Ekskluzywna Rezydencja – Willa marzeń Ep. 26 – CORMAC Residence

Zapraszam Was dzisiaj kolejny raz do naszej ulubionej nowoczesnej serii 'Wille marzeń’ a w niej – Ekskluzywna rezydencja CORMAC Residence – mogłabym powiedzieć, że jest to TYPOWA WILLA MARZEŃ, że właśnie w ten sposób, na kształt tej luksusowej rezydencji wyobrażają sobie nowoczesne, luksusowe domy potencjalni Inwestorzy. Jest tak? ;] Zaraz się przekonamy – zapraszam do posta!

ekskluzywna rezydencja luksusowy dom nowoczesny willa marzeń projekt realizacja dom amerykański inspiracje 11

Biała elewacja z cegły zestawiona z drewnem – przypominacie sobie podobne rozwiązanie w domu w Almunecar? Tutaj trochę w innych proporcjach, bo oczywiście to inny projekt, a każdy z tych projektów to projekt indywidualny.

ekskluzywna rezydencja luksusowy dom nowoczesny willa marzeń projekt realizacja dom amerykański inspiracje 33

Korytarz prowadzący do wnętrza domu. Już z tego miejsca mamy świetną perspektywę na niesamowity widok z okien tego domu. I nie ma znaczenia co za tym oknem jest – góry, morze, ocean czy po prostu las czy ogród – ważna jest umiejętność wykorzystania potencjału takiego miejsca.

ekskluzywna rezydencja luksusowy dom nowoczesny willa marzeń projekt realizacja dom amerykański inspiracje 14

Wewnętrzny dziedziniec i taras ze zorganizowanym miejscem do wypoczynku i zaprojektowanym basenem. Bo nowoczesny dom to oczywiście dom z basenem ;]

Ta willa marzeń to taka luksusowa willa w sam raz na wakacje, i nie tylko! Co najbardziej podoba mi się niezmiennie w tych wszystkich nowoczesnych rezydencjach, które Wam pokazuję to umiar w projektowaniu, prostota i lekki design – bo nowoczesne projektowanie, ekskluzywna rezydencja to dom szyty i projektowany na miarę potrzeb Inwestora i jego późniejszych mieszkańców.

Ten dom to ponad 270 m2 powierzchni. Ukończony w 2012 roku, nowoczesny dom zlokalizowany jest w Californii, w USA. To już kolejna willa w naszej serii 'Wille marzeń’ z tych rejonów właśnie, wcześniej ukazały się:

-jeżeli jeszcze ich nie widziałeś – zapraszam również – oba bardzo nowoczesne i warte zainspirowania się ;]

My natomiast wracamy do Cormac Residence ;]

ekskluzywna rezydencja luksusowy dom nowoczesny willa marzeń projekt realizacja dom amerykański inspiracje 01

Dom otwarty na zewnętrze i otaczający krajobraz – zainspiruj się! Basen zaprojektowany w ten sposób, że tafla wody z basenu zrównuje się z powierzchnią tarasu – takie detale stanowią o całości odbioru projektu i domu jako nowoczesnego.

ekskluzywna rezydencja luksusowy dom nowoczesny willa marzeń projekt realizacja dom amerykański inspiracje 15

Zieleń, woda i białe ściany nowoczesnego domu Cormac Residence – wszystko świetnie ze sobą zestawione.

nowoczesna luksusowa willa marzeń nowoczesny dom inspiracje projekt nowoczesna rezydencja 01

Odpowiednio a zarazem bardzo subtelne podświetlenie domu podkreśla jego walory i sprawia, że ta ekskluzywna rezydencja jest efektowna również nocną porą.

Ekskluzywna rezydencja to umiar w projektowaniu i prosty, lekki design

ekskluzywna rezydencja luksusowy dom nowoczesny willa marzeń projekt realizacja dom amerykański inspiracje 27

Przesuwne drzwi w tym domu to nowoczesne rozwiązanie, dzięki któremu, po ich otwarciu, dom przyjmuje formę bardziej otwartego pawilonu, połączonego z wewnętrznym dziedzińcem oraz zewnętrzem domu.

ekskluzywna rezydencja luksusowy dom nowoczesny willa marzeń projekt realizacja dom amerykański inspiracje 16

Zwróć uwagę na ważny aspekt cienia w tej bryle – to on ją urozmaica i rozbudowuje. Do tego efektowne odbicia i całość wygląda bardzo nowocześnie, ale przede wszystkim – przemyślanie – ponieważ tutaj nic nie jest dziełem przypadku.

ekskluzywna rezydencja luksusowy dom nowoczesny willa marzeń projekt realizacja dom amerykański inspiracje 18

Zwróć uwagę, na dodatki, które zostały dobrane i poszczególne elementy wyposażenia nie tylko domu, ale również tarasu.

Za projekt odpowiada biuro architektoniczne Laidlaw Schultz Architects.

Za architektami:

Z umiłowania do architektury modernistycznej i ogólnie pojętego stylu, Inwestorzy zgodnie z wizją architektów stworzyli unikalną przestrzeń dla powiększającej się rodziny.

Zaprojektowany dyskretnie i bardzo zachowawczo od strony drogi, oddziela domową strefę prywatną od publicznej. Patrząc na ten luksusowy dom od strony drogi nic nie zapowiada niesamowitych widoków rozpościerających się na wybrzeże z wnętrza tego nowoczesnego domu i uczucia otwartości i przestrzeni wnętrza i zewnętrza, które było punktem wyjściowym i głównym założeniem w tym projekcie.

Wnętrze Jak już wspominałam głównym założeniem w projekcie tego domu było za pomocą prostych rozwiązań połączenie wnętrza tego domu z jego zewnętrzem i otwarcie domu na widok, który się z niego rozciąga. Oprócz tego ta ekskluzywna rezydencja to przedłużenie i kontynuowanie całości myśli tego projektu, również materiałowo. Dzięki temu ten nowoczesny dom jest spójny i bardzo czytelny. 

Zresztą zobaczcie sami! Zapraszam Was do wnętrza tego niezwykłego domu!

ekskluzywna rezydencja luksusowy dom nowoczesny willa marzeń projekt realizacja dom amerykański inspiracje 13

Przesuwne drzwi – jeden ruch i wnętrze domu łączy się z jego zewnętrzem. Do tego zestawienie ze sobą nowoczesnych materiałów czyli biała cegła, drewno i szare płytki.

ekskluzywna rezydencja luksusowy dom nowoczesny willa marzeń projekt realizacja dom amerykański inspiracje 28

Nowoczesne wnętrze kuchni i jadalni, dalej, niewidoczny na zdjęciu, salon czyli całość zorganizowana w jednej przestrzeni.

ekskluzywna rezydencja luksusowy dom nowoczesny willa marzeń projekt realizacja dom amerykański inspiracje 19

I znów nowoczesne rozwiązanie materiałowe i stylowe dodatki w postaci szklanych kloszów lamp – tutaj design widoczny jest na każdym kroku.

ekskluzywna rezydencja luksusowy dom nowoczesny willa marzeń projekt realizacja dom amerykański inspiracje 31

Kuchnia dwurzędowa sprawia, że staje się bardziej funkcjonalna, ergonomiczna i wygodna dla kilku osób jednocześnie.

Ekskluzywna rezydencja Cormac Residence

– zobacz więcej zdjęć z wnętrza i zewnętrza tego luksusowego domu!

Wnętrze luksusowego domu Cormac Residence

Cormac Residence czyli Ekskluzywna Rezydencja oraz wnętrze sypialni i łazienki

DETAL WYKOŃCZENIA – zainspiruj się!

Luksus tkwi w szczegółach!

Na sam koniec rzut budynku czyli jak wygląda projekt tego luksusowego domu:

M:MARKETING ACTIVEProposalsAIA Competition 2011�2 Cormac Res

Inspiracja Dzisiaj dużo inspiracji i dużo opisów, mam nadzieję, że zarówno jedno jak i drugie jest dla Was bardzo inspirujące i przydatne w poszukiwaniach rozwiązania domu Waszych marzeń. Cała ta seria stanowi dla Was inspirację, po to, abyście wiedzieli, że takie rzeczy są możliwe do zaprojektowania i zrealizowania. I, co najważniejsze, nie zawsze wszystko wiąże się z większymi kosztami – niektóre rozwiązania to po prostu alternatywa dla tych tradycyjnych. Dlatego najważniejsza jest otwarta głowa i gotowość na zmiany – w swoim myśleniu, postrzeganiu piękna i wiedza o swoich potrzebach.

Wtedy projektowanie staje się prostsze i przyjemniejsze – zarówno dla Was, drodzy Inwestorzy, jak i dla nas Architektów. Uprzyjemnijmy sobie zatem tę wspólną pracę nad domami Waszych marzeń i inspirujmy się intensywnie!

Tym miłym akcentem zapraszam Was na następny post, czy to z serii ’Wille marzeń’, ’Amerykański Dom i Wnętrze’ czy jakikolwiek inny u Pani Dyrektor, w którym znajdziecie jak zawsze potężną dawkę inspiracji!

Kliknij w link aby odkryć nasze projekty na naszym YouTube.
VN:F [1.9.22_1171]
PODOBAŁ CI SIĘ ARTYKUŁ? OCEŃ GO!
Rating: 9.3/10 (3 votes cast)
Ekskluzywna Rezydencja - Willa marzeń Ep. 26 - CORMAC Residence, 9.3 out of 10 based on 3 ratings

About Pani Dyrektor

Architekt o Architekturze "Zainspiruj się!" - te słowa znajdziesz w prawie każdym moim poście. Dlaczego? Lubię pokazywać, podsuwać pomysły, zadawać pytania, szukać odpowiedzi, tworzyć koncepcje, wyszukiwać nietypowe rozwiązania.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

.: PaniDyrektor.pl