Ekskluzywna rezydencja na plaży w Wietnamie – Wille Marzeń Ep.59

Zostajemy jeszcze w klimacie lata, podczas tych okropnych chłodów za oknem! Mam nadzieję, że po przeczytaniu 59. epizodu serii Wille Marzeń zainspirujecie się jeszcze bardziej i choć trochę ogrzejecie, wspominając wakacje ;] Ekskluzywna rezydencja na plaży, którą znajdziecie poniżej, była nie lada wyzwaniem dla architektów – a to głównie ze względu na nietypowy teren i inne czynniki.

Jakie? Przekonacie się, czytając dalej!

ekskluzywna rezydencja na plaży

Egzotyczny klimat i nietypowy rodzaj konstrukcji – wszystko wygląda bardzo zachęcająco!

EKSKLUZYWNA REZYDENCJA NA PLAŻY – GARDEN VILLA

  • typ domu: jednorodzinny;
  • lokalizacja: Da Nang, Wietnam;
  • projekt budynku: MIA Design Studio;
  • wybudowany w 2015 roku;
  • powierzchnia: 1839 m2;
  • ilość kondygnacji: 2;
  • układ pomieszczeń: otwarty.
Naman Residences to niezwykły projekt, w który zaangażowała się grupa architektów z MIA Design Studio. Obejmuje on aż 40 luksusowych willi przy słynnej plaży Non Nuoc w Wietnamie. Wszystkie budynki są sklasyfikowane w kategorii A, B, C lub D. Tym razem jednak zajmiemy się tylko jednym z nich, mianowicie rezydencją typu B o nazwie Garden Villa.

ekskluzywna rezydencja na plaży

Uwielbiam biel ścian i błękit nieba. Przywodzi mi na myśl … tak. to greckie miejsce, które każdy z Was zna z kalendarzy …. Hmmm ????? ;]

Willa usytuowana jest na plaży, jednak – co zadziwiające – z jej perspektywy nie ma co liczyć na bezpośredni widok na wodę. Do tego dochodzi także problem dość dużego zagęszczenia zagospodarowania przestrzennego terenu. W wielu krajach zabudowa nadbrzeżna jest bardzo zaawansowana. Egzotyczne wyspy Karaibów na przykład swoje linie brzegowe usiane mają olbrzymimi hotelami i willami bardzo bogatych. Plaże są ogrodzone a dostęp do morza mają nieliczni. U nas sytuacja jest zupełni inna, choć morze troszeczkę za chłodne :P

Architekci tego domu mieli niełatwe zadanie – zniwelować te wady! Zgrabne połączenie plaży i luksusu wydawało się niemal niemożliwe; nawet inwestor zastanawiał się nad różnymi rozwiązaniami. Jak podoba się Wam taka ekskluzywna rezydencja na plaży i jej końcowy efekt? ;]

Roślinność odgrywa tu kluczową rolę – przybliża kontakt mieszkańców z naturą i nadaje egzotycznego charakteru całości projektu.

Projekt rezydencji nie jest wybitnie skomplikowany, ale za to dogłębnie go przeanalizowano. Garden Villa to willa przestrzeni – na każdym kroku wyraźnie odczuć można spokój, harmonię i ten specyficzny klimat, który panuje wyłącznie nad wodą ;] Dodatkowo, aby jeszcze lepiej spełniała ona swoje funkcje, ogromną przestrzeń domu podzielono na dwie części. Jedna z nich skupia się głównie na relaksie, odpoczynku i spotkaniach z najbliższymi – „otwiera się” na plażę. Druga, natomiast, jest strefą bardziej funkcjonalną.

ekskluzywna rezydencja na plaży

Zainspiruj się tym ciekawym pomysłem na aranżację tarasu! Wygodne kanapy na świeżym powietrzu w pobliżu basenu to świetna opcja na wieczorne spotkania ;] Osobiście bardzo lubię meble „basenowe” czyli takie, które spokojnie leżeć mogą na zewnątrz kilka miesięcy. Dodatkowe otoczenie patio płytką niecką wypełnioną wodą daje wspaniałe refleksy od wody na ścianach budynku … Bardzo romantyczne rozwiązanie.

Prywatność jest tutaj cechą chyba najważniejszą. Świadczyć mogą o tym na przykład sypialnie usytuowane na najwyższej kondygnacji, skierowane w stronę morza. Otwarta przestrzeń kuchenna i pokój dzienny łączą się płynnie z przepięknym krajobrazem, którego podziwianie może uprzyjemnić też grill czy basen.

Wiem, że niektórzy z Was nie lubią takich rozwiązań. Tłumaczycie to przeważnie brakiem intymności. Jeśli jednak dom zewsząd otoczony jest zielenią, czy jest wtedy bardziej intymnie ?

ekskluzywna rezydencja na plaży

Ogromna przestrzeń jadalni/kuchni łączy się od razu z salonem – wszystko to przy cudownych widokach na zewnątrz!

Woda również jest istotnym elementem całego projektu rezydencji. Nie dość, że zaraz przed tarasem znajduje się niezwykle luksusowy basen, to zdecydowano się jeszcze na dodatkowy „akcent” wodny, który mieści się na… dachu! Gładka tafla wodna przydaje całości luksusu i ekstrawagancji, a także egzotycznego klimatu, na którym zależało klientowi.

ekskluzywna rezydencja na plaży

Wydaje się, jakby „dolny” basen okalał całą posiadłość swoim nietypowym kształtem. Zwróć też uwagę na malutkie wysepki utworzone pod roślinność!

ekskluzywna rezydencja na plaży

Górna przestrzeń wodna to już raczej ozdobna część tarasu – choć musicie przyznać, że niezwykle efektowna! W naszym klimacie trochę ciężko jest wykonać „wodny dach” ale przy odrobinie samozaparcia i wypompowania wody na zimę, wszystko jest możliwe ;]

Materiały: Ekskluzywna rezydencja na plaży zawiera materiały sprowadzane wyłącznie od lokalnych dostawców. Takie działanie ma motyw ekologiczny i, przede wszystkim, płynący z oszczędności. Projekt domu jest relatywnie prosty, lecz nadal bardzo elegancki, a pozostałe pieniądze zainwestowano np. w system ochrony przed huraganami – co nie przeszkodziło też w naturalnej wentylacji.

Delikatny, stonowany wystrój sypialni pozwala na harmonię w miejscu, gdzie najbardziej potrzebujemy wyciszenia.

ekskluzywna rezydencja na plaży

I znów przestrzeń! Tym razem możesz zobaczyć dokładniej, jak styl salonu i jadalni staje się ujednolicony.

Kolejne ujęcia, byście mogli jeszcze bardziej się zainspirować ;] Co Wam się tutaj podoba?

A co powiecie na kilka rzutów samego projektu?

PD Architekt pozdrawia Was prosto z Rzeszowa, w którym to dziś temperatura spadnie pierwszy raz w tym roku poniżej zera … Brrrr! Ale cieplej robi się oglądając tak ciepłą architekturkę, prawda??

Kliknij aby dowiedzieć się więcej na temat projektowania i procedur na naszym YouTube.
VN:F [1.9.22_1171]
PODOBAŁ CI SIĘ ARTYKUŁ? OCEŃ GO!
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

About Pani Dyrektor

Architekt o Architekturze "Zainspiruj się!" - te słowa znajdziesz w prawie każdym moim poście. Dlaczego? Lubię pokazywać, podsuwać pomysły, zadawać pytania, szukać odpowiedzi, tworzyć koncepcje, wyszukiwać nietypowe rozwiązania.

4 komentarze


 1. Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /dysk3/vhosts/agn.dosieci.pl/panidyrektor.pl/wp-content/plugins/gd-star-rating/code/blg/frontend.php on line 574

  Rezydencja na wysokim poziomie. Wyjątkowy projekt, ale najbardziej podobają mi się przeszklone ściany.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

 2. Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /dysk3/vhosts/agn.dosieci.pl/panidyrektor.pl/wp-content/plugins/gd-star-rating/code/blg/frontend.php on line 574

  Piękna willa.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

 3. Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /dysk3/vhosts/agn.dosieci.pl/panidyrektor.pl/wp-content/plugins/gd-star-rating/code/blg/frontend.php on line 574

  Przepiękna rezydencja w cudownym otoczeniu.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 4. http://www.dronsfera.pl/

  Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /dysk3/vhosts/agn.dosieci.pl/panidyrektor.pl/wp-content/plugins/gd-star-rating/code/blg/frontend.php on line 574

  Niezwykły projekt.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

.: PaniDyrektor.pl