, na którą składa się salon oraz jadalnia. Przestrzeni tej nie ograniczają żadne drzwi, a jedynie pojedyncze ściany. Dzięki temu pomieszczenia, chociaż optycznie wydzielone, to jednak pozostają przestronne i otwarte. Z nich przejść możemy również na taras, a także do jednego z dwóch ogrodów zimowych. Centralnym punktem w chłodne zimowe wieczory.
Naprzeciwko jadalni umiejscowiono kuchnię, która odznacza się świetnie zaaranżowaną przestrzenią. Szczególnie wartym uwagi jest okno wykuszowe, przez które wpada mnóstwo światła oświetlającego pomieszczenie. Idąc dalej niewielki korytarz zaprowadzi nas do łącznika pomiędzy częścią mieszkalną a garażem. Tutaj ulokowano także spiżarnię oraz pomieszczenie gospodarcze. Z kolei sam garaż ma dwa stanowiska i prowadzi do niego wygodny dojazd.
W ostatniej, trzeciej części domu, wydzielonej od pozostałych oddzielnym przedsionkiem, znajdziemy pokój gościnny, łazienkę z pralnią, drugi ogród zimowy oraz gabinet. To ostatnie pomieszczenie ma plan podobny do wspomnianej wcześniej kuchni, łącznie z oknem wykuszowym, przy którym w tym przypadku zaaranżowano biurko. To chyba najbardziej inspirujące miejsce do pracy jakie mogłabym sobie wymarzyć. Tym bardziej, że dwa kroki od niego znajduje się przejście do ogrodu zimowego. ;]
A teraz zapraszam Was kondygnację… niżej. ;] Prowadzą do niej dwa wejścia: jedno schodami z wewnątrz, a drugie przejściem z zewnątrz. Znajdziemy tam tradycyjnie: kotłownie z pomieszczeniem gospodarczym, ale także dodatkowy pokój warsztatowy oraz domową siłownię. To ciekawe wykorzystanie kondygnacji podziemnej.
Ostatnią kondygnację stanowi poddasze wykorzystane przede wszystkim na pomieszczenia sypialniane. Są one ulokowane dookoła przestronnej komunikacji, która dzieli piętro na trzy części. Jedna z nich to dwie sypialnie z łazienką pomiędzy nimi. Kolejna – środkowa część, to master bedroom, czyli główna sypialnia. Tutaj ulokowano również dwie oddzielne garderoby oraz przejście do trzeciej części kondygnacji, gdzie znajdziemy przestronną łazienkę z… domową sauną! ;] To świetne rozwiązanie, które staje się też coraz popularniejsze. Nie dziwię się – trudno wyobrazić sobie lepszy sposób na relaks, szczególnie w chłodne zimowe dni. W tej części ulokowano również jedną dodatkową sypialnię.
Gotowa koncepcja amerykańskiego domu – zobacz jej niezwykłe wnętrze!
Zestawienie pomieszczeń i ich powierzchni
Poziom -1
- Pokój 27,5 m2
- Siłownia 19,6 m2
- Pom. gosp. / kotłownia 8,8 m2
- Komunikacja 10,9 m2
- Razem: 66,8 m2
Parter
- Hall/Komunikacja 25,1 m2
- WC 2,7 m2
- Garderoba 2,7 m2
- Kuchnia 15,8 m2
- Jadalnia 19,8 m2
- Salon 28,7 m2
- Pokój gościnny 14,7 m2
- Łazienka/Pralnia 7,3 m2
- Gabinet 16 m2
- Ogród zimowy 9,9 m2
- Ogród zimowy 11,2 m2
- Spiżarnia 5,1 m2
- Pom. Gosp. 5,9 m2
- Razem: 164,9 m2 + garaż 43,9 m2
Poziom +1
- Lounge/Komunikacja 26,4 m2
- Pokój 14,4 m2
- Pom. sauny 7,9 m2
- Garderoba 2,7 m2
- Łazienka 11,3 m2
- Sypialnia 21,3 m2
- Garderoba 2,7 m2
- Garderoba 2,7 m2
- Pokój 14,2 m2
- Łazienka 7,3 m2
- Pokój 14,4 m2
- Razem: 125,3 m2
Suma: 357 m2 + garaż 43,9 m2
Gotowa koncepcja domu amerykańskiego – zobaczcie nowe elewacje!
Projektując domy indywidualne głównym naszym celem jest dostosowanie ich do potrzeb klienta. Zarówno przez funkcję pomieszczeń we wnętrzu jak i wygląd zewnętrzny budynku. Dlatego przygotowaliśmy dla was nowy wariant elewacji naszej gotowej koncepcji domu amerykańskiego. Może ta wersja bardziej przypadnie wam do gustu? Zapraszam do obejrzenia nowych wizualizacji!
Na koniec tak jak obiecałam: informacja dotycząca współpracy. Jeżeli dzisiejszy projekt skradł Wasze serce i marzycie o jego realizacji albo może chcecie abyśmy od zera zaprojektowali Wasz przyszły dom – zapraszam do kontaktu! ;] Maila z Waszymi marzeniami oraz wszelkimi pytaniami wyślijcie na adres: kontakt@urbanproject.pl
Jednakże proszę Was również o cierpliwość, w pierwszej kolejności zajmujemy się projektami dla których proces projektowy już się rozpoczął. Z pewnością docenią to Państwo, gdy już zostaniecie naszymi Inwestorami. ;] A więc – do zobaczenia!
Zobacz również inne podobne projekty:
- Amerykański projekt domu z ogrodem zimowym
- Projekt domu z tarasem, na bardzo pochyłą działkę
- Urzekający projekt domu w stylistyce amerykańskiej
- Dom z budynkiem gospodarczym w sielskim stylu
Na dzisiaj to już wszystko, a po więcej projektowych inspiracji zapraszam Was na facebooka oraz instagrama Pani Dyrektor. Trzymajcie się ciepło i do zobaczenia niedługo! ;]