Jakie? Przekonacie się, czytając dalej!
- typ domu: jednorodzinny;
- lokalizacja: Da Nang, Wietnam;
- projekt budynku: MIA Design Studio;
- wybudowany w 2015 roku;
- powierzchnia: 1839 m2;
- ilość kondygnacji: 2;
- układ pomieszczeń: otwarty.
Architekci tego domu mieli niełatwe zadanie – zniwelować te wady! Zgrabne połączenie plaży i luksusu wydawało się niemal niemożliwe; nawet inwestor zastanawiał się nad różnymi rozwiązaniami. Jak podoba się Wam taka ekskluzywna rezydencja na plaży i jej końcowy efekt? ;]
Roślinność odgrywa tu kluczową rolę – przybliża kontakt mieszkańców z naturą i nadaje egzotycznego charakteru całości projektu.
Projekt rezydencji nie jest wybitnie skomplikowany, ale za to dogłębnie go przeanalizowano. Garden Villa to willa przestrzeni – na każdym kroku wyraźnie odczuć można spokój, harmonię i ten specyficzny klimat, który panuje wyłącznie nad wodą ;] Dodatkowo, aby jeszcze lepiej spełniała ona swoje funkcje, ogromną przestrzeń domu podzielono na dwie części. Jedna z nich skupia się głównie na relaksie, odpoczynku i spotkaniach z najbliższymi – “otwiera się” na plażę. Druga, natomiast, jest strefą bardziej funkcjonalną. Prywatność jest tutaj cechą chyba najważniejszą. Świadczyć mogą o tym na przykład sypialnie usytuowane na najwyższej kondygnacji, skierowane w stronę morza. Otwarta przestrzeń kuchenna i pokój dzienny łączą się płynnie z przepięknym krajobrazem, którego podziwianie może uprzyjemnić też grill czy basen.Wiem, że niektórzy z Was nie lubią takich rozwiązań. Tłumaczycie to przeważnie brakiem intymności. Jeśli jednak dom zewsząd otoczony jest zielenią, czy jest wtedy bardziej intymnie ?
Woda również jest istotnym elementem całego projektu rezydencji. Nie dość, że zaraz przed tarasem znajduje się niezwykle luksusowy basen, to zdecydowano się jeszcze na dodatkowy “akcent” wodny, który mieści się na… dachu! Gładka tafla wodna przydaje całości luksusu i ekstrawagancji, a także egzotycznego klimatu, na którym zależało klientowi. Materiały: Ekskluzywna rezydencja na plaży zawiera materiały sprowadzane wyłącznie od lokalnych dostawców. Takie działanie ma motyw ekologiczny i, przede wszystkim, płynący z oszczędności. Projekt domu jest relatywnie prosty, lecz nadal bardzo elegancki, a pozostałe pieniądze zainwestowano np. w system ochrony przed huraganami – co nie przeszkodziło też w naturalnej wentylacji.Delikatny, stonowany wystrój sypialni pozwala na harmonię w miejscu, gdzie najbardziej potrzebujemy wyciszenia.
Kolejne ujęcia, byście mogli jeszcze bardziej się zainspirować ;] Co Wam się tutaj podoba?
A co powiecie na kilka rzutów samego projektu?
PD Architekt pozdrawia Was prosto z Rzeszowa, w którym to dziś temperatura spadnie pierwszy raz w tym roku poniżej zera … Brrrr! Ale cieplej robi się oglądając tak ciepłą architekturkę, prawda??
Rezydencja na wysokim poziomie. Wyjątkowy projekt, ale najbardziej podobają mi się przeszklone ściany.
Piękna willa.
Przepiękna rezydencja w cudownym otoczeniu.
Niezwykły projekt.