Luksusowa Nowoczesna Willa – Villa Midgård – Wille marzeń Ep.33

Willa marzeń? O ile większości z Was podobają się nowoczesne domy, o tyle lepiej, aby swoim designem wyglądały bardziej jak 65BTP House niż jak Bunker House ;] pewnie wynika to z tego, że nie jesteśmy przyzwyczajeni do surowych materiałów, do ich prostoty, prostoty wnętrza, tego odarcia z dekoracji i swego rodzaju ascetyzmu. Wolimy bardziej 'cukierkowe’, przytulne, domowe wnętrza. Pewnie jest w tym sporo racji, jednak nie mogę sobie nie pozwolić na inspirowanie Was również tym pierwszym rodzajem architektury, której największe piękno tkwi właśnie w jej prostocie i niedostępności;] Zapraszam Was zatem do Villi Midgård w Szwecji – mimo, iż nie jest pewnie tą willą, którą większa część z Was wolałaby żeby była, to na pewno można powiedzieć, że jest to LUKSUSOWA NOWOCZESNA WILLA MARZEŃ – Zainspiruj się!

Luksusowa nowoczesna willa – a Ty jak ją sobie wyobrażasz?

luksusowa nowoczesna willa marzeń projekt realizacja willa ze Szwecji design inspiracje elewacja ze stali rdza 000

65BTP House

65 BTP House VS. Bunker House

luksusowa nowoczesna willa marzeń projekt realizacja willa ze Szwecji design inspiracje elewacja ze stali rdza 001

Bunker House

Luksusowa nowoczesna willa Midgård to projekt i realizacja biura architektonicznego DAPstockholm. Zrealizowany w 2011 roku ten nowoczesny dom jednorodzinny o powierzchni 407m2 i 3 kondygnacjach  może zainspirować przede wszystkim niestandardowymi materiałami, których użyto w wykończeniu domu, nietypowymi rozwiązaniami jak okno w basenie a przede wszystkim prostotą rozwiązań i designu. Zapraszam Was do niezwykle inspirującej willi marzeń – Villa Midgård w Szwecji!

P.S.  Na koniec mam dla Was niespodziankę! Szczególnie dla damskiej części czyli Czytelniczek Pani Dyrektor! Jest to w pewnym stopniu wyznacznik poziomu, który ta architektura sobą prezentuje, bo… Zresztą zobaczycie na koniec! Mogę tylko podpowiedzieć, że już raz w naszej serii taki dom, taka luksusowa nowoczesna willa marzeń się pojawiła!

Tymczasem zapraszam do posta i mnóstwa inspiracji!

Luksusowa nowoczesna willa – Villa Midgård w Szwecji

luksusowa nowoczesna willa marzeń projekt realizacja willa ze Szwecji design inspiracje elewacja ze stali rdza 11

Takie wysunięcie budynku tworzy swego rodzaju podcienie i przestrzeń osłoniętą od ewentualnego deszczu. Zwróć uwagę na formę okien zastosowanych w budynku – wielkowymiarowe okna pozwalają na panoramiczne kadrowanie widoków na zewnątrz.

luksusowa nowoczesna willa marzeń projekt realizacja willa ze Szwecji design inspiracje elewacja ze stali rdza 08

Ta luksusowa nowoczesna willa to 3 kondygnacje, poprzesuwane względem siebie. Dom usytuowany jest na zboczu, przez co trzeba było uwzględnić ukształtowanie terenu w jego projekcie i niejako go do terenu dostosować. Wnętrze basenu wykończone jest czarnym betonem, co potęguje wrażenie głębi.

luksusowa nowoczesna willa marzeń projekt realizacja willa ze Szwecji design inspiracje elewacja ze stali rdza 09

Villa Midgård wygląda efektownie również wieczorową porą ;]

luksusowa nowoczesna willa marzeń projekt realizacja willa ze Szwecji design inspiracje elewacja ze stali rdza 12

Wiata garażowa w tym stylu? Czemu nie! Zainspiruj się niekonwencjonalnym myśleniem i ciekawymi pomysłami! Tutaj każdy detal i rozwiązanie podkreśla nowoczesność tego domu! Zwróć uwagę na roślinność na dachu – jedna jego część pokryta jest właśnie zielenią, pozostała stanowi taras domu.

Basen Dzisiaj u Pani Dyrektor kolejny dom z efektownym, nietypowym basenem. Wcześniej opisywałam dla Was Shaw House czyli nowoczesny dom z basenem na piętrze, w którym przeszklone dno dawało podgląd na to co się dzieje w basenie. Jeżeli chcesz zobaczyć więcej – zapraszam do tego posta. My tymczasem wracamy do naszej luksusowej willi i jej nietypowego basenu, mającego okno, przeszklenie w bocznej jego części – zainspiruj się!

Bo nowoczesne projektowanie to nowoczesne rozwiązania!

luksusowa nowoczesna willa marzeń projekt realizacja willa ze Szwecji design inspiracje elewacja ze stali rdza 18

Z góry wygląda bardzo tendencyjnie prawda? ;] Mimo wszystko nadal stylowo.

luksusowa nowoczesna willa marzeń projekt realizacja willa ze Szwecji design inspiracje elewacja ze stali rdza 07

I proszę, a oto nasz widok, podgląd na 'wnętrze’ basenu ;] (Prawdę mówiąc wygląda lekko jak z horroru :P Brakuje tylko krwi)

luksusowa nowoczesna willa marzeń projekt realizacja willa ze Szwecji design inspiracje elewacja ze stali rdza 14

Tak natomiast wygląda taras przy basenie – równie surowy i toporny jak sam dom ;]

Stal Corten Jeżeli chcemy mówić o nowoczesnych materiałach elewacyjnych to na pewno należy powiedzieć o Stali Corten – jest to rodzaj stali, na powierzchni której, po wystawieniu na działanie czynników atmosferycznych, pojawia się powłoka ochronna przypominająca swoim wyglądem rdzę. Pisałam dla Was kiedyś o winiarni – Navarro Correas – w której zastosowano tego rodzaju właśnie stal. Dzisiaj przykład na jej zastosowanie w budynku typu dom jednorodzinny. Taka elewacja zaczyna nabierać charakteru i wyrazu wraz z upływem czasu.

Innym pozytywnym aspektem jest  fakt, że elewacja ta jest bezobsługowa – nie potrzebuje dodatkowego odświeżania i odnawiania ponieważ z roku na rok zmienia się.

Jak to powiedział jeden z Architektów DAPstockholm:

By using living materials the house will become more characteristic with age.

Zainspiruj się!

luksusowa nowoczesna willa marzeń projekt realizacja willa ze Szwecji design inspiracje elewacja ze stali rdza 10

Najniższa kondygnacja wykończona jest przy użyciu ciemnego łupka, natomiast na dwóch wyższych kondygnacjach zastosowano okładzinę ze stali kortenowskiej. Bo nowoczesne projektowanie to również nowoczesne materiały.

luksusowa nowoczesna willa marzeń projekt realizacja willa ze Szwecji design inspiracje elewacja ze stali rdza 04

Nowoczesna elewacja z zastosowanie okładziny ze stali Corten – zainspiruj się!

Wnętrze Jeszcze kilka zdjęć i inspiracji z wnętrza samego budynku. Dom posiada 4 sypialnie, 3 łazienki, 1 toaletę, kuchnię wraz z jadalnią, salon, SPA, salę kinową czy multimedialną, pokój dla gości, piwniczkę na wino oraz pomieszczenia techniczne obsługujące każde z 3 pięter. W końcu ten dom to ponad 400 m2 ;]

Dodatkowy plus za wykorzystanie we wnętrzu tego domu materiałów takich jak marmur, granit czy drewno orzecha, bo naturalne materiały we wnętrzu to gwarancja przytulnego, przyjemnego i jednocześnie nowoczesnego wnętrza!

Zapraszam do obejrzenia zdjęć z wnętrza tego nowoczesnego domu – nie są 'takie straszne’ jak jego zewnętrze;]

luksusowa nowoczesna willa marzeń projekt realizacja willa ze Szwecji design inspiracje elewacja ze stali rdza 22

Część dzienna, czyli salon w oddali wraz z kominkiem i zaprojektowany bezpośrednio przy nim taras oddzielony od wnętrza domu przesuwnymi oknami. Schody zewnętrzne na tarasie – kiedyś u nas modne, teraz już tak rzadko projektowane. A szkoda, bo mogłyby wyglądać właśnie w ten sposób.

Projekt Zapraszam Was do obejrzenia rysunków technicznych tego nowoczesnego domu czyli jak wyglądają rzuty, elewacje, rozwiązania techniczne i funkcjonalne tej luksusowej rezydencji – zobacz jak wyglądał ten dom zanim jeszcze powstał w rzeczywistości! Takie inspiracje również są potrzebne – przypomnisz sobie moje słowa gdy sam zaczniesz planować swój dom, dom marzeń ;]

luksusowa nowoczesna willa marzeń projekt realizacja willa ze Szwecji design inspiracje elewacja ze stali rdza 1112

Parter domu z uwzględnieniem miejsc postojowych dla samochodów.

Niespodzianka! Villa Midgård w Szwecji stanowiła kiedyś tło i scenerię do jednej z sesji zdjęciowych najbardziej ekskluzywnego magazynu modu na świecie czyli VOGUE! Zobacz efekty tej współpracy i jak Villa Midgård wypadła w tej roli – moim zdaniem świetnie! Stanowi nowoczesne, a jednocześnie nieinwazyjne tło dla nowoczesnej i ponadczasowej kolekcji ubrań prezentowanych przez Vogue! Zainspiruj się architekturą, która inspiruje innych!

luksusowa nowoczesna willa marzeń projekt realizacja willa ze Szwecji design inspiracje elewacja ze stali rdza 01 luksusowa nowoczesna willa marzeń projekt realizacja willa ze Szwecji design inspiracje elewacja ze stali rdza 02

Wspominałam Wam, że już kiedyś w naszej serii ’Wille marzeń’ pojawił się nowoczesny dom, który miał okazję stanowić scenerię do sesji zdjęciowej  ekskluzywnego magazynu modowego jakim jest Vogue. Mowa oczywiście o nowoczesnej willi projektu SAOTA czyli Clifton 2A. Tak to wyglądało w przypadku sesji zdjęciowej w tej właśnie luksusowej rezydencji!

luksusowa nowoczesna willa marzeń projekt realizacja willa ze Szwecji design inspiracje elewacja ze stali rdza 002

To by było tyle na dziś u Pani Dyrektor ;]

Jak Wam się podobała luksusowa nowoczesna willa Midgård w Szwecji? ;] Zimny? Wiem, iż jest to dom dla Was nietypowy, i surowy, i zimny,i obcy, i w ogóle jak można w takim mieszkać? ;] Spróbujcie dostrzec pozytywne aspekty takiego miejsca, dojrzeć piękno i urok tej prostoty, przemyśleć to i spróbować zainspirować się architekturą, która dla jednych obca, dla drugich jest ostoją spokoju i harmonii.

Zapraszam Was już niedługo do kolejnego odcinka z serii 'Wille marzeń’ u Pani Dyrektor! Co tym razem przygotowała dla Was Pani Dyrektor i jakim pięknym nowoczesnym domem Was zaskoczy?;] Jedno jest pewne – będzie to architektura, którą warto się zainspirować!

P.S. – Pozdrawiam Was Inspiracjowicze późną sobotnią porą z biura i obiecuję, że już TUŻ TUŻ pokażę Wam nasze projektowanie (ach co by tylko ten czas udawał się jeszcze bardziej rozciągnąć …. :*)

Kliknij aby zobacz bazę projektów domów indywidualnych 3D na naszym YouTube.
VN:F [1.9.22_1171]
PODOBAŁ CI SIĘ ARTYKUŁ? OCEŃ GO!
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
Luksusowa Nowoczesna Willa - Villa Midgård - Wille marzeń Ep.33, 10.0 out of 10 based on 1 rating

About Pani Dyrektor

Architekt o Architekturze "Zainspiruj się!" - te słowa znajdziesz w prawie każdym moim poście. Dlaczego? Lubię pokazywać, podsuwać pomysły, zadawać pytania, szukać odpowiedzi, tworzyć koncepcje, wyszukiwać nietypowe rozwiązania.

2 komentarze

 1. Hm
  trudno od razu powiedzieć coś konkretnego o willi. w tym przypadku, na prawdę wydaje mi się, że trzeba ją zobaczyć.
  wnętrza są ciepłe i przestrzenne
  zewnętrze, ciekaw jestem, jak owa stal zachowuje się gdy przygrzeje słońce?

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

.: PaniDyrektor.pl